fot. Małopolski Wyścig Górski | Tomasz Markowski

Zwycięstwem Vitaly Butsa (Hurom) zakończył się drugi etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Nowym liderem został Adrian Honkisz (Wibatech – Merx).

Drugi etap MWG prowadził z Szaflar do Nowego Targu i liczył nieco ponad 100 kilometrów. Na trasie do pokonania były 4 górskie premie w miejscowości Skrzypne, które miały porwać stawkę.

Od początku rywalizacji sytuacja była mocno napięta. Jednym z pierwszych atakujących był niespodziewanie Marek Rutkiewicz (Wibatech – Merx), co wywołało niemałe zamieszanie. Przez to też peleton szybko się porwał. Po pewnym czasie „Rutek” został doścignięty, lecz wówczas na czele znajdowało się zaledwie 40 kolarzy.

Taka sytuacja sprzyjała kolejnym atakom. Mniej więcej w połowie dystansu na atak zdecydowali się Vitaly Buts (Hurom), Adrian Honkisz (Wibatech – Merx) oraz Jonas Aaen (Rival Ceramicspeed). Dość nieoczekiwanie, ich przewaga przekroczyła nawet 2 minuty i 30 sekund, co dawało im duże szanse na dojechanie do mety.

Kiedy harcownicy poczuli krew, rozpoczęły się ataki. Nieco ponad 10 kilometrów przed metą na atak zdecydował się Honkisz, lecz 5 kilometrów dalej ucieczka ponownie się zjechała. Ostatecznie, to silne trio powalczyło o zwycięstwo etapowe. W sprincie w Nowym Targu najlepszy okazał się Vitaly Buts, którzy wyprzedził Hoknisza i Aaena.

Nowym liderem został Adrian Honkisz (Wibatech – Merx).

Pełne wyniki – TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments