Już jutro rozpocznie się 13. edycja trzyetapowego wyścigu na pięknej, greckiej wyspie Rodos. Na starcie nie zabraknie drużyny Mazowsze Serce Polski.

Przypomnijmy, że w ostatnią niedzielę kolarze ekipy prowadzonej przez Dariusza Banaszka w tym samym miejscu brali udział w klasyku International Rhodes Grand Prix, w którym z dobrej strony pokazał się Adrian Kurek. Były mistrz Polski zajął w nim siódmą lokatę. W tym samym czasie druga część zespołu ścigała się w Turcji podczas Grand Prix Manavgat-Side, gdzie najlepszym finiszem z peletonu popisał się Alan Banaszek odnosząc dla drużyny drugie zwycięstwo w tym sezonie. Obydwaj zawodnicy znaleźli się w składzie na rozpoczynającą się w piątek „etapówkę”.

Celem jaki stawia sobie polska ekipa w Tour of Rhodos UCI 2.2 będzie przede wszystkim zwycięstwo etapowe. O planach zespołu na ten wyścig opowiedział nam dyrektor sportowy drużyny Adrian Kucharek:

Nastawiamy się na walkę na etapach. Dla części ekipy to pierwsze starty (w tym sezonie) dopiero, dlatego na spokojnie podchodzimy do wyścigu. „Generalkę” traktujemy z dnia na dzień i jeśli uda się w niej zająć dobre miejsce to będzie to dla nas tylko jako wartość dodana

– powiedział Kucharek.

Miejmy nadzieję, że kolarze ekipy Mazowsze Serce Polski w zbliżającym się wyścigu etapowym powalczą o kolejny triumf w tym sezonie. 

Skład Mazowsze Serce Polski na Tour of Rhodos UCI 2.2:

Marek Rutkiewicz, Paweł Bernas, Michał Podlaski, Emanuel Piaskowy, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek oraz Alan Banaszek.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments