Mathias BelkaNiemiec jeżdżący w barwach LKT Team Brandenburg, Mathias Belka zwyciężył ostatni wyścig z cyklu ProLigi – 10 Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich.

Trasę o długości 176 kilometrów najszybciej pokonał trzeci zawodnik sobotniego Memoriału Henryka Łasaka – Mathias Belka. Tuż za nim na drugiej pozycji uplasował się Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa), a trzeci był Ukrainiec Oleksandr Sheydyk (ISD Donieck Sport).

Puchar Uzdrowisk Karpackich był ostatnim wyścigiem kolarskiej Proligi Arkus&Romet. Zaplanowany na koniec sierpnia Wyścig Szlakiem Walk majora Hubala został odwołany.

Ostatecznie zwycięzcą ProLigi został Robert Radosz z drużyny DHL-Author. Gratulujemy!