Fot. ŻTC

Czwarty etap ŻTC BIKE RACE za nami! Po raz pierwszy jeden z etapów największego cyklu kolarstwa szosowego dla amatorów rozegrany został w Garwolinie.

Znakomita frekwencja na starcie, pogoda, która nie zawiodła i rywalizacja do samej „kreski”, tak w skrócie można byłoby opisać kolejny etap ŻTC BIKE RACE 2019. Zmagania kolarzy rozegrane były w centrum miasta, start i meta w Garwolinie przy ul. Kościuszki, następnie zawodnicy jechali ul. Staszica, Spacerową i kolejno przez Unin, Goździk, Przykory, Zagórze, Chęciny, Górzno, Reducin i Mierżączkę wracali od południa do Garwolina, gdzie ul. Warszawską, Lubelską i Aleją Legionów na metę.

W trakcie zmagań zawodników na trasie, w bazie zawodów trwał specjalny Piknik Charytatywny „W dzień mamy Jonkowi pomagamy”. Podczas festynu kibice byli świadkami licznych pokazów: iluzjonisty – jednego z finalistów programu Mam Talent, artystycznych baniek mydlanych, a także laserów. Znalazło się coś dla fanów motoryzacji – przejażdżki zabytkowymi autami, pływanie motorówką, jak również możliwość zabawy na popularnych dmuchańcach, paintball, fotobudki, konie, licytacje oraz loterie fantowe.

Garwolin to nowe miejsce na kolarskiej mapie Polski. Przejazd przez centrum miasta okazał się znakomitym pomysłem, co w połączeniu z wzorową współpracą z przedstawicielami samorządu, policji, straży pożarnej dało pożądany efekt. W Garwolinie spotkamy się mam nadzieję za rok, tymczasem już teraz zapraszam do naszego kolejnego, nowego miejsca – Opoczna. Odbędzie się tam piąty etap tegorocznych zmagań oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty

– mówi dyrektor cyklu, Wojciech Pawelec.

W tym roku cykl imprez kolarskich ŻTC BIKE RACE ruszył w kwietniu i potrwa do września, składać się będzie z 14 etapów rozgrywanych na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja ruszyła 14 kwietnia w Grójcu. Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułRichard Carapaz: „był to kolejny świetny dzień”
Następny artykułUpadek Remco Evenepoela na Tour of Norway
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments