To właśnie tutaj za sprawą Fundacji Promowanie Sportu z Jarosławem Maryczem na czele, w południowe rejony Pomorza Zachodniego zawitały gwiazdy polskiego kolarstwa.

Gravelowa setka

W sobotę, w uroczej miejscowości Popielewo, k. Połczyna-Zdroju, odbywał się gravelowy rajd, po malowniczych terenach Pojezierza Drawskiego. To właśnie tutaj, u boku polskiej a zarazem światowej legendy kolarstwa górskiego – Mai Włoszczowskiej, prawie 100 uczestników wyruszyło na 118 kilometrową trasę „gravelovej setki”.

Trasa prowadziła po najpiękniejszych zakątkach regionu, wśród licznych jezior i lasów. W zapowiedziach organizatora padało określenie: „najpiękniejsze szutry oraz drogi leśne, a także urocze acz zapomniane poniemieckie drogi po kostce brukowej”.

 

Na 43 kilometrze trasy, zawodnicy meldowali się na iście cesarsko obstawionym bufecie, gdzie królowały racuchy, jajecznica, kawa i świeże owoce. To tutaj także serca większości uczestników skradł serce „Domek trzy baby”, miejsce nr 1 na liście miejsc przyjaznych rowerzystom wydanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Po tak bogato zastawionym bufecie, z pełnymi brzuchami można było udać się w dalszą trasę, odkrywając coraz to piękniejsze tereny Pojezierza Drawskiego. Pierwsi zawodnicy zameldowali się na mecie rajdu po niespełna 4:30h, ale nie o klasyfikacje i o nagrody rywalizowali zawodnicy.

Ta kameralna, ale bardzo udana impreza, zapadła wielu uczestnikom w pamięci, z jednego bardzo ważnego powodu – to była jedna z nielicznych okazji, aby wystartować i przejechać
dystans ramię w ramię z naszą mistrzynią Mają Włoszczowską.

Była to wyśmienita okazja na aktywne rozpoczęcie okresu wakacyjnego, podczas którego mogliśmy odciąć się od negatywnych emocji, stresu, problemów życia codziennego i z uśmiechem na twarzy spędzić czas w najpiękniejszych zakamarkach na łonie natury.
Na wszystkich uczestników zmagań na mecie czekały pamiątkowe medale, unikatowe koszulki „finishera” gravelowej setki”, a także kolejne nieograniczone zapasy żywności oraz napojów, aby w ten upalny, ale jakże emocjonujący dzień naładować z powrotem akumulatory do pełna.

Kospel Velo Baltic 2022

Dzień później, w niedzielne południe wystartował w Połczynie – Zdrój pierwszy wyścig szosowy z serii „Kospel Velo Baltic 2022″

Wyścig, na starcie którego stanęło przeszło 150-ciu uczestników na dwóch dystansach: MINI oraz MAXI.

Na starcie licznie zameldowali się zawodnicy z czołówki polskiego peletonu, a wśród nich takie gwiazdy polskiego kolarstwa jak Maja Włoszczowska czy Andrzej Kaiser.
Impreza ta, miała także szczególny wydźwięk, gdyż na starcie pierwszy raz, od czasu zdiagnozowania choroby, pokazał się publicznie były super kolarz, sprinter – Grzegorz Stępniak, którego historia i walka z chorobą mocno zjednoczyła i zsolidaryzowała polskie środowisko kolarskie.

Starterami honorowymi niedzielnego wyścigu były: Pani Burmistrz Połczyna – Zdroju Emilia Mazur oraz srebrna medalistka igrzysk olimpijskich z Rio – Maja Włoszczowska.

Na niespełna 16 km rundzie, zmagając się z lejącym żarem z nieba, pokonując w ekspresowym tempie 3 km podjazd „Kraversberg”, pierwsi zawodnicy z dystansu MINI meldowali się na trasie, z którą najszybciej poradzili sobie:

WYNIKI MINI:

KOBIETY – OPEN:
1. ŚCIESIŃSKA-ANDRZEJAK DOBROMIŁA – Kołobrzeg
2. GŁÓWKA DANUTA – Połczyn – Zdrój
3. CIECHAŃSKA ZUZANNA – Połczyn – Zdrój

MĘŻCZYZNI – OPEN:
1.ADRIAN TRYCH – Szczecin
2.KACPER ŚWITAŁA – Bobolice
3.ADRIAN LEONCZYK – Świdwin

Interesująco wyglądała rywalizacja na dystansie MAXI, gdzie do ostatnich metrów o zwycięstwo walczyli Andrzej Kaiser, Piotr Rzeszutek, Arek Petka, Sebastian Młyński oraz Andrzej Felisiak. Po emocjonującym finiszu na ostatnich metrach, najwyższe miejsce na podium wywalczył najmocniejszy tego dnia Sebastian Młyński z Bytowa, drugi był Arek Petka z Lęborka , a najniższe miejsce na podium przypadło dla Andrzeja Felisiaka z Goleniowa.

Ciekawie także wyglądała rywalizacja wśród Pań na dystansie MAXI. Ostatecznie wygrała Magdalena Szumska ze Stargardu, a drugie miejsce zajęła dobrze znana lokalnej publiczności Natalia Pindera ze Szczecina (ubiegłoroczna zwyciężczyni cyklu Velo Baltic), a trzecie miejsce zajęła Magdalena Bruzgo również ze Szczecina.

WYNIKI MAXI:

KOBIETY – OPEN:
1. Magdalena Szumska – Stargard
2. Natalia Pindera – Szczecin
3. Magdalena Bruzgo – Szczecin

MĘŻCZYZNI – OPEN:
1. Sebastian Młyński – Bytów
2. Arek Petka – Lębork
3. Andrzej Felisiak – Goleniów

Po pierwszych zmaganiach w rywalizacji na „Kospel Velo Baltic 2022″ koszulki lidera należą do M. Szumskiej oraz S. Młyńskiego, którzy do kolejnego wyścigu w Karlinie 28 sierpnia przystąpią w żółtych koszulkach lidera.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom poszczególnych klasyfikacji gratulujemy występu, a wszystkich nieobecnych zapraszamy już 28 sierpnia na kolejny wyścig z serii „Kospel Velo Baltic 2022″, gdzie jak zawsze, poza pucharami i nagrodami można liczyć na wygraną w losowaniu wielu cennych nagród rzeczowych.

Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu oraz o kalendarzu zmagań z serii Kospel Velo Baltic można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wyścigu pod adresem:
www.velobaltic.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments