Franczak_Puchar_Uzdrowisk_Karpackich_Paweł Franczak (Active Jet) po udanej ucieczce został triumfatorem Pucharu Uzdrowisk Karpackich 2014!

Po sobotnim Memoriale Henryka Łasaka wygranym przez Macieja Paterskiego, w niedzielę rozegrano 15 edycję „Pucharu Uzdrowisk Karpackich”.

Kolarze musieli pokonać trasę miejscowości Jedlicze do Rymanowa Zdroju o długości 161 kilometrów.

W ucieczkę dnia, mniej więcej w połowie dystansu, zabrało się sześciu zawodników: Paweł Franczak (Active Jet), Branislau Samoilau (CCC Polsat Polkowice), Oleksandr Prevar (Kolss Cycling Team), Adam Stachowiak (BDC MarcPol), Kanstantin Klimiankau (Amore & Vita – Selle SMP) oraz Mariusz Witecki (Mexller).

Zgodna współpraca prowadzącej grupki sprawiła, że ich przewaga nad mocno poszarpanym peletonem wynosiła w pewnym momencie aż osiem minut. Gdy do mety pozostało 40 kilometrów różnica wynosiła około trzech minut. Z tyłu na czele peletonu tempo nadawali kolarze CCC Polsat Polkowice i Kolss Cycling Team.

Kilkanaście kilometrów przed metą na samotny atak z czołówki zdecydował się Adam Stachowiak. Jednak po kilku kilometrach wrócił do prowadzącej grupki.

Ostatecznie dzielni śmiałkowie nie dali dogonić się peletonowi, a najszybszy okazał się wicemistrz Polski – Paweł Franczak! Drugi był Adam Stachowiak, a trzeci Oleksandr Prevar.

Czułem się dzisiaj bardzo dobrze, podobnie zresztą jak w sobotę, ale tym razem przypilnowałem do końca kolarza CCC, Samoiłowa i czekałem na finisz. Wiedziałem, że jestem szybki i udowodniłem to dzisiaj. Byłem pewny, że tak to właśnie się skończy i bardzo się cieszę, że w końcu wygrałem wyścig. Dziękuję mojej ekipie za pomoc w obu wyścigach, bez nich bym tego nie dokonał – powiedział na mecie Franczak.

Pełne wyniki > tutaj

Foto: ActiveJet Team

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
adi
adi

nie taka zgodna ta wspolpraca w ucieczce CCC nie pracowal tylko sie wiozl na kole