fot. Dariusz Krzywański

W środę ekipa Voster ATS rozpocznie rywalizację w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Po raz pierwszy w biało-czerwonych barwach zaprezentuje się świeżo upieczony mistrz Polski – Maciej Paterski.

Tegoroczna „Solidatka” liczy pięć etapów, a całe zmagania potrwają od 23 do 26 czerwca. Peleton wyruszy z Pabianic, by zakończyć wyścig w Stalowej Woli, co nie bez znaczenia jest dla zespołu Voster ATS. Komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy:

– Do tego startu przystępujemy ogromnie zmotywowani. Jednym powodem jest oczywiście niedawna wygrana w mistrzostwach Polski i fakt, że wyścig ten będzie pierwszym startem Maćka Paterskiego w koszulce z orzełkiem. Druga sprawa – wyścig kończy się w Stalowej Woli, z której wywodzi się nasz zespół. Będziemy jechać u swoich kibiców i na terenach naszych sponsorów. To dodaje sił i motywacji do walki o zwycięstwo.

– Trasa wyścigu jest w większości płaska, sprzyja szybkim zawodnikom, dlatego tak też dobraliśmy skład, żeby mieć szansę w sprinterskich końcówkach. Mnie osobiście bardzo cieszy etap z metą w Kielcach i z pagórkami w drugiej części trasy, które mogą przerzedzić peleton. Po latach organizatorzy wrócili do układu tego etapu, który pamiętam z czasów, kiedy sam sięgałem tam po zwycięstwo. Możemy spodziewać się w piątek ciekawej rozgrywki.

SKŁAD VOSTER ATS NA WSIO:
Maciej Paterski, Paweł Franczak, Sylwester Janiszewski, Szymon Rekita,
Patryk Stosz, Krzysztof Parma

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments