Zwycięstwem reprezentanta Estonii, Karla Kuritsa, zakończył się drugi etap zaliczanego do Pucharu Narodów juniorów wyścigu One Belt One Road Nation’s Cup Hungary. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Dominik Ratajczak, a na 3. miejscu sklasyfikowany jest Hubert Grygowski.

Drugi etap, a pierwszy ze startu wspólnego, prowadził z miasta Nyíregyháza do położonego nieopodal Ibrány i liczył nieco ponad 111km. Główną część trasy stanowiły 3 rundy, na których rozgrywane były lotne finisze z bonusowymi sekundami.

Pierwszym uciekinierem dnia był Erdős Gergely (Węgry), acz jego akcja nie potrwała zbyt długo – wszyscy byli zainteresowani bonifikatami na premii, a to sprawiało, że został złapany tuż przed lotnym finiszem. Tam wszystkich zaskoczył Ramazan Yilmaz (Turcja). Po premii do przodu ruszył Filippo Omati (Włochy).

Junior z Italii podzielił los swojego poprzednika z Węgier, a lotną premię świetnie rozegrali Polacy – wygrał ją Dominik Ratajczak i zgarnął bardzo cenne 3 sekundy. Gdzieś podczas etapu dwie zdobył także wicelider wyścigu – Hubert Grygowski.

Na trzeciej premii jako pierwszy zameldował się uciekinier Gabriela Bessega (Włochy), acz różnice nie przekraczały w żadnym momencie minuty. Wszystko zapowiadało zatem finisz z peletonu.

Ten wygrał 17-latek z Estonii – Karl Kurits. Na podium zameldowali się także Matteo De Monte (Włochy) i za sprawą bonifikaty nowy wicelider wyścigu – Natan Gregorcic (Słowenia). 7. miejsce zajął Paweł Więczkowski, 9. był Hubert Grygowski, 10. Antoni Kida, zaś na 13. pozycji metę przeciął broniący koszulki lidera Dominik Ratajczak.

Zdjęcie

Dominik Ratajczak ma 7 sekund przewagi nad Natanem Gregorcicem, 8 nad Hubertem Grygowskim i 9 nad Karlem Kurtisem. Właśnie trwa ostatni etap, po którym dowiemy się czy polskie kolarstwo młodzieżowe nie odniesie kolejnego dużego sukcesu w tym sezonie.