15 czerwca ŻTC BIKE RACE po raz pierwszy odbędzie się w Opocznie. Rozegrany zostanie tam nie tylko piąty etap cyklu, ale także Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

Miasto położone nad rzeką Drzewiczką, na krańcu Wyżyny Przedborskiej, historycznie w Małopolsce a dokładnie w Ziemi Radomskiej. W sobotę stanie się areną zmagań dla kolarzy z całej Polski.

W Opocznie przygotowano rundę o długości 31,4 kilometra. Start i meta ul. Biernackiego następnie ulicami Kwiatową, Staromiejska i przez Wolę Załężną, Zameczek, Radzice, Giełzów, Brzuze, Idzikowice, Libiszów i Bukowiec Opoczyński powrót do Opoczna od północy i dalej ulicami Inowłodzką, Skłodowskiej-Curie, Kopernika do Biernackiego, gdzie rozstawiona zostanie meta.

Zapraszam wszystkich do Opoczna, już 15 czerwca odbędzie się piąty etap ŻTC BIKE RACE i Mistrzostwa Polski Nauczycieli oraz Pracowników Oświaty. Z pewnością jak zwykle nie zabraknie zaciętej rywalizacji i woli walki. Dla wszystkich przygotowaliśmy moc atrakcji

– zachęca do udziału, dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

Nauczyciele rywalizować będą o koszulkę mistrza na trasie o długości 62,8 kilometra, niezależnie od kategorii wiekowej. Ponadto piąty etap ŻTC BIKE RACE zaliczany będzie do Klasyków Łódzkich.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments