Tegoroczny sezon rowerowy z „Velo Baltic” rozpoczyna się wraz z początkiem wakacji w sobotę 25 czerwca 2022, w typowo rekreacyjnym klimacie.

„Gravelowa setka” to propozycja 111-kilometrowego rajdu rowerowego prowadzącego przez malownicze tereny Pojezierza Drawskiego, promująca jego liczne walory turystyczne. Piękne krajobrazy, świetne szutry oraz dzika natury na Pojezierze Drawskim – sprawiają iż jest to idealne połączenie na aktywny weekendowy wypad za miasto, na rowerze.

Trasa rajdu obejmuje przepiękne tereny Szwajcarii Połczyńskiej, Doliny Pięciu Jezior, Drawskiego Parku Krajobrazowego, a także kurorty uzdrowiskowo-wypoczynkowe z bogatą historią zakonu Templariuszy.

„Gravelova setka” wystartuje o godzinie 9:00 i zakończy się o 22:00. Start i metę zaplanowano w uroczej miejscowości Popielewo, gdzie na zakończenie imprezy przewidziano wspólne ognisko.

„Taka forma wydarzenia ma nawiązać do korzeni imprez gravelowych, których przesłaniem od początku była luźna i bezstresowa forma spędzenia wolnego czasu na rowerze. Pokonywanie kilometrów na dwóch kółkach, pośrodku Drawskiego Parku Krajobrazowego, z dala od miejskiego zgiełku, zakorkowanych i niebezpiecznych ulic, pozwala odkrywać piękno przyrody. Przyrody, którą mamy na wyciągnięcie ręki.
Impreza w formie rajdu daje także możliwość skosztowania pysznych potraw regionalnych – będą one serwowane w przygotowanych bufetach i swym zapachem i wyglądem zachęcą do postoju”

– zapowiada Jarosław Marycz.

To właśnie podczas „Velo Baltic Gravel” będziecie mogli – bez obaw o czas i wynik sportowy, bez pośpiechu w dotarciu do mety – zatrzymać się i zrobić zdjęcia pięknych jezior, czy zamków, których na trasie nie zabraknie.

Każdy uczestnik rajdu rowerowego otrzyma pamiątkowy medal okolicznościowy. Na trasie będą zlokalizowane bufety, w których będą serwowane posiłki oraz ciepłe i zimne napoje. Warto dodać, iż jeden z bufetów zlokalizowany będzie w malowniczym „DOMKU TRZY BABY”, który należy do obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na rowerowej mapie Polski. Warto dodać, iż obiekt ten otrzymał, jako jeden z 27 miejsc, certyfikat „miejsca przyjaznego rowerzystom” przez Urząd Marszałkowski Pomorza Zachodniego. Na mecie na każdego uczestnika będzie czekać odpowiedni napój regenerujący oraz uczta z ogniska. Rajd na pewno zakończymy uśmiechami, z pełnymi brzuchami. Poszukiwany jest tylko ochotnik, kolarz z gitarą, który podczas wspólnej ogniskowej uczty zechce umilić uczestnikom wieczór! 🙂

Główny organizator – Fundacja Promowania Sportu z Jarosławem Maryczem na czele gwarantuje najwyższy poziom organizacyjny, zarówno jeśli chodzi o oznaczenie trasy, zabezpieczenie medyczne i ratownicze podczas wydarzenia, a także towarzyską i luźną atmosferę na zakończenie zmagań.

„Setka” jest skierowana do właścicieli każdego typu roweru. Czekamy na miłośników dwóch kółek takich jak gravel, mtb, trekking.

Velo Baltic zaprasza na aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach natury!
Rozpocznij sezon wakacyjny na Pojezierzu Drawskim, pokonując pierwszą „setkę”  razem z nami!

Więcej informacji o „Gravelowej setce” oraz ZAPISY znajdują się na stronie: https://www.velobaltic.pl/velobaltic-gravel22

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments