Direct-Energie

Stało się – chcący zmienić barwy Bryan Coquard nie wystartuje w Wielkiej Pętli, a jego zespół nastawi się na udział w ucieczkach.

Choć Coquard do końca liczył na dobrą współpracę z Jeanem – Rene Bernaudeau, sprawy potoczyły się inaczej. Menadżer zespołu Direct Energie postanowił nie zabierać swojego sprintera na Tour de France w ramach “odwetu” za przedwczesne skreślenie jego ekipy w rozmowach kontraktowych.

Francuski zespół z pewnością będzie widoczny na trasie. Jest to związane zarówno z brakiem Coquarda, jak i charakterystyką wybranych zawodników. Niewykluczone, że w każdej ucieczce dnia znajdzie się kolarz Direct Energie. Największą szansę na to z pewnością mieć będzie Thomas Voeckler, dla którego będzie to ostatni start w karierze. Wiele szans na odniesienie zwycięstwa może mieć także będący od początku roku w bardzo dobrej formie Lilian Calmejane. Z pewnością zapominać nie można także o Sylwainie Chavanelu, który także pomału zastanawia się nad odstawieniem roweru.

Jednocześnie brak Coquarda nie musi oznaczać całkowitego wyłączenia zespołu z szybkich końcówek. O solidne miejsce z pewnością powalczą Adrien Petit i Thomas Boudat.

Skład Direct Energie na Tour de France: Thomas Voeckler, Sylvain Chavanel, Lilian Calmejane, Adrien Petit, Romain Sicard, Perrig Quéméneur, Angelo Tulik, Thomas Boudat i Yohann Gene