Fot. Dimension Data

Trzech kluczowych zawodników w Dimension Data: Edvald Boasson Hagen, Tyler Farrar i Igor Anton przedłużyło kontrakty na sezon 2017, sprawiając tym samym, że południowoafrykański zespół będzie liczył w sumie dwudziestu ośmiu zawodników. 

Dwukrotny mistrz Norwegii 29-letni Boasson Hagen wygrał w tym sezonie dziewięć razy, zdobywając w tym dwa mistrzostwa kraju. Pochwalić się może m.in. wygranymi w dwóch wyścigach World Tour, tj. Criterium du Dauphiné i Eneco Tour. – Jestem bardzo szczęśliwy w tym zespole. To wyjątkowy zespół i mam dobrych współtowarzyszy. Móc ścigać się przez następne dwa lata dla Dimension Data to coś wspaniałego – powiedział Hagen.

32-letni Tyler Farrar nadal ma być ważnym członkiem naszego zespołu, a drużyna ma opierać się na jego doświadczeniu. Kolejnym zawodnikiem, który wesprze zespół Dimension Data w 2017 r. to Igor Anton. W mijającym sezonie był jednym z kluczowych zawodników, i to dzięki niemu zespół mógł cieszyć się z sukcesów w Giro d’Italia czy Vuelta a Espana.

Wszystkie te trzy osoby to wielkie postacie, które służą jako wzór do naśladowania dla naszych młodych talentów, przyczyniają się do zdobywania punktów w wyścigach i piastują ważne stanowiska w naszych strukturach. Doświadczenie i szacunek, których nabyli w peletonie na przestrzeni lat czyni ich dla nas i naszych partnerów szczególnie ważnymi – powiedział dyrektor sportowy Rolf Aldag.

Dimension Data w 2017 r. reprezentować będą: Igor Anton, Natnael Berhane, Edvald Boasson Hagen, Mark Cavendish, Stephen Cummings, Mekseb Debesay Nicolas Dougall, Bernhard Eisel, Tyler Farrar, Omar Fraile, Ryan Gibbons, Nathan Haas, Reinardt Janse van Rensburg, Jacques Janse van Rensburg, Ben king, Merhawi Kudus, Lachlan Morton, Adrien Niyonsuti, Ben O’Connor, Serge Pauwels, Youcef Reguigui, Mark Renshaw, Kristian Sbaragli, Daniel Teklehaimanot, Jay Robert, Thomson Scott Thwaites, Johann van Zyl, Jaco Venter.

Poprzedni artykułBritish Cycling podtrzymała zarzuty Jess Varnish wobec Shane`a Suttona
Następny artykułEusebio Unzue: „Idealnym scenariuszem byłby start w Giro zarówno Nairo jak i Froome’a”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments