fot. Velo Baltic

Już tylko 10 dni pozostało do wyścigu Velo Baltic w Karlinie.  Jednym z jego organizatorów jest Jarosław Marycz – były kolarz takich zespołów jak Saxo Bank czy CCC Sprandi Polkowice.

Marycz współpracuje z Fundacją Promowania Sportu i wraz z nią przeprowadza cykl imprez pod nazwą „Kospel Velo Baltic”. Ten, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się na Pomorzu Zachodnim. Rozpoczął się 25 czerwca w Połczynie-Zdroju, wyścigiem gravelowym, natomiast dzień później w tej samej miejscowości odbył się wyścig szosowy.

Kolejne odsłony odbędą się już niebawem w Karlinie i Koszalinie. Pierwsza z wymienionych imprez odbędzie się już 28 czerwca. Zapisy już ruszyły i można dokonać ich TUTAJ. Do wyboru są dwa dystanse – MINI i MAXI. W Karlinie krótszy z wyścigów będzie miał 24, a dłuższy 73 kilometry.

– W tym roku będzie to najszybsza trasa wyścigów Kospel Velo Baltic! Początek wyda się być może łagodny i prosty, jednak teren – jak to na Pomorzu bywa – Was zaskoczy! Gwarantujemy, że kilka pofałdowań na trasie „wejdzie w nogi”! Nie zapominajcie również o lubianym przez kolarzy wietrze! To on będzie głównym sprzymierzeńcem w tworzeniu ucieczek, kolarskich rantów i przetasowań w peletonie… Kto spośród wszystkich uczestników zafiniszuje najszybciej przy malowniczym młynie w Karlinie okaże się już w niedziele 28 sierpnia!

– piszą organizatorzy o imprezie w Karlinie.

Dwa tygodnie później – 11 września, odbędzie się natomiast Tour de Koszalin, gdzie do pokonania będzie odpowiednio 13 i 63 kilometry.

– Trasa będzie lekka i dynamiczna. Co nie znaczy, że będzie lekko. Liczne zakręty, zmiana tempa, mocno interwałowa runda, na pewno spowodują, że do mety przybędzie okrojony lekko peleton. Ale uwaga, finisz na drodze prowadzącej delikatnie pod górę do najłatwiejszych nie należy. Cały ten dzień gościć będziemy na terenie naszego sponsora tytularnego – firmy Kospel, wiodącego w Europie producenta podgrzewaczy do wody – zatem już temperatura jest podgrzana do czerwoności do ostatnich metrów zmagań!
Widowisko gwarantowane!

Szczegóły obu tras znajdziesz ->TUTAJ
Regulamin -> TUTAJ
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments