Fot. Dariusz Krzywański

Po 9 latach w zawodowym peletonie decyzję o zakończeniu kariery podjął Paweł Franczak. 30-letni zawodnik przez ostatnie swoje sezony reprezentował barwy Voster ATS Team.

Popularny Franek znany był ze swojej szybkości, choć nie był to jego jedyny atut. W szczycie kariery potrafił zabrać się w kluczowe akcje także z dystansu, w ten sposób wywalczył m.in. srebrny medal mistrzostw Polski w 2014 roku. Krajowy czempionat był dla niego zresztą imprezą, na której zawsze dobrze się prezentował.

Przez swoją karierę zwiedził praktycznie wszystkie polskie zespoły. W 2013 roku zaczynał jako zawodnik drużyny Team Wibatech – Brzeg, później był Activejet Team, który ewoluował w prokontynentalny VERVA ActiveJet Pro Cycling Team. W 2017 roku Paweł trafił do Team Hurom, później na rok zagościł w CCC Sprandi Polkowice. Ostatnie 3 lata spędził w Voster ATS Teamie.

Wracając jeszcze raz do osiągnięć 30-latka to najważniejszym wynikiem z pewnością jest wygranie klasyfikacji generalnej Belgrade Banjaluka w 2019 roku. To jego jedyne zawodowe zwycięstwo, choć tych w imprezach UCI jest już więcej – po doliczeniu triumfów w imprezach drugiej kategorii na liczniku zobaczymy bowiem liczbę 8. Składają się na to takie wyścigi jak Puchar Uzdrowisk Karpackich czy Memoriał Henryka Łasaka.

Rozmowę z Pawłem o jego zakończeniu kariery przeprowadziła rzeczniczka drużyny i można ją znaleźć POD TYM LINKIEM.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments