fot. One Belt One Road Nation's Cup Hungary

Zwycięstwem reprezentanta Estonii, Karla Kuritsa, zakończył się drugi etap zaliczanego do Pucharu Narodów juniorów wyścigu One Belt One Road Nation’s Cup Hungary. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił Dominik Ratajczak, a na 3. miejscu sklasyfikowany jest Hubert Grygowski.

Drugi etap, a pierwszy ze startu wspólnego, prowadził z miasta Nyíregyháza do położonego nieopodal Ibrány i liczył nieco ponad 111km. Główną część trasy stanowiły 3 rundy, na których rozgrywane były lotne finisze z bonusowymi sekundami.

Pierwszym uciekinierem dnia był Erdős Gergely (Węgry), acz jego akcja nie potrwała zbyt długo – wszyscy byli zainteresowani bonifikatami na premii, a to sprawiało, że został złapany tuż przed lotnym finiszem. Tam wszystkich zaskoczył Ramazan Yilmaz (Turcja). Po premii do przodu ruszył Filippo Omati (Włochy).

Junior z Italii podzielił los swojego poprzednika z Węgier, a lotną premię świetnie rozegrali Polacy – wygrał ją Dominik Ratajczak i zgarnął bardzo cenne 3 sekundy. Gdzieś podczas etapu dwie zdobył także wicelider wyścigu – Hubert Grygowski.

Na trzeciej premii jako pierwszy zameldował się uciekinier Gabriela Bessega (Włochy), acz różnice nie przekraczały w żadnym momencie minuty. Wszystko zapowiadało zatem finisz z peletonu.

Ten wygrał 17-latek z Estonii – Karl Kurits. Na podium zameldowali się także Matteo De Monte (Włochy) i za sprawą bonifikaty nowy wicelider wyścigu – Natan Gregorcic (Słowenia). 7. miejsce zajął Paweł Więczkowski, 9. był Hubert Grygowski, 10. Antoni Kida, zaś na 13. pozycji metę przeciął broniący koszulki lidera Dominik Ratajczak.

Zdjęcie
fot. One Belt One Road Nation’s Cup Hungary

Dominik Ratajczak ma 7 sekund przewagi nad Natanem Gregorcicem, 8 nad Hubertem Grygowskim i 9 nad Karlem Kurtisem. Właśnie trwa ostatni etap, po którym dowiemy się czy polskie kolarstwo młodzieżowe nie odniesie kolejnego dużego sukcesu w tym sezonie.

Wyniki 2. etapu One Belt One Road Nation’s Cup Hungary 2022:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments