Fot. ŻTC Bike Race

W drugiej części sezonu ŻTC BIKE RACE proponuje starty w soboty i niedziele, dzień po dniu. Cztery takie weekendy czekają nas od końca lipca do końca sierpnia.

Pierwszy z kolarskich weekendów rozpocznie się w Jakubowie tuż koło Mińska Mazowieckiego kolarze pojadą w ramach organizacji, jaką zaproponowały władze dwóch zaprzyjaźnionych gmin – Jakubowa i Stanisławowa. W tym roku amatorów kolarstwa będzie gościł Jakubów, a za rok pojawią się oni w Stanisławowie na nowej trasie. W niedzielę rywalizacja przeniesie się do Białej Rawskiej, gdzie na znanej już rundzie zmagania będą główną atrakcją sportowego festynu. Baza zawodów zlokalizowana jest w miejscowym parku sportowym z kąpieliskiem i atrakcjami dla dzieci. Po wyścigu planowane są inne miejscowe zawody.

Pierwszy weekend sierpnia to ściganie w Ciechanowie i Przasnyszu. W Ciechanowie kolarze rywalizować będą pierwszy raz w historii cyklu. Trasa zaproponowana została przez miejscowe środowisko, przebiega przez tereny na zachód od miasta, a start i meta są zlokalizowane w samym centrum, przy stacji kolejowej. Nie zabraknie atrakcji dla samych zawodników, a lokalny MOSiR zaprasza na grillową ucztę. Start wyścigu przesunięty jest na 15:00, co pozwoli na spokojny dojazd i pozostanie na niedzielny wyścig, który rozegrany zostanie w Przasnyszu na trasie poprowadzonej po zamkniętych dla ruchu drogach wewnętrznych miejscowej strefy ekonomicznej. Start odbędzie się w dwóch turach startowych o 10:00 i 12:00. Po kolarzach wystartują rolkarze na dystansie maratonu i półmaratonu. Wśród zwycięzców kategorii startujących o 10:00 rozlosowany będzie lot pokazowy z szefem miejscowego aeroklubu. Kolejny lot wylosują zwycięzcy kategorii startujących o 12:00 Oprawa na lotnisku Aeroklubu Północnego Mazowsza i trasa wymagająca stabilnej formy to atuty tego weekendu.

10 i 11 odsłona tegorocznego cyklu to Międzyborów i Nieborów. Zwracamy uwagę na podobne nazwy i wyjaśniamy, w sobotę 17 sierpnia rywalizacja odbędzie się w Międzyborowie w gminie Jaktorów tuż koło Żyrardowa z trasą przebiegającą przez Radziejowice. W niedzielę 18 sierpnia start w słynnym z pałacu Radziwiłłów i parku Arkadia – Nieborowie, nieopodal Łowicza na zupełnie nowej rundzie przechodzącej przez Bolimów. Po sobotnim ściganiu na znanej już rundzie w Międzyborowie, zmagania przeniosą się do Nieborowa, gdzie wyścig będzie ozdobą miejscowego festynu, podczas którego zaprezentują się strongmani z gościem honorowym Mariuszem Pudzianowskim na czele. Nie zabraknie znanych i lubianych – Krzysztofa Radzikowskiego oraz Dominika Abusa. Zatem poza zawodami kolarskimi emocji nie zabraknie.

W ostatni weekend sierpnia już wielokrotnie sprawdzona trasa w Górze Kalwarii, gdzie nagrodami będą weekendowe pobyty w Koszary Arche Hotel, a po wyścigu wszyscy zaproszeni są na święto Wisły zorganizowane na skarpie przez tamtejszy samorząd. Niedziela to Warka z miejscowym festynem na centralnym placu miasta. Tam, po raz trzeci, rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Atrakcje w postaci licznych stoisk zapewnione. Ten weekend będzie także miał specjalną uroczystość. Przed startem w Górze Kalwarii zostanie odsłonięty mural poświęcony Ryszardowi Szurkowskiemu. Start odbędzie się właśnie z tego miejsca.

1 września finałowe zawody w Żyrardowie. W tym roku finał w nowym miejscu. Sceneria jak na Mazurach. Zalew Żyrardowski będzie bazą wyścigu oraz miejscem festynu ZAKOŃCZENIA LATA, którego gwiazdą będzie występ zespołu WEEKEND. Tradycyjnie dwa memoriały Krzysztofa Jakubiaka w kategorii M60 SUPER PRESTIGE i Michała Deleżyńskiego w kategorii M30 oraz bieg uliczny Żyrardów W BIEGU na dystansie 10km. Po raz pierwszy koszulka dla laureata klasyfikacji kangura oraz słynny cylinder wyłaniający zdobywców licznych nagród głównych cyklu.

Przez ponad 5 tygodni ŻTC BIKE RACE zorganizuje 9 wyścigów. Zróżnicowane trasy. Nagrody od pobytów w hotelach po loty samolotem akrobacyjnym. Miejscowe festyny z konkursami strongmanów, po występy znanych zespołów muzycznych. Liczne atrakcje kulturalne i sportowe towarzyszące wyścigom. Bieg uliczny i maraton wrotkarski. To jednak nie koniec! Całość cyklu zakończona zostanie epilogiem w Warszawie. Po raz drugi we wrześniu odbędzie się Bielańska Czasówka, która będzie przysłowiową „kropką nad i”, zamykającą sezon.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Poprzedni artykułMikel Landa: „Jestem zadowolony ze swojej sytuacji”
Następny artykułEgan Bernal: „Jest pięciu czy sześciu kolarzy, którzy mogą wygrać Tour”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments