Maciej Paterski (Wibatech 7r Merx) pokonał po świetnej, dwójkowej akcji Michała Podlaskiego (Voster ATS) i triumfował w Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

Wyścig został rozegrany na dystansie 180 kilometrów z Jedlicza do Rymanowa. Już od początku nie brakowało akcji zaczepnych, ale przez ponad 40 kilometrów nie udało się utworzyć ucieczki. Po 50 kilometrach na czele znalazł się duet Bartłomieć Proć (Mostostal) i Edoard Vorganov (Mińsk), ale i ich akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Około 70 km przed metą mocniej pociągnął Maciej Paterski (Wibatech 7r Merx) i tym doprowadził do dużych przetasowań. Na czele znalazła się grupa szesnastu kolarzy, którzy zyskali szybko ponad 2 minuty przewagi nad kolejną częścią peletonu i stało się jasne, że wśród tych zawodników należy upatrywać dzisiejszego zwycięzcy.

Aktywny tego dnia Paterski szarpnął raz jeszcze na jednym ze zjazdów i odjechał razem z Michałem Podlaskim (Voster). Obaj zawodnicy zgodnie współpracowali i z każdym kolejnym kilometrem powiększali swoją przewagę i 5 kilometrów przed metą mieli ponad 3 minuty przewagi nad pościgiem. W sprinterskim pojedynku lepszy okazał się Paterski, a podium uzupełnił kolejny z zawodników Voster ATS – Mateusz Grabis.

PEŁNE WYNIKI > tutaj