Wyniki Vattenfall Cyclassics z dnia 16.08.2009, Hamburg, dystans 213,7 km

1 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream                        05:30:38
2 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
3 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
4 Allan Davis (Aus) Quick Step
5 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
6 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto
7 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
8 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
9 Marco Bandiera (Ita) Lampre – N.G.C
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas
11 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom
12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse D’epargne
13 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha
14 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
15 Graeme Brown (Aus) Rabobank
16 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux
17 Roy Curvers (Ned) Skil-Shimano
18 Koen De Kort (Ned) Skil-Shimano
19 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C
20 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec
22 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
23 Daniel Musiol (Ger) Vorarlberg – Corratec
24 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Columbia – HTC
26 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana
27 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
28 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
29 Manuele Mori (Ita) Lampre – N.G.C
30 André Greipel (Ger) Team Columbia – HTC
31 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskaltel – Euskadi
32 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom
33 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
34 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
35 Simon Spilak (Slo) Lampre – N.G.C
36 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
37 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi
38 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel – Euskadi
39 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
40 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse D’epargne
41 Michael Schär (Swi) Astana
42 Stuart O’grady (Aus) Team Saxo Bank
43 Simone Ponzi (Ita) Lampre – N.G.C
44 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
45 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Tom Boonen (Bel) Quick Step
47 José I Gutierrez Palacios (Spa) Caisse D’epargne
48 Pasamontes Rodriguez L (Spa) Caisse D’epargne
49 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
50 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre – N.G.C
51 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
52 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
53 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
54 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia – HTC
55 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
56 Josep Jufre Pou (Spa) Fuji-Servetto
57 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
58 David Loosli (Swi) Lampre – N.G.C
59 Grégory Rast (Swi) Astana
60 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia – HTC
61 And Amador Bikkazakova (CRc) Caisse D’epargne
62 Marco Velo (Ita) Quick Step                                                            00:09
63 Murilo Antonio Fischer (Bra) Liquigas
64 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
65 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto
66 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom                       00:12
67 Niki Terpstra (Ned) Team Milram                                                    00:15
68 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
69 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Fuji-Servetto
70 Christopher Sutton (Aus) Garmin – Slipstream                     00:20
71 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia – HTC                       00:29
72 Peter Wrolich (Aut) Team Milram                                  00:42
73 Christian Knees (Ger) Team Milram                                00:46
74 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
75 Mauro Facci (Ita) Quick Step                                     01:09
76 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
77 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
78 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
79 Francesco Reda (Ita) Quick Step
80 Angel Gomez (Spa) Fuji-Servetto
81 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
82 Frederik Willems (Bel) Liquigas
83 Maryan Hary (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne                    01:48
84 Matthew Harley Goss (Aus) Team Saxo Bank                         02:19
85 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha                             02:34
86 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana                                   02:52
87 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
88 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
89 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
90 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
91 Sa?d Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
92 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
93 Alexei Markov (Rus) Team Katusha
94 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
95 Robert Wagner (Ger) Skil-Shimano
96 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
97 Domenik Klemme (Ger) Team Saxo Bank
98 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
99 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank
100 Bram De Groot (Ned) Rabobank
101 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale
102 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
103 Martin Velits (Svk) Team Milram
104 Bram Tankink (Ned) Rabobank
105 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
106 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
107 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – N.G.C
108 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
109 Arnoud Coyot (Fra) Caisse D’epargne
110 Mathieu Drujon (Fra) Caisse D’epargne
111 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
112 Harald Morscher (Aut) Vorarlberg – Corratec
113 Markus Fothen (Ger) Team Milram
114 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi
115 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
116 Silv?re Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
117 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
118 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
119 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
120 Steven Cozza (USA) Garmin – Slipstream
121 Ermanno Capelli (Ita) Fuji-Servetto
122 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
123 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
124 Brian Vandborg (Den) Liquigas
125 Addy Engels (Ned) Quick Step
126 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
127 Roman Kireyev (Kaz) Astana
128 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
129 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Cameron Wurf (Aus) Fuji-Servetto
131 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
132 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
DNF Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
DNF Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
DNF Laszlo Bodrogi (Fra) Team Katusha
DNF Ben Swift (GBr) Team Katusha
DNF Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha
DNF Berik Kupeshov (Kaz) Astana
DNF Daniel Oss (Ita) Liquigas
DNF Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse D’epargne
DNF Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto
DNF Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto
DNF Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto
DNF Gorik Gardeyn (Bel) Silence-Lotto
DNF Hans Dekkers (Ned) Garmin – Slipstream
DNF Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
DNF David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
DNF Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
DNF Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Timothy Gudsell (NZl) Française Des Jeux
DNF Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Markus Eichler (Ger) Team Milram
DNF Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
DNF Fabrice Piemontesi (Ita) Fuji-Servetto
DNF Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
DNF Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano
DNF René Haselbacher (Aut) Vorarlberg – Corratec
DNF Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec

1 Tyler Farrar (USA) Garmin – Slipstream 5:30:38
2 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank
3 Gerald Ciolek (Ger) Team Milram
4 Allan Davis (Aus) Quick Step
5 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
6 Davide Vigano (Ita) Fuji-Servetto
7 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
8 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
9 Marco Bandiera (Ita) Lampre – N.G.C
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas
11 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom
12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Caisse D’epargne
13 Guennadi Mikhailov (Rus) Team Katusha
14 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
15 Graeme Brown (Aus) Rabobank
16 Mikael Cherel (Fra) Française Des Jeux
17 Roy Curvers (Ned) Skil-Shimano
18 Koen De Kort (Ned) Skil-Shimano
19 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre – N.G.C
20 Alexandre Usov (Blr) Cofidis, Le Credit En Ligne
21 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec
22 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux
23 Daniel Musiol (Ger) Vorarlberg – Corratec
24 Renaud Dion (Fra) AG2R La Mondiale
25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Columbia – HTC
26 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana
27 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano
28 Frédéric Guesdon (Fra) Française Des Jeux
29 Manuele Mori (Ita) Lampre – N.G.C
30 André Greipel (Ger) Team Columbia – HTC
31 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskaltel – Euskadi
32 Steve Chainel (Fra) BBox Bouygues Telecom
33 Jurgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
34 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
35 Simon Spilak (Slo) Lampre – N.G.C
36 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
37 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Euskaltel – Euskadi
38 Markel Irizar Aranburu (Spa) Euskaltel – Euskadi
39 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
40 Pablo Lastras Garcia (Spa) Caisse D’epargne
41 Michael Schär (Swi) Astana
42 Stuart O’grady (Aus) Team Saxo Bank
43 Simone Ponzi (Ita) Lampre – N.G.C
44 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
45 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Tom Boonen (Bel) Quick Step
47 José I Gutierrez Palacios (Spa) Caisse D’epargne
48 Pasamontes Rodriguez L (Spa) Caisse D’epargne
49 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
50 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre – N.G.C
51 Jean-Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
52 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
53 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
54 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia – HTC
55 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
56 Josep Jufre Pou (Spa) Fuji-Servetto
57 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
58 David Loosli (Swi) Lampre – N.G.C
59 Grégory Rast (Swi) Astana
60 Thomas Lövkvist (Swe) Team Columbia – HTC
61 And Amador Bikkazakova (CRc) Caisse D’epargne
62 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:00:09
63 Murilo Antonio Fischer (Bra) Liquigas
64 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
65 Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto
66 Vincent Jerome (Fra) BBox Bouygues Telecom 0:00:12
67 Niki Terpstra (Ned) Team Milram 0:00:15
68 Mathew Hayman (Aus) Rabobank
69 Jose Alberto Benitez Roman (Spa) Fuji-Servetto
70 Christopher Sutton (Aus) Garmin – Slipstream 0:00:20
71 Marcus Burghardt (Ger) Team Columbia – HTC 0:00:29
72 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:00:42
73 Christian Knees (Ger) Team Milram 0:00:46
74 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
75 Mauro Facci (Ita) Quick Step 0:01:09
76 Sylvain Chavanel (Fra) Quick Step
77 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
78 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana
79 Francesco Reda (Ita) Quick Step
80 Angel Gomez (Spa) Fuji-Servetto
81 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Milram
82 Frederik Willems (Bel) Liquigas
83 Maryan Hary (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:48
84 Matthew Harley Goss (Aus) Team Saxo Bank 0:02:19
85 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:02:34
86 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana 0:02:52
87 Tom Veelers (Ned) Skil-Shimano
88 Sébastien Turgot (Fra) BBox Bouygues Telecom
89 Sebastian Siedler (Ger) Vorarlberg – Corratec
90 Gatis Smukulis (Lat) AG2R La Mondiale
91 Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom
92 Serguei Ivanov (Rus) Team Katusha
93 Alexei Markov (Rus) Team Katusha
94 Wilfried Cretskens (Bel) Silence-Lotto
95 Robert Wagner (Ger) Skil-Shimano
96 Fumiyuki Beppu (Jpn) Skil-Shimano
97 Domenik Klemme (Ger) Team Saxo Bank
98 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
99 Marcus Ljungqvist (Swe) Team Saxo Bank
100 Bram De Groot (Ned) Rabobank
101 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale
102 Jakob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
103 Martin Velits (Svk) Team Milram
104 Bram Tankink (Ned) Rabobank
105 Hervé Duclos-Lassalle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
106 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
107 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – N.G.C
108 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux
109 Arnoud Coyot (Fra) Caisse D’epargne
110 Mathieu Drujon (Fra) Caisse D’epargne
111 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
112 Harald Morscher (Aut) Vorarlberg – Corratec
113 Markus Fothen (Ger) Team Milram
114 Javier Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel – Euskadi
115 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
116 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
117 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
118 Wesley Sulzberger (Aus) Française Des Jeux
119 Julian Dean (NZl) Garmin – Slipstream
120 Steven Cozza (USA) Garmin – Slipstream
121 Ermanno Capelli (Ita) Fuji-Servetto
122 Guillaume Blot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
123 Romain Villa (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
124 Brian Vandborg (Den) Liquigas
125 Addy Engels (Ned) Quick Step
126 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
127 Roman Kireyev (Kaz) Astana
128 Yohann Gene (Fra) BBox Bouygues Telecom
129 Sébastien Portal (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Cameron Wurf (Aus) Fuji-Servetto
131 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale
132 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi
DNF Mark Renshaw (Aus) Team Columbia – HTC
DNF Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia – HTC
DNF Kim Kirchen (Lux) Team Columbia – HTC
DNF Laszlo Bodrogi (Fra) Team Katusha
DNF Ben Swift (GBr) Team Katusha
DNF Nikolay Trusov (Rus) Team Katusha
DNF Berik Kupeshov (Kaz) Astana
DNF Daniel Oss (Ita) Liquigas
DNF Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caisse D’epargne
DNF Mario Aerts (Bel) Silence-Lotto
DNF Mickael Delage (Fra) Silence-Lotto
DNF Sebastian Lang (Ger) Silence-Lotto
DNF Gorik Gardeyn (Bel) Silence-Lotto
DNF Hans Dekkers (Ned) Garmin – Slipstream
DNF Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Slipstream
DNF David Millar (GBr) Garmin – Slipstream
DNF Christian Vande Velde (USA) Garmin – Slipstream
DNF Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Timothy Gudsell (NZl) Française Des Jeux
DNF Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
DNF Markus Eichler (Ger) Team Milram
DNF Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto
DNF Fabrice Piemontesi (Ita) Fuji-Servetto
DNF Simon Geschke (Ger) Skil-Shimano
DNF Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano
DNF René Haselbacher (Aut) Vorarlberg – Corratec
DNF Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec
Mountain 1 – Waseberg, 137.3km (Cat. 3)
# Rider Name (Country) Team Result
1 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 3 pts
2 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
3 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1
Mountain 2 – Waseberg, 176.7km (Cat. 3)
# Rider Name (Country) Team Result
1 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank 3 pts
2 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 2
3 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 1
Mountain 3 – Waseberg, 188.7km (Cat. 3)
# Rider Name (Country) Team Result
1 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 3 pts
2 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 2
3 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 1
Mountain classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Matti Breschel (Den) Team Saxo Bank 3 pts
2 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 3
3 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 3
4 Theo Eltink (Ned) Skil-Shimano 2
5 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 2
6 Andres Sergio De Lis (Spa) Euskaltel – Euskadi 2
7 Yoann Offredo (Fra) Française Des Jeux 1
8 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1
9 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana 1