okraj2009_06bWyniki XII Wjazdu Kolarskiego Kowary-Okraj, kat. Masters, 15.08.2009

W sobotę 15 sierpnia 2009 r., już po raz dwunasty odbył się w Kowarach Kolarski Wjazd “Kowary-Okraj”. Tegoroczna edycja była bogatsza o równolegle rozgrywaną konkurencję MTB. Zawodnicy, którzy wyruszyli spod kowarskiego Ratusza do pokonania mieli na szosie prawie 12 km, a na trasie terenowej – 10,5 (z przewyższeniem 587 m). Metę usytuowano na Przełęczy Okraj – na wysokości 1046 m. n.p.m. W tegorocznej edycji Wjazdu, na równolegle rozgrywanych dwóch zawodach uczestniczyło łącznie 248 zawodników. Zawody szosowe ukończyło 199, a terenowe 43 zawodników.

Zwycięzca wyścigu szosowego Jakub Łamek z Wąbrzeźna pokonanie tradycyjnej trasy zajęło 30 minut i 33 sekund, drugi Piotr Sułek ze Świdnicy ( Boplight Team) który uzyskał czas 30 min 52 sek, a trzeci Konrad Tomasiak z Dzierżoniowa (LKS Ogniwo BOXMET) był o 2 sekundy gorszy (30.54). Najszybszą kobietą na trasie okazała się Marta Sułek z klubu RMF FM Mountain Dew Kraków przed Dorotą Silarską z Nowej Rudy i Izabelą Dominiak z Wrocławia .

Wyniki znajdziesz > tutaj

W tym samym dniu, przed ceremonią nagradzania zwycięzców XII Wjazdu Kolarskiego “Kowary-Okraj” – staje się tradycją odsłonięcie kolejnych tablic w alei Gwiazd Kolarstwa polskiego, do której obok Czesława Langa, Lecha Piaseckiego i Zbigniewa Sprucha dołączyli w sobotę Jan Brzeźny – dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne oraz Janusz Kierzkowski – mistrz świata z San Sebastian (1973) i brązowy medalista olimpijski z Meksyku (19) w wyścigu torowym na 1 km. Ci wybitni polscy sportowcy osobiście odsłonili swoje tablice i wręczali medale i puchary zwycięzcom poszczególnych kategorii w asyście Przewodniczącej Komisji Sportu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Elżbiety Zakrzewskiej, Starosty Jeleniogórskiego Jacka Włodygi oraz Burmistrza Miasta Mirosława Góreckiego.

Źródło: www.kowary.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments