Tyler FarrarKolarz ekipy Garmin-Slipstream, Tyler Farrar po finiszu z peletonu został zwycięzcą niemieckiego klasyka – Vattenfall Cyclassics 2009.

Zawodnicy jeżdżąc wokół Hamburga w niedzielne popołudnie mieli do pokonania 214 kilometrów. Płaski charakter trasy z kilkoma hopkami preferował sprinterów.

Na początku etapu na atak zdecydowało się dwóch zawodników:  Sergio De Lis (Euskaltel) i Yuri Krivstov (Ag2r). Kolarze długo jechali przed peletonem, ale na 40 kilometrów przed metą zostali doścignięci.

Po kilku kilometrach na atak zdecydował się Matti Breschel (Team Saxo Bank), jednak jego ucieczka szybko została zlikwidowana.

Następnie swoich sił próbowali jeszcze: Nick Nuyens (Rabobank),  Philippe Gilbert (Silence), Sébastien Turgot (Bbox), ale także bez powodzenia.

Ostatecznie o losach wyścigu przesądził finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Tyler Farrar, drugi był Matti Breschel (Team Saxo Bank), a trzeci Gerald Ciolek (Team Milram).

„Po wielu drugich miejscach w Giro d’Italia i Tour de France, wspaniale jest stanąć na najwyższym stopniu podium. Zespół jechał przez dużą część wyścigu z przodu, mieliśmy kilka kraks, ale ostatecznie osiągneliśmy sukces. To miłe wygrać taki wyścig” – powiedział Farrar na mecie wyścigu.

Jedyny Polak jadący w wyścigu, Maciej Bodnar zajął 64 miejsce.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Zobacz ostatnie kilometry i zwycięstwo Farrara:

Foto: www.corvospro.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments