Cycling Photography

Zwycięstwem Filippo Fortina zakończył się ostatni etap Czech Cycling Tour. Triumfatorem całego wyścigu został jego klubowy kolega Riccardo Zoidl (Felbermayr).

Czwarty, ostatni etap narodowego wyścigu naszych południowych sąsiadów prowadził z Olomouca do Dolan i liczył 147 kilometrów. Kolarze mieli do pokonania przede wszystkim stosunkowo trudną, finałową rundę.

Od początku etapu harcownicy byli dość aktywni. Ostatecznie jednak w ucieczce znaleźli się Clement Carisey (Israel Cycling Academy), Danny van der Tuuk (Metec – TKH), Igor Chzhan (Astana City), Torstein Traeen (Uno-X), Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) i Masaki Yamamoto (Japonia). Ich przewaga szybko urosła do kilku minut, lecz w peletonie ekipy Sangemini i Felbermayr próbowały kontrolować sytuację.

Z czasem pogoń grupy zasadniczej zostawała wspierana także przez innych zawodników. Mowa tu przede wszystkim o drużynie Wilier Triestina, która liczyła na finisz z peletonu. Na 4 okrążenia przed końcem, ucieczka miała już zaledwie minutę przewagi, co zapowiadało sprint z nieco ograniczonej grupy zasadniczej.

Ostatecznie ucieczka została doścignięta 9 kilometrów przed metą. W sprincie z peletonu najlepszy był Filippo Fortin (Felbermayr), który na kresce wyprzedził Andreę Guardiniego (Bardiani) i Fratiska Sisra (CCC Sprandi Polkowice). Cały wyścig padł łupem Riccardo Zoidla (Felbermayr).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments