fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kolarz CCC Sprandi Polkowice pokonał w Lesku Pawła Bernasa (Domin Sport) i Marka Rutkiewicza (Wibatech 7R Fuji).

Po rywalizacji w Suchej Beskidzkiej i Memoriale Henryka Łasaka kolarze przystąpili do walki na trasie Jedlicze – Inowicz-Zdrój – Rymanów-Zdrój – Lesko (w sumie 179.5km). Końcówka prowadziła lekko w dół i zapowiadała wysokie prędkości w sprincie. Tym razem jednak na trasie czekały podjazdy i nie zapowiadało się na walkę peletonu.

Bardzo długo nie było ucieczek (przez chwilę uciekał Jakub Murias z Chrobry-Scott), a gdy wreszcie pojawił się odjazd, to okazał się on najważniejszy. Na ciężkim podjeździe przed Rymanowem z peletonu zaatakowali Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Bernas (Domin Sport), Jacek Morajko i Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) oraz Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Piątka szybko uzyskała przewagę ponad 4 minut.

Na kolejnym podjeździe nieco ponad 10km przed metą z czołówki odpadli Stachowiak i Morajko. Dwójka dogoniła rywali 3000m przed „kreską” i kontry spróbował Morajko, ale został złapany 1.5km dalej. Ostatecznie najszybszy był Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), który wyprzedził Pawła Bernasa (Domin Sport) i Marka Rutkiewicza (Wibatech 7R Fuji).

Poprzedni artykułBinckBank Tour: piękny atak Stuyvena po etap; wyścig dla Dumoulina
Następny artykułArctic Race of Norway: Dylan Teuns nie do zatrzymania!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments