Przez ostatnie dwa dni zawodnicy i zawodniczki rywalizowały w V serii Pucharu Polski w kolarstwie szosowym, która została rozegrana w Dobromierzu.

Młodzicy i młodziczki rywalizowały w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 5,6 kilometra, w której najlepsi byli Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda; 7:53) i Julia Dubieniecka (M-GLKS Kwisa Lubań; 9:54). Podium wśród młodzików uzupełnili Michał Sołtys (KS Deichmann SKSM MAT Sobótka; 8:19) i Adam Drozdowski (Miejski Klub Sportowy Polkowice; 8:35), natomiast wśród młodziczek – Pola Kędzior (M-GLKS Kwisa Lubań; 10:13) i Natalia Gacek (Miejski Klub Sportowy Polkowice; 10:15).

W rywalizacji młodzików ze startu wspólnego ponownie zwyciężył Mikołaj Legieć, przed Michałem Sołtysem. Tym razem na najniższym stopniu podium stanął Natan Kiełbaska (LKS Centrum Nowa Ruda). Zmagania młodziczek padły łupem Natalii Gacek, która pokonała Julię Dubieniecką i Hannę Skupińską (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

W jeździe indywidualnej na czas juniorek młodszych, rozegranej na dystansie 9,2 kilometra, triumfowała Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów; 15:21), przed Anną Gaborską (Szczeciński Klub Kolarski; 15:32) i Anną Matułą (Warszawski Klub Kolarski; 15:46). Zmagania ze startu wspólnego również padły łupem Weroniki Wąsaty, za którą tym razem uplasowały się Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek) i, podobnie jak w jeździe na czas, Alicja Matuła.

Wśród juniorów młodszych, najszybszy w indywidualnej jeździe na czas był Ksawery Adaszak z Akademii Kolarskiej Bonecki Team (13:41). Na dalszych miejscach uplasowali się Dawid Lewandowski (LKS POM Strzelce Krajeńskie; 13:42) i Adam Bronakowski (WMKS Olsztyn; 13:43). Wyścig ze startu wspólnego po solowej akcji wygrał natomiast Marceli Pera (KTK Kalisz) – grupę przyprowadził Michał Strzelecki (LUKS Dwójka Stryków / Progroup Danielo), przed Patrykiem Goszczurnym (KTK Kalisz).

Rywalizacja juniorek w jeździe na czas zakończyła się zwycięstwem Malwiny Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska; 14:37), która wyprzedziła Nataliię Safroniuk (Reprezentacja Ukrainy; 14:56) i Karolinę Chojnacką (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB; 15:15). Malwina Mul i Nataliia Safroniku zajęły też odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w zmaganiach ze startu wspólnego. Na trzeciej pozycji uplasowała się Otylia Zagórska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

W tej samej kategorii wiekowej, wśród mężczyzn, w 18-kilometrowej „czasówce” zwyciężył Maciej Banaszak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (26:22), pokonując Tomasza Szulskiego (LKS Stobrawa Kluczbork; 27:02) i Igora Rydzyńskiego (KS Społem Łódź; 27:12). Wyścigi ze startu wspólnego zdominowali kolarze z Ukrainy – na pierwszych czterech pozycjach uplasowali się kolejno: Daniil Yakovlev (Boras Lewart Team Lubartów), Oleksandr Perlovskyi (KTK Kalisz), Matvey Ushakov i Vlodymyr Tkachenko (obaj Boras Lewart Team Lubartów). Najwyżej z Polaków, na piątej pozycji, finiszował Łukasz Ciecior (LKS „Ziemia Opolska” Opole).

Elita kobiet również rywalizowała w jeździe na czas i wyścigu ze startu wspólnego. W pierwszej z tych konkurencji najlepsza okazała się niezrzeszona Marianna Hall (28:08), za którą uplasowały się Daria Pikulik (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; 28:27) i Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team; 28:37). Druga zawodniczka „czasówki” – Daria Pikulik – zwyciężyła w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego. Podium uzupełniły jej koleżanka z drużny – Dominika Włodarczyk – oraz Dorota Przęzak z TKK Pacific Toruń Nestle Fitness Cycling Team.