fot. ORLEN Tour de Pologne Amatorów

Powoli rusza sezon szosowy, a wraz z nim na rowery wsiadają nie tylko zawodowcy, ale i znacznie liczniejsi oraz świetnie cieszący się tą dyscypliną sportu amatorzy. W serwisie Naszosie.pl znaleźć możecie kalendarz imprez amatorskich, dzięki któremu nie przegapicie żadnego wydarzenia w swojej okolicy (i nie tylko).

Na ten moment nasze kalendarium (dostępne pod tym linkiem) liczy kilkadziesiąt wyścigów, aczkolwiek wielu organizatorów dopiero ogłasza daty swoich imprez i cyklów, a zatem ten będzie stale rozbudowywany. Czegoś brakuje? Dajcie znać – podeślijcie link do strony, podrzućcie nazwę wyścigu – z pewnością postaramy się uzupełnić.

A o czym wiemy już dziś? Sezon otworzy 16 kwietnia Ślężański Mnich, a na ten moment zamyka go Runda Spadających Liści zaplanowana na 8 października. Szosowe Mistrzostwa Polski Masters i Cyclosport rozegrane zostaną 25 czerwca w Żyrardowie, a swoje kalendarze ogłosiły m.in. cykle PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk, ORLEN Lang Team Race, Zamana Group, ŻTC Bike Race czy Tatra Challenge. Do tego w kalendarzu znajdziecie niejeden wyścig nie zrzeszony w żadnym z cykli – m.in. zostały nam równo 3 miesiące do kolejnej edycji Majka Gran Fondo.

Kalendarz amatorskich wyścigów szosowych

Poprzedni artykułFloortje Mackaij świetnie rozpoczyna sezon w nowych barwach
Następny artykułJuan Pedro López wraca do treningów
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek
Bartek

Brakuje wyścigów Tomasza Marczyńskiego 24 czerwca – Skawina5 Sierpnia – Stary Sącz29 września – Wieliczka30 września – NiepołomiceDo tego 2-4 czerwca w ramach Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska kilka maratonów, 19-20 sierpnia Ochotnica Bike Fest i 8-9 lipca Tour De Silesia

Radek
Radek

Wyścig w Grodzisku Mazowieckim pod koniec marca

Piotr
Piotr

25.03.2023 REWALSKIE PIEKŁO PÓŁNOCY
WYSCIG KOLARSKI PO SZUTRACH I BRUKACH GMINY REWAL 💪👍

https://youtu.be/4nvHhtT7BS0

Dawid
Dawid

Witam.
Proszę dopisać Tour de Powiśle Dąbrowskie 23.04.2023

https://www.facebook.com/tourdepowisledabrowskie/

Piotr
Piotr

Fajnie że coś takiego przygotowaliście 🙂. Jest jeszcze cykl Jarka Marycza https://www.facebook.com/velobaltic

Bartek
Bartek

Poprawka do poprzedniego komentarza. W Skawinie chyba jednak wyścig gravelowy.

Piotr
Piotr

Czy wiadomo może coś o wyścigach Gran Fondo w Gdyni i Poznaniu?

Antoni
Antoni

Link nie działa, wiadomo czemu? Da się gdzieś znaleźć ten kalendarz?