Szymon Gruchalski / VERVA Activejet

Włoch samotnie przekroczył linię mety. Michał Podlaski (VERVA Activejet) był najlepszym Polakiem i finiszował na trzeciej pozycji.

Puchar Uzdrowisk Karpackich to 150km ścigania z miejscowości Jedlicze do Rymanowa Zdroju. Na początku małe rundy po Jedliczu, potem wyjazd w kierunku mety.

Od samego początku tempo było bardzo wysokie i peleton pękał na mniejsze grupki. Próby ataków podjęli m.in. Emanuel Piaskowy (Cycling Academy Team) i Kamil Zieliński (Domin Sport). Po niecałych 60km na czele znalazła się grupa 18 kolarzy, wśród których byli Maciej Paterski, Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Dominik Oborski (Domin Sport), Adrian Brzózka (JBG-2), Mateusz Grabis (TC Chrobry Scott Głogów), Paweł Bernas i Paweł Franczak (VERVA Activejet), Przemysław Sobieraj, Jacek Morajko (Wibatech-Fuji). Ich przewaga utrzymywała się na poziomie 30-35 sekund.

Ich akcja skończyła się około 50km przed finiszem i niemal od razu ruszyła kontra, która okazała się skuteczna. Do przodu odjechało 14 kolarzy z Michałem Podlaskim (VERVA Activejet), Dominikiem Oborskim (Domin Sport), Adrianem Honkiszem, Leszkiem Plucińskim (CCC Sprandi Polkowice), Mateuszem Grabisem i Piotrem Jarominem (TC Chrobry Scott Głogów). Przewaga szybko rosła i 15km przed metą wynosiła już 4 minuty.

Na rundach w Rymanowie czołówka podzieliła się na niewielkie grupy, a do przodu wyrwali Antonio Parrinello (d’Amico-Bottecchia) i Peeter Pruus (Rietumu-Delfin). Włoch 5km przed metą zgubił rywala i samotnie przekroczył linię mety. Pruus dojechał na drugiej lokacie, a podium uzupełnił najlepszy Polak Michał Podlaski (VERVA Activejet), który wraca do formy po fatalnym wypadku na wyścigu w Bełchatowie.

Pełne wyniki > TUTAJ

Poprzedni artykułDiego Ulissi wygrywa Czech Cycling Tour, Rebellin trzeci, Hnik czwarty
Następny artykułLa Route de France: Amber zwycięska, Bujak na trzecim miejscu!
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic

Wszystko pięknie fajnie ale to Rymanów Zdrój nie Rymanowa

lio
lio

Piękny to jest poziom naszej flagowej ekipy. CCC . Nawet na polskim podwórku nic nie mogą zrobić. A coś tam o Pro Tour wspominali. Smiech na sali.

lucek
lucek

Dlaczego nie zamiesciliście listy startowej dzień wcześniej? Pamiętajcie o tym, to pomaga w kibicowaniu.