fot. Tour de Koszalin

Fundacja Promowania Sportu z Koszalina z Jarosławem Maryczem na czele, na rok 2021 przygotowała dla sympatyków kolarstwa moc atrakcji

Po ogromnym sukcesie organizacyjnym imprezy pod nazwa „Tour de Koszalin” organizatorzy stworzyli serie wyścigów kolarskich „VELO BALTIC” na dystansie MAXI i MINI. Oba dystanse kierowane są do innych uczestników.

Dystans Mini to ok 16 km rekreacyjnego przejazdu dla rodzin, osób zaczynających przygodę z rowerem. Głównym celem tej rywalizacji, jest aktywizacja osób do uprawiania sportu, spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu, co w dzisiejszych czasach, post pandemicznych ma niebagatelny ale pozytywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne.

Dystans MAXI adresowany jest do amatorów chcących skosztować sportowej rywalizacji z innymi zawodnikami. Warto nadmienić, że dystans MINI i MAXI rozgrywany jest w zamkniętym ruchu drogowym, a trasa przebiegu wyścigu jest odpowiednio
zabezpieczona.

Seria VELO BALTIC to 5 wyścigów, pierwsza edycja zaplanowana na 16 maja w Szczecinku ze względu na obostrzenia epidemiologiczne została odwołana, trwają nadal pracę nad ustaleniem nowego terminu..

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w edycji w Połczynie Zdrój 27-ego czerwca, ,która rozpoczyna zmagania w serii „Velo Baltic” .

Organizatorzy, wzorem toku ubiegłego zapowiadają liczne nagrody specjalne. Dodatkowa atrakcja w zmaganiach w Velo Baltic  jest specjalna klasyfikacja dla służb mundurowych. Każdy uczestnik będący pracownikiem resortu MSWiA może liczyć na odrębna klasyfikacje, a dla najlepszych z nich przewidziane są medale i puchary.

Zapisy i harmonogram i wiele innych informacji przeczytacie na stronie
VELOBALTIC.PL

Następne wyścigi to 31 lipca w Białogardzie, 22 sierpnia w Słupsku i 18 września w Koszalinie. Warto także dodać, że dla osób które zapiszą się i wezmą udział we wszystkich wyścigach Velo Baltic do wygrania w Koszalinie 18 września będzie rower marki Ridley warty ponad 15.000zl ufundowany przez głównego dystrybutora marki Ridley w
Polsce,  sklep Cycling Planet w Gdańsku.

Poprzedni artykułVoster ATS Team na wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków
Następny artykułPKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk odwiedzi Gromadkę w najbliższą niedzielę.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments