Foto: Josef Vaishar

Diego Ulissi (Lampre – Merida) został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Czech Cycling Tour. Ostatni etap wygrał Baptiste Planckaert (Wallonie – Bruxelles).

Ostatni etap Czech Cycling Tour liczył 157 kilometrów na trasie Olomouc – Dolany. W pierwszej części kolarze mieli do pokonania dwie górskie premie, a na rundach w Dolanach też wcale nie było płasko.

czech-cycling-tour-2016-stage-4-1469455956

Bardzo szybko uformowała się ucieczka, w którą zabrał się Paweł Cieślik (VERVA ActiveJet). Oprócz Polaka w przodzie jechali: Martin Veschoor (Novo Nordisk), Sjoerd Kouvenhoeven (Metec TKH), Wietse Bosmans (Beobank – Corendon), Michael Kukrle (Whirlpool Author ) i Jon Božič (Adria Mobil). W peletonie prym wiedli kolarze CCC Sprandi Polkowice, Lampre – Merida i Cannondale – Drapac.

Najdłużej na czele kręcił Kukrle, ale także młody Czech musiał uznać wyższość dużej grupy. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Baptiste Planckaert (Wallonie – Bruxelles). Drugi był Wouter Wippert (Cannondale – Drapac), a trzeci Ivan Garcia Cortina (Klein Constantia).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Diego Ulissi (Lampre – Merida). Trzecie miejsce wywalczył Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice), a czwarte Karel Hnik (VERVA Active Jet).

Wyniki:

1 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 3:48:42
2 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
3 Ivan Garcia Cortina (Esp) Klein Constantia 0:00:00
4 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:00
5 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
6 Oscar Riesebeek (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:00
7 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:00
8 Alessandro Fedeli (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:00
9 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
10 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:00:00
11 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:00
12 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
13 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 0:00:00
14 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:00:00
15 Michal Schlegel (Cze) Klein Constantia 0:00:00
16 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:00
17 Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon 0:00:00
18 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 0:00:00
19 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:00
20 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
21 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:00:00
22 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
23 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:00
24 Dennis Paulus (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
25 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
26 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:00
27 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:00
28 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:00:00
29 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Klein Constantia 0:00:00
30 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:00
31 Bartosz Warchol (Pol) Whirlpool – Author 0:00:00
32 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:21
33 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:26
34 Jim Lindenberg (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:26
35 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:26
36 Marcel Neuhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:26
37 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil 0:00:26
38 Mattia Frapporti (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:26
39 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:26
40 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:26
41 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:26
42 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:26
43 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:00:26
44 Markus Freiberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:26
45 Lukas Zeller (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:26
46 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:00:26
47 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:26
48 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:26
49 Jarno Gmelich (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:26
50 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:26
51 Stef Krul (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:00:26
52 Rémi Cavagna (Fra) Klein Constantia 0:00:26
53 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:00:26
54 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:26
55 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:00:26
56 Derk Abel Beckeringh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:26
57 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:26
58 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:00:26
59 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:26
60 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:00:26
61 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:00:26
62 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 0:00:48
63 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Klein Constantia 0:00:51
64 Marco Molteni (Ita) Unieuro – Wilier 0:00:57
65 Pavel Camrda (Cze) Whirlpool – Author 0:00:57
66 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:43
67 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:43
68 Roman Lehky (Cze) Klein Constantia 0:01:43
69 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:01:43
70 Tomas Buchacek (Cze) Whirlpool – Author 0:01:43
71 Martin Hunal (Cze) Whirlpool – Author 0:01:43
72 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank – Corendon 0:01:43
73 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:01:43
74 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:32
75 Jan Kovar (Cze) Whirlpool – Author 0:03:40
76 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:04:25
77 Alex Turrin (Ita) Unieuro – Wilier 0:04:25
78 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:25
79 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:25
80 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:07:06
81 Robbie Van Bakel (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:07:38
82 Jack Bauer (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:43
83 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:07:43
84 Mattia Viel (Ita) Unieuro – Wilier 0:07:43
85 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:07:43
86 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:07:43
87 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:07:43
88 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:07:43
89 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:07:43
90 Georg Zimmermann (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:07:43
91 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 0:07:43
92 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:07:43
93 Wietse Bosmans (Bel) Beobank – Corendon 0:07:43
94 Pawel Charucki (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:07:43
95 Michael Kukrle (Cze) Whirlpool – Author 0:07:43
96 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:07:43
97 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:07:43
98 Marko Kump (Slo) Lampre – Merida 0:07:43
99 Thijs Van Beusichem (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:07:43
100 Gang Xu (Chn) Lampre – Merida 0:07:43
101 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:07:55
102 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:13:07
103 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:13:07
104 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:13:07
105 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:13:07
106 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:07
107 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:07
108 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:13:07
109 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:13:07
110 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:25:08
111 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:25:08
DNF Chun Kai Feng (Tpe) Lampre – Merida
DNF Sacha Modolo (Ita) Lampre – Merida
DNF Alan Marangoni (Ita) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team
DNF Ryan Mullen (Irl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team
DNF Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Artem Ovechkin (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Alois Kankovsky (Cze) Whirlpool – Author
DNF Michal Brázda (Cze) Whirlpool – Author
DNF Frantisek Sisr (Cze) Klein Constantia
DNF Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team
DNF Hiroaki Harada (Jpn) Aisan Racing Team
DNF Vincent Baestaens (Bel) Beobank – Corendon
DNF Patrick Bosman (AUT) Tirol Cycling Team
DNF Andi Bajc (Slo) Amplatz – BMC
DNF Marek Canecky (Svk) Amplatz – BMC
DNF János Pelikán (Hun) Amplatz – BMC

Klasyfikacja końcowa:

1 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida 13:06:26
2 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:00:26
3 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:33
4 Karel Hnik (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:00:41
5 Patrick Bevin (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:01:18
6 Víctor De La Parte (Esp) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:29
7 Felix Großschartner (AUT) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:29
8 Michal Schlegel (Cze) Klein Constantia 0:01:33
9 Manuele Mori (Ita) Lampre – Merida 0:01:33
10 Bartosz Warchol (Pol) Whirlpool – Author 0:01:52
11 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:08
12 Oscar Riesebeek (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:02:10
13 Clemens Fankhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:02:11
14 Simone Petilli (Ita) Lampre – Merida 0:02:21
15 Jasper Ockeloen (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:02:22
16 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:02:30
17 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:02:30
18 Markus Eibegger (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:02:49
19 Jan Tratnik (Slo) Amplatz – BMC 0:03:16
20 Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:19
21 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro – Wilier 0:03:24
22 Ruben Zepuntke (GER) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:03:26
23 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:45
24 Kevyn Ista (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:49
25 Maximilian Kuen (AUT) Amplatz – BMC 0:04:03
26 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:04:10
27 Sebastian Schönberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:04:19
28 Jarno Gmelich (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:04:22
29 Markus Freiberger (AUT) Tirol Cycling Team 0:04:23
30 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:04:28
31 Derk Abel Beckeringh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:04:30
32 Dennis Paulus (AUT) Tirol Cycling Team 0:05:26
33 Ivan Garcia Cortina (Esp) Klein Constantia 0:05:30
34 Alessandro Fedeli (Ita) Unieuro – Wilier 0:05:45
35 Jhonnatan Manuel Narvaez Prado (Ecu) Klein Constantia 0:05:52
36 Jonas Koch (GER) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:01
37 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:06:10
38 Marcel Neuhauser (AUT) Tirol Cycling Team 0:06:31
39 Jiri Polnicky (Cze) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:06:38
40 Stef Krul (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:06:52
41 Sven Van Luijk (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:06:59
42 Lukas Zeller (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:07:01
43 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team 0:07:16
44 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:07:20
45 Jim Lindenberg (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:08:00
46 Matej Drinovec (Slo) Adria Mobil 0:08:22
47 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:09:55
48 Jordi Simon Casulleras (Esp) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:09:57
49 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:10:52
50 Adam Stachowiak (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:10:59
51 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:10:59
52 Rémi Cavagna (Fra) Klein Constantia 0:11:23
53 David Van Der Poel (Ned) Beobank – Corendon 0:11:42
54 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team 0:12:29
55 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 0:12:35
56 Tomas Buchacek (Cze) Whirlpool – Author 0:13:00
57 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:13:02
58 Pawel Cieslik (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:13:09
59 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Klein Constantia 0:13:11
60 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:13:24
61 Pawel Charucki (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:13:40
62 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:14:22
63 Roman Lehky (Cze) Klein Constantia 0:14:33
64 Martin Hunal (Cze) Whirlpool – Author 0:14:36
65 Peter Kusztor (Hun) Amplatz – BMC 0:14:38
66 Jan Kovar (Cze) Whirlpool – Author 0:14:59
67 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi – Polkowice 0:16:04
68 Mattia Frapporti (Ita) Unieuro – Wilier 0:16:53
69 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:13
70 Gasper Katrasnik (Slo) Adria Mobil 0:17:31
71 Wouter Wippert (Ned) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:17:34
72 Tijmen Eising (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:18:31
73 Philipp Walsleben (GER) Beobank – Corendon 0:18:43
74 Kamil Gradek (Pol) Verva – ActiveJet Pro Cycling Team 0:18:59
75 Patrick Gamper (AUT) Tirol Cycling Team 0:19:05
76 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team 0:19:06
77 Pavel Camrda (Cze) Whirlpool – Author 0:19:17
78 Marco Zanotti (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:19:31
79 Artur Ershov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:53
80 Daan Hoeyberghs (Bel) Beobank – Corendon 0:20:28
81 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:20:30
82 Marco Molteni (Ita) Unieuro – Wilier 0:21:08
83 Jack Bauer (NZl) Cannondale – Drapac Pro Cycling Team 0:21:31
84 Alex Turrin (Ita) Unieuro – Wilier 0:22:47
85 Alessandro Malaguti (Ita) Unieuro – Wilier 0:23:03
86 Massimo Graziato (Ita) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:23:51
87 Johim Ariesen (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:24:44
88 Jon Bozic (Slo) Adria Mobil 0:24:48
89 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:25:45
90 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi – Polkowice 0:25:46
91 Bram Nolten (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:25:53
92 Michael Kukrle (Cze) Whirlpool – Author 0:26:00
93 Mattia Viel (Ita) Unieuro – Wilier 0:26:25
94 Wietse Bosmans (Bel) Beobank – Corendon 0:26:25
95 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:26:53
96 Marko Kump (Slo) Lampre – Merida 0:27:24
97 Gang Xu (Chn) Lampre – Merida 0:27:48
98 Georg Zimmermann (GER) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:28:18
99 Joris Blokker (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:28:59
100 Robbie Van Bakel (Ned) Metec – TKH p/b Mantel 0:29:06
101 Thijs Van Beusichem (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team 0:29:14
102 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:30:58
103 Mamyr Stash (Rus) Gazprom – RusVelo 0:31:17
104 Andreas Walzel (AUT) Team Felbermayr – Simplon Wels 0:31:58
105 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:32:13
106 Jimmy Duquennoy (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:32:15
107 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk 0:32:17
108 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:33:36
109 Matteo Malucelli (Ita) Unieuro – Wilier 0:33:47
110 Andreas Umhaller (AUT) Amplatz – BMC 0:47:10
111 James Glasspool (Aus) Team Novo Nordisk 0:54:17