19 września z okazji Europejskiego Zrównoważonego Tygodnia Transportu zorganizowany zostanie szosowy wyścig kolarski Tour de Koszalin.

Wyścig organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalin ma na celu popularyzację jazdy na rowerze, kolarstwa i ogólnie pojętego aktywnego spędzania czasu wśród mieszkańców naszego miasta. Impreza jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Koszalina i regionu.

Głównym organizatorem jest pochodzący i mieszkający w Koszalinie były zawodowy kolarz Jarosław Marycz (8-krotny Mistrz Polski oraz v-ice Mistrz Europy w kolarstwie szosowym) i osoby związane z CyclingKoszalin, Koszalin Cycling Club, pedaluje.pl, Koszalińskie Kolarstwo Szosowe, Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce.

„Pomysł zorganizowania wyścigu kolarskiego w Koszalinie, chodził mi po głowie już od wielu lat. Jeszcze gdy byłem czynnym kolarzem zawodowym i rywalizowałem na trasach największych i najbardziej prestiżowych wyścigach kolarskich w Europie, porównywałem trasy do tych tras jakie mamy na wyciągnięcie ręki u nas w Koszalinie. Tereny i trasy do uprawiania turystyki rowerowej mamy naprawdę znakomite. Z każdym rokiem powstaje i rozwija się infrastruktura rowerowa w naszym mieście, powstają coraz to lepsze i ciągnące się kilometrami fantastyczne ścieżki rowerowe, a i sama okolica wokół naszego miasta, aż wręcz zachęca do wyjścia na rower, wyjazdu poza miasto, odpoczywaniu na świeżym powietrzu z dala od miejskiego hałasu i szumu.

Dlatego gdy tylko pojawił się ku temu odpowiedni klimat, a więc zainteresowanie ze strony Pana Prezydenta miasta Koszalina – Pana Piotra Jedlińskiego, aby objąć patronat na zawodami, to dodało mi to dodatkowego bodźca. Wiedziałem, że przy pomocy fantastycznych ludzi, miłośników jazdy na dwóch kółkach, a tych jest u nas w mieście jak i w regionie bardzo wielu, to impreza się odbędzie i stale zapisze się w kalendarz miejskich wydarzeń sportowych. Pamiętajmy, że nie chodzi o samą czystą rywalizację dla bardziej zakręconych kolarzy, którzy przyjadą do Koszalina z całej Polski, wyścig będzie się rozgrywał na dwóch dystansach i będzie dostępny także dla wszystkich mieszkańców naszego miasta bo to dla nich jest ta impreza.

Chcemy także pokazać, że na rowerze można aktywnie i miło spędzić czas, że jazda na rowerze to samo zdrowie. Jeśli choć jedna osoba, spośród uczestników przerzuci się z auta na rower i np. będzie jeździł/a do pracy rowerem to dla mnie to już jest ogromny sukces tej imprezy.

Dodajmy, że przy okazji wyścigu głównego zorganizowany zostanie także wyścig dla najmłodszych, kto wie, a może wśród najmłodszych mieszkańców Koszalina jest młody/a następca Rafała Majki czy Mai Włoszczowskiej? Dzięki właśnie takim imprezom możemy zarazić młodzież do uprawiania sportu, który niesie tylko same korzyści dla naszego zdrowia jak i stylu życia.

Ponadto dodatkowego smaczku dodaje rywalizacja firm podczas wyścigu, dzięki temu pracownicy przeróżnych zakładów pracy będą rywalizować o miano najbardziej zakręconej rowerowo firmy w Koszalinie.”

Link do zapisów > tutaj

Mapa i profil:

Zapraszam do Koszalina!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments