W dniach 21 i 22 maja 2011w Służewie obok Torunia odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas oraz parami.

Trasa zawodów prowadziła od miejscowości Służewo (gm. Aleksandrów Kujawski) drogą dawnej jednostki wojskowej (stąd nazwa zawodów – Rakietowe).

Zawody organizowało Toruńskie Towarzystwo Cyklistów JADE pod egidą Polskiego Związku Kolarskiego.

Rywalizacja objęła 173 zawodników w wyścigu indywidualnym oraz 118 zawodników w wyścigu parami. Sportowej atmosfery nie zdołały zakłócić krążące w pobliżu burzowe chmury, które na szczęście w porę przystąpiły do odwrotu. Sprzęt i oznakowania – jak oceniają zawodnicy i goście – przygotowane były na najwyższym poziomie, zaś 20-kilometrowa trasa oprócz wyzwania, stanowiła również przyjemność estetycznego kontaktu z krajobrazem.

W efekcie pięknej walki wyłonieni zostali Mistrzowie Polski. (wyniki poniżej)

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację osobom i placówkom – Szkole Służewo, Gminie Aleksandrów Kujawski, Prezydentowi miasta Torunia, a także gotowym na miejscu funkcjonariuszom Straży Pożarnej oraz Policji.

Patronat nad imprezą sprawował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Torunia.

Prawo startu mieli zawodnicy posiadający licencję kolarską PZKol., sprawny rower, pełny kask oraz wyśmienitą kondycję. Wyścig rozegrany został w 10-ciu kategoriach wiekowych.

Zawodnicy startowali w kolejności od najstarszych do najmłodszych (w tej kolejności poniżej wyniki – kategoria mówi o płci (K/M), liczba= wiek (a/b – pierwsza/druga połowa dekady).

Jazda indywidualna na czas, KAT M80

1 miejsce Leśniak Jerzy, 38:11 (klub WKS Legia Masters)

2 miejsce Pytka Piotr, 45:34 (klub KTC 2000 KOŃSKIE)

Jazda indywidualna na czas, KAT M70b

1 miejsce Ludwiczak Jan, 35:08 (Klub TC Chrobry Pelt Głogów)

2 miejsce Krzyżanowski Wojciech, 36:30 (Gdańsk)

3 miejsce Matyszewski Ireneusz, 36:47 (WKS Legia Masters)

Jazda indywidualna na czas, KAT M70a

1 miejsce Paterka Stanisław, 32:24 (TC Chrobry Pelt Głogów)

2 miejsce Szemraj Jerzy, 32:35 (UKS Sokół)

3 miejsce Szewczyk Helmut, 33:45 (WKS Legia Masters)

Jazda indywidualna na czas, KAT M60b

1 miejsce Leszczyński Ksawery, 29:17 (Częstochowa)

2 miejsce Gajewski Jerzy, 29:23 (WKS Legia Masters)

3 miejsce Pfeifer Zygmunt, 29:33 (TALVI SPORT SZKLARSKA PORĘBA)

Jazda indywidualna na czas, KAT M60a

1 miejsce Bylicki Jerzy, 29:44 (KS GRAWIK KSAWERÓW)

2 miejsce Korcala Kazimierz, 29:52 (KKCIM SMOK)

3 miejsce Tramś Grzegorz, 30:05 (DANIELO SPORTSWEAR)

Jazda indywidualna na czas, KAT M50b

1 miejsce Kwiecień Wojciech, 28:17 (LMGKK ZIEMIA BRZESKA BRZEG)

2 miejsce Barcicki Adam, 28:36 (Łódź)

3 miejsce Krawczyk Zygmunt, 28:41 (MARFA)

Jazda indywidualna na czas, KAT M50a

1 miejsce Szkołuda Zbigniew, 28:29 (LKS Chrabąszcze)

2 miejsce Kwiatkowski Jerzy, 28:32 (GDF SUEZ E1. Połaniec)

3 miejsce Ratajczyk Piotr, 28:45 (AUTO SERWIS RATAJCZYK)

Jazda indywidualna na czas, KAT M40b

1 miejsce Sikora Jerzy, 27:21 (BGŻ ESKA TEAM)

2 miejsce Krawczyk Robert, 28:13 (MAYDAY LUBLIN)

3 miejsce Chałaśkiewicz Paweł, 28:54 (KS WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ)

Jazda indywidualna na czas, KAT M40a

1 Jaremko Jacek, 27:45 (Wrocław)

2 Jędrzejewski Michał, 28:27 (KS WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ)

3 Flak Dariusz, 28:54 (MIO CROSS TEAM)

Jazda indywidualna na czas, KAT M30

1 Kroc Artur, 26:37 (MASTERS GIŻYCKO)

2 Szaduro Paweł, 27:17 (Stargard Gdański)

3 Tomasiak Grzegorz, 27:57 (MAYDAY LUBLIN)

Jazda indywidualna na czas, KAT K30

1 Szczurek Katarzyna, 32:51

2 Wołodźko Joanna, 33:15

3 Olenkiewicz Danuta, 40:34

 

Jazda parami na czas, KAT M70b

1 miejsce Ludwiczak Jan (TC CHROBRY PELT GŁOGÓW), Krzyżanowski Wojciech (Gdańsk), czas pary: 43:52,6

2 miejsce Leśniak Jerzy, Matyszewski Ireneusz, (WKS Legia Masters), czas pary: 45:36,3

3 miejsce Derczyński Marian (KKS KOLEJARZ CZĘSTOCHOWA), Arendarczyk Jan (GTC SKALNIK GRACZE), czas pary: 51:46,4

Jazda parami na czas, KAT M70a

1 miejsce Szemraj Jerzy (UKS SOKÓŁ), Paterka Stanisław (TC CHROBRY PELT GŁOGÓW), czas pary: 39:37,3

2 miejsce Szewczyk Helmut (Niezrzeszony), Magda Józef (Kraków), czas pary: 40:53,1

3 miejsce Łoś Włodzimierz (KS REMO GŁOWNO), Pośpiech Tadeusz (WKS Legia Masters), czas pary: 44:28,5

Jazda parami na czas, KAT M60b

1 miejsce Gajewski Jerzy (WKS Legia Masters), Leszczyński Ksawery (Częstochowa), czas pary: 36:18,6

2 miejsce Grabowski Edmund (NAFTOKOR GDAŃSK), Pfeifer Zygmunt (TALVI SPORT SZKLARSKA PORĘBA), czas pary: 38:54,9

3 miejsce Myszkowski Radosław (WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ), Kaczmarek Waldemar (KS REMO GŁOWNO), czas pary: 38:54,9

Jazda parami na czas, KAT M60a

1 miejsce Korcala Kazimierz (KKCIM SMOK), Szczęsny Zbigniew (KS ŚLĘŻA SOBÓTKA), czas pary: 37:14,1

2 miejsce Faryniarz Marian (PTC Poznań), Chudykowski Ryszard, czas pary: 38:55,5

3 miejsce Stachacz Jerzy (KS Włókniarz Łódź), Konieczka Zbigniew, czas pary: 41:03,4

Jazda parami na czas, KAT M50b

1 miejsce Kwiecień Wojciech (LMGKK ZIEMIA BRZESKA BRZEG), Michalak Lechosław (GKK OPTY-MAZOWSZE Grodz Maz), czas pary: 34:54,2

2 miejsce Wrona Ryszard (KS ŚLĘŻA SOBÓTKA), Krawczyk Zygmunt (MARFA), czas pary: 35:17,5

3 miejsce Jagieła Jerzy (WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ), Barcicki Adam (Łódź), czas pary: 35:31,3

Jazda parami na czas, KAT M50a

1 miejsce Szkołuda Zbigniew (LKS CHRABĄSZCZE), MALINOWSKI ROBERT (ZZKOL SZCZECIN TRZEBIATÓW), czas pary: 35:14,9

2 miejsce Ratajczyk Piotr (Auto Serwis Ratajczyk), Kwiatkowski Jerzy (GDF SUEZ El. Połaniec), czas pary: 35:48,4

3 miejsce Sadłecki Andrzej (AGROCHEST CYKLING24.PL), Leduchowski Dariusz (KS WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ), czas pary: 35:56,8

Jazda parami na czas, KAT M40b

1 miejsce Bejner Krzysztof (Tczew), Sikora Jerzy (BGŻ ESKA TEAM), czas pary: 34:43,3

2 miejsce Krawczyk Robert (MAYDAY LUBLIN), Chałaśkiewicz Paweł (KS WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ), czas pary: 34:58,0

3 miejsce Łętowski Jerzy (KS LECHIA GDAŃSK), Grajewski Jerzy (Towarzystwo Masters Giżycko), czas pary: 37:00,0

Jazda parami na czas, KAT M40a

1 miejsce Jędrzejewski Michał (KS Włókniarz Łódź), Liwiński Andrzej (AGC 2-L Sprint Łódź), czas pary: 34:17,3

2 miejsce Marciniak Robert (Danielo Sportswear), Flak Dariusz (MIO CROSS TEAM), czas pary: 34:19,5

3 miejsce Brunke Leszek , Bonecki Marek (Legnica), czas pary: 35:19,2

Jazda parami na czas, KAT M30

1 miejsce Korc Artur (Masters Giżycko), Chądzyński Daniel, czas pary: 32:56,9

2 miejsce Tomasiak Grzegorz (MAYDAY LUBLIN), Szaduro Paweł (Stargard Szczeciński), czas pary: 33:40,0

3 miejsce Potręć Emil (MAYDAY LUBLIN), Mrozek Andrzej (MAYDAY LUBLIN), czas pary: 35:02,3

Jazda parami na czas, KAT K30

1 miejsce Szczurek Katarzyna (SMOK KRAKÓW), Wołodźko Joanna (BGŻ ESKA TEAM), czas pary: 42:02,6

2 miejsce Zawadzka Kazimiera (GTC SKALNIK GRACZE), Olenkiewicz Danuta (GTC SKALNIK GRACZE), czas pary: 53:02,6

Pełne wyniki – jazda indywidualna > tutaj

Pełne wyniki – jazda parami > tutaj