finiszZwycięstwem Adriana Honkisza (CCC Polsat Polkowice) zakończył się niedzielny międzynarodowy wyścig kolarski o Puchar Uzdrowisk Karpackich. Na mecie kolarz polkowickiej ekipy wyprzedził Czecha Karela Hnika (Etixx-Ihned) oraz swego klubowego kolegę Jacka Morajkę.

Drugi z weekendowych wyścigów zaliczanych do klasyfikacji BGŻ ProLigi stał pod znakiem licznych ataków i wysokiego tempa. Decydująca okazała się akcja dwudziestki kolarzy, w której znalazło się kilku zawodników CCC Polsat. W końcówce uformowała się z czołówki czteroosobowa grupka z Honkiszem, Morajką, Hnikiem oraz Mariuszem Witeckim z Banku BGŻ. Z tej czwórki najszybszy był wicemistrz Polski – Honkisz.
Na uwagę zasługuje znakomita postawa w obu imprezach – Memoriale Łasaka i Pucharze – młodej drużyny Etixx-Ihned. Po sobotnim zwycięstwie Francuza Senechala w niedzielę w czołowej dziesiątce uplasowało się aż trzech kolarzy czeskiej przybudówki Omegi Pharmy.
Na dziewiątej pozycji finiszował w niedzielę lider BGŻ ProLigi Mateusz Taciak, powiększając nieznacznie swój dorobek punktowy.  Spory awans w klasyfikacji zanotował Honkisz, który za zwycięstwo zdobył 40 punktów i przesunął się na czwarte miejsce. Do końca rywalizacji w prestiżowym polskim rankingu kolarzy zawodowych pozostało jeszcze pięć imprez, z których najbliższą jest Puchar Ministra Obrony Narodowej w Płocku (17 sierpnia). Taciak ma na razie bezpieczną przewagę, ale o kolejnych miejscach decydują minimalne różnice punktowe, co zapowiada interesującą walkę aż do zakończenia sezonu w Sokółce (5 października).
Wyniki Pucharu Uzdrowisk Karpackich (UC 1.2.) – Jedlicze – Rymanów Zdrój, 173,5 km  
1. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice)
2. Karel Hnik (Czech/Etixx-Ihned)
3. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice)
4. Mariusz Witecki (Bank BGŻ)
5. Mykhailo Kononienko (Ukraina/Kolss)
6. Dieter Bouvry (Belgia/Etixx-Ihned)
7. Paweł Bernas (BDC MarcPol Team)
8. Jonas Schmeiser (Niemcy/NSP Ghost)
9. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice)
10. Patrick Konrad (Austria/Etixx-Ihned)

Źródło: BGŻ ProLiga

Foto: Andrzej Dyszyński

 

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piferson
Piferson

No i wszystko byłoby super extra gdyby nie fakt, że w ostatniej chwili organizatorzy (bez poinformowania o tym w internecie) zmienili drugą część trasy wyłączając z niej podjazd w Szklarach, który mógł być decydującym momentem całego wyścigu, a na który to podjazd udaliśmy się z kumplem by śledzić te decydujące momenty zmagań.
Niestety po prawie godzinie dowiedzieliśmy się od przejeżdżającego cyklisty, że kolarze przed chwilą finiszowali już w Rymanowie Zdroju.
Pognaliśmy więc do Rymanowa i zdążyliśmy tylko na dekorację zwycięzców…
Szkoda, bo mogło być tak pięknie.
Na drugi rok proponuję stworzyć stronę wyścigu by można na niej śledzić ewentualne zmiany.
Można by również zamieścić na niej listę startową.
Poniżej harmonogram wyścigu (stan na dzień 11.08. godz. 22:47)
http://www.jedlicze.pl/sites/default/files/pliki/aktualnosci/2013/VIII/harmonogram.pdf