Wyniki 8 etapu Dauphine Libere z dnia 14.06.2009, Faverges – Grenoble, dystans 146 km

1 Stef Clement (Ned) Rabobank                                 3.30.17  (41.658 km/h)
2 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream
3 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                            0.02
4 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - High Road                        1.31
5 Aliaksandr Kuschynski (Blr) Liquigas
6 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                     1.33
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                  1.56
8 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C
9 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                               1.58
10 Maarten Wynants (Bel) Quick Step                                  2.05
11 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
12 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux
13 Vicenzo Nibali (Ita) Liquigas
14 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - High Road
15 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
16 Thomas Frei (Swi) BMC Racing Team
17 Martin Velits (Svk) Team Milram
18 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank
19 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
20 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C
21 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
22 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne
23 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne
24 Jeróme Coppel (Fra) Française Des Jeux
25 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
26 Robert Gesink (Ned) Rabobank
27 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha
28 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi
29 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Astana
30 Cadel Evans (Aus) Silence - Lotto
31 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
32 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom
33 Matthew Lloyd (Aus) Silence - Lotto
34 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha
35 Jacob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank
36 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d'Epargne
37 Mikel Astarloza Charreau (Spa) Euskaltel - Euskadi
38 Christophe Le Mével (Fra) Française Des Jeux
39 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale
40 Pierrick Fédrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom
41 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne
42 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
43 Laurent Lefèvre (Fra) BBox Bouygues Telecom
44 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom
45 Jesus Albert Hernandez Blazquez (Spa) Astana
46 José-Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale
47 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana
48 Amael Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
49 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream
50 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana
51 Christian Knees (Ger) Team Milram                                 3.57
52 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream
53 Marco Velo (Ita) Quick Step
54 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step
55 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne
56 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
57 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
58 Paul Voss (Ger) Team Milram
59 Bram Tankink (Ned) Rabobank
60 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram
61 David De La Fuente Rasilla (Spa) Fuji-Servetto
62 Craig Lewis (USA) Team Columbia - High Road
63 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank
64 Frederik Willems (Bel) Liquigas
65 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team
66 Lasse Bochmann Larsen (Den) Team Saxo Bank
67 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence - Lotto
68 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
69 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step
70 Alberto Fernandez De La Puebla (Spa) Fuji-Servetto
71 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
72 Inigo Landaluze Intxaurraga (Spa) Euskaltel - Euskadi
73 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom
74 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
75 Beñat Intxausti Elorriaga (Spa) Fuji-Servetto
76 Joost Posthuma (Ned) Rabobank
77 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank
78 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
79 Ivan Rovny (Rus) Team Katusha
80 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
81 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank
82 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                               6.39
83 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team
84 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
85 Yuri Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
86 Josep Jufre Pou (Spa) Fuji-Servetto
87 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
88 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana
89 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Lampre - N.G.C
90 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana
91 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha
92 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
93 Benoit Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
94 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux
95 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi
96 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
97 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream
98 Javier Megias Leal (Spa) Fuji-Servetto
99 Rigoberto Uran (Col) Caisse d'Epargne
100 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - High Road                     9.37
101 Christian Kux (Ger) Team Milram
102 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C
103 Cameron Wurf (Aus) Fuji-Servetto
104 Alexandre Moos (Swi) BMC Racing Team
105 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne
106 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
107 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream                       12.06
108 Ian Mckissick (USA) BMC Racing Team
109 Dominik Roels (Ger) Team Milram
110 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream
111 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - High Road
112 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d'Epargne
113 Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank
114 Franck Hoj (Den) Team Saxo Bank
115 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
116 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
117 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux
118 Sergey Renev (Kaz) Astana
119 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team
120 Alexander Serov (Rus) Team Katusha
121 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel - Euskadi
122 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi
123 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C
124 Murillo Antonio Fischer (Bra) Liquigas
125 Jelle Vanendert (Bel) Silence - Lotto
126 Maciek Bodnar (Pol) Liquigas
127 Roy Sentjens (Ned) Silence - Lotto
128 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
129 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
130 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C                         13.31
131 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana                                      13.34
132 Fabrice Piamontesi (Ita) Fuji-Servetto
133 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Katusha
134 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C
135 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                               13.36
DNF Servais Knaven (Ned) Team Milram
DNF Niki Terpstra (Ned) Team Milram
DNS Tom Boonen (Bel) Quick Step
.

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne             26.33.15

2 Cadel Evans (Aus) Silence - Lotto                                  0.16

3 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana                              1.18

4 Robert Gesink (Ned) Rabobank                                       2.41

5 Mikel Astarloza Charreau (Spa) Euskaltel - Euskadi                 3.40

6 Jacob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                                4.08

7 Vicenzo Nibali (Ita) Liquigas                                      4.21

8 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Astana                                5.05

9 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                             5.28

10 Christophe Le Mével (Fra) Française Des Jeux                      6.19

11 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                 6.58

12 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas                                    6.59

13 Stef Clement (Ned) Rabobank                                       7.35

14 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                           8.12

15 José-Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale                 8.43

16 Thomas Frei (Swi) BMC Racing Team                                10.41

17 Pierre Rolland (Fra) BBox Bouygues Telecom                       10.52

18 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                   12.09

19 Christian Knees (Ger) Team Milram                                13.44

20 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale                          14.46

21 Alexandre Botcharov (Rus) Team Katusha                           15.14

22 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                                 15.39

23 Jesus Albert Hernandez Blazquez (Spa) Astana                     15.41

24 Craig Lewis (USA) Team Columbia - High Road                      16.18

25 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - High Road                      16.53

26 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team                            18.00

27 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C                               18.10

28 Amael Moinard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                  19.14

29 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence - Lotto                      19.33

30 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team                                   

31 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                  19.37

32 Daniel Martin (Irl) Garmin - Slipstream                          20.34

33 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                  

34 Rémy Di Grégorio (Fra) Française Des Jeux                        22.49

35 Yuri Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                        23.36

36 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank                      23.43

37 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank                           24.34

38 Jeróme Coppel (Fra) Française Des Jeux                           25.33

39 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream                         26.09

40 Laurent Lef?vre (Fra) BBox Bouygues Telecom                      26.59

41 Pierrick Fédrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom                     27.46

42 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Euskaltel - Euskadi                  28.04

43 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step                             28.49

44 Matthew Lloyd (Aus) Silence - Lotto                              30.08

45 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale                              31.33

46 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                          31.36

47 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi               31.44

48 Thomas Peterson (USA) Garmin - Slipstream                        32.09

49 Inigo Landaluze Intxaurraga (Spa) Euskaltel - Euskadi            32.40

50 Lasse Bochmann Larsen (Den) Team Saxo Bank                       33.07

51 David De La Fuente Rasilla (Spa) Fuji-Servetto                   34.05

52 Jérôme Pineau (Fra) Quick Step                                   34.06

53 Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank                             35.09

54 Rigoberto Uran (Col) Caisse d'Epargne                            36.54

55 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank                           37.30

56 Julien El Fares (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                38.23

57 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                                    40.49

58 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank                              41.05

59 Martin Velits (Svk) Team Milram                                  41.07

60 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream                        41.10

61 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                         41.54

62 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Astana                      41.56

63 Frederik Willems (Bel) Liquigas                                  42.25

64 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                   43.26

65 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale                            43.33

66 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                   44.08

67 Kevin De Weert (Bel) Quick Step                                  44.24

68 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne                     44.56

69 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d'Epargne              45.10

70 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                                 46.16

71 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana                             46.47

72 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi               47.10

73 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana                                 49.48

74 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                             49.59

75 Josep Jufre Pou (Spa) Fuji-Servetto                              50.03

76 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom                       50.24

77 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C                                51.48

78 Sergey Renev (Kaz) Astana                                        52.38

79 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C                               53.00

80 Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne                 53.29

81 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                             54.12

82 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                54.32

83 Javier Megias Leal (Spa) Fuji-Servetto                           55.44

84 Bram Tankink (Ned) Rabobank                                      55.53

85 Morris Possoni (Ita) Team Columbia - High Road                   56.00

86 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Saxo Bank                           59.17

87 Aliaksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                           1.00.26

88 Oscar Pereiro Sio (Spa) Caisse d'Epargne                       1.00.37

89 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana                                     1.01.28

90 Alexandre Moos (Swi) BMC Racing Team                           1.02.25

91 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux                     1.02.45

92 Cameron Wurf (Aus) Fuji-Servetto                               1.03.04

93 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne    1.03.57

94 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team                             1.04.52

95 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom                    1.05.10

96 Benoit Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux                     1.05.54

97 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom                   1.05.56

98 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team                            1.06.10

99 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne             1.06.55

100 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux                       1.08.22

101 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                             1.08.36

102 Be?at Intxausti Elorriaga (Spa) Fuji-Servetto                 1.08.51

103 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                        1.09.37

104 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - High Road                  1.11.01

105 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi                   1.11.08

106 Cyril Gautier (Fra) BBox Bouygues Telecom                     1.11.17

107 Marco Velo (Ita) Quick Step                                   1.11.58

108 Stijn Devolder (Bel) Quick Step                               1.12.07

109 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                            1.12.27

110 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi                  1.12.31

111 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne               1.12.41

112 Ian Mckissick (USA) BMC Racing Team                           1.13.42

113 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                          1.15.42

114 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - High Road               1.17.21

115 Alberto Fernandez De La Puebla (Spa) Fuji-Servetto            1.17.27

116 Fabrice Piamontesi (Ita) Fuji-Servetto                        1.17.49

117 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C                       1.17.52

118 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d'Epargne                     1.20.31

119 Murillo Antonio Fischer (Bra) Liquigas                        1.21.19

120 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha                            1.21.51

121 Jelle Vanendert (Bel) Silence - Lotto                         1.22.48

122 Ivan Rovny (Rus) Team Katusha                                 1.23.55

123 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C                           1.24.05

124 Volodymyr Zagorodny (Ukr) Lampre - N.G.C                      1.24.30

125 Paul Voss (Ger) Team Milram                                   1.24.43

126 Franck Hoj (Den) Team Saxo Bank                               1.25.24

127 Maarten Wynants (Bel) Quick Step                              1.25.59

128 Dominik Roels (Ger) Team Milram                               1.27.11

129 Maciek Bodnar (Pol) Liquigas                                  1.29.03

130 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Katusha                              1.29.13

131 Roy Sentjens (Ned) Silence - Lotto                            1.36.33

132 Christian Kux (Ger) Team Milram                               1.41.34

133 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux                   1.41.53

134 Alexander Serov (Rus) Team Katusha                            1.43.26

135 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C                            1.46.08

Klasyfikacja punktowa

1 Cadel Evans (Aus) Silence - Lotto                                    97 pkt

2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana                                66

3 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne                   59

4 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                               43

5 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team                                   42

6 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                    41

7 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - High Road                         40

8 Angelo Furlan (Ita) Lampre - N.G.C                                   40

9 Stef Clement (Ned) Rabobank                                          37

10 Vicenzo Nibali (Ita) Liquigas                                       36

11 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - High Road                     35

12 Robert Gesink (Ned) Rabobank                                        33

13 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale                               30

14 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C                                 29

15 Yuri Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                           25

16 Christian Knees (Ger) Team Milram                                   23

17 Mikel Astarloza Charreau (Spa) Euskaltel - Euskadi                  22

18 Jacob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                                 22

19 Aliaksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                                21

20 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas                                      20

21 Pierrick Fédrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom                        20

22 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                      20

23 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Astana                                 18

24 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream                            17

25 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step                                17

26 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                      16

27 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale                             15

28 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                             15

29 Christophe Le Mével (Fra) Française Des Jeux                        13

30 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank                              13

31 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale                                13

32 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha                                  13

33 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                             12

34 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - High Road                         12

35 Inigo Landaluze Intxaurraga (Spa) Euskaltel - Euskadi               11

36 Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank                                11

37 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                      11

38 Gert Steegmans (Bel) Team Katusha                                   11

39 Murillo Antonio Fischer (Bra) Liquigas                              11

40 Benoit Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux                           9

41 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C                              9

42 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C                                   8

43 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne          8

44 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence - Lotto                          7

45 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                 7

46 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Caisse d'Epargne                  7

47 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                             6

48 Alberto Fernandez De La Puebla (Spa) Fuji-Servetto                   6

49 Maarten Wynants (Bel) Quick Step                                     6

50 Jeróme Coppel (Fra) Française Des Jeux                               5

51 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha                                 5

52 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom                          5

53 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                      5

54 Thomas Frei (Swi) BMC Racing Team                                    4

55 Mathieu Ladagnous (Fra) Française Des Jeux                           4

56 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux                              4

57 Rigoberto Uran (Col) Caisse d'Epargne                                3

58 Fabian Wegmann (Ger) Team Milram                                     3

59 Paul Voss (Ger) Team Milram                                          3

60 José-Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale                    2

61 Evgeni Petrov (Rus) Team Katusha                                     2

62 Marco Velo (Ita) Quick Step                                          2

63 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank                                   2

64 Joost Posthuma (Ned) Rabobank                                        1

65 Sébastien Minard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                   1

66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                               1

67 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C                                   5

68 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team                                  5


Klasyfikacja górska


1 Pierrick Fédrigo (Fra) BBox Bouygues Telecom                        111 pkt

2 David Moncoutié (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                    88

3 Juan Manuel Garate Cepa (Spa) Rabobank                               71

4 Christophe Kern (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                    57

5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Caisse d'Epargne                   53

6 Robert Gesink (Ned) Rabobank                                         52

7 Cadel Evans (Aus) Silence - Lotto                                    48

8 Laurent Lef?vre (Fra) BBox Bouygues Telecom                          47

9 Inigo Landaluze Intxaurraga (Spa) Euskaltel - Euskadi                47

10 Yuri Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom                           44

11 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas                                      40

12 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step                                38

13 Jacob Fuglsang (Den) Team Saxo Bank                                 36

14 Christian Meier (Can) Garmin - Slipstream                           36

15 José-Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale                   31

16 Stef Clement (Ned) Rabobank                                         30

17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Astana                                 30

18 Jeróme Coppel (Fra) Française Des Jeux                              30

19 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana                               29

20 Stephane Goubert (Fra) AG2R La Mondiale                             28

21 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Rabobank                         28

22 Timothy Duggan (USA) Garmin - Slipstream                            26

23 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel - Euskadi                  25

24 Aliaksandr Kuschynski (Blr) Liquigas                                24

25 Sébastien Joly (Fra) Française Des Jeux                             23

26 Adam Hansen (Aus) Team Columbia - High Road                         22

27 Lars Ytting Bak (Den) Team Saxo Bank                                22

28 Vicenzo Nibali (Ita) Liquigas                                       21

29 Remi Pauriol (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                      20

30 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi                      20

31 Bert Grabsch (Ger) Team Columbia - High Road                        19

32 Marco Marzano (Ita) Lampre - N.G.C                                  18

33 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel - Euskadi                  18

34 Christophe Le Mével (Fra) Française Des Jeux                        16

35 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis, Le Credit en Ligne         16

36 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Silence - Lotto                         15

37 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom                        12

38 Mikel Astarloza Charreau (Spa) Euskaltel - Euskadi                  12

39 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale                             12

40 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne                        12

41 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre - N.G.C                             12

42 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                11

43 Alberto Fernandez De La Puebla (Spa) Fuji-Servetto                  10

44 David Millar (GBr) Garmin - Slipstream                               9

45 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi                         8

46 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale                                8

47 Markus Zberg (Swi) BMC Racing Team                                   8

48 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                                 7

49 Frederik Willems (Bel) Liquigas                                      6

50 Alexandre Moos (Swi) BMC Racing Team                                 5

51 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha                                   5

52 Rigoberto Uran (Col) Caisse d'Epargne                                4

53 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C                                    4

54 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi                          4

55 Jurgen Van Goolen (Bel) Team Saxo Bank                               3

56 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana                                     3

57 Frantisek Rabon (Cze) Team Columbia - High Road                      3

58 Martin Velits (Svk) Team Milram                                      2

59 Javier Megias Leal (Spa) Fuji-Servetto                               2

60 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                               2

61 Thomas Frei (Swi) BMC Racing Team                                    1

62 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team                                  1

63 Benoit Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux                           1

64 Stéphane Augé (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne                      1

65 Roy Sentjens (Ned) Silence - Lotto                                   1


Klasyfikacja drużynowa

1 Astana                                                         79.58.20

2 Rabobank                                                           4.41

3 AG2R - La mondiale                                                 5.56

4 Euskaltel - Euskadi                                                6.27

5 Française des jeux                                                18.33

6 Liquigas                                                          18.34

7 BMC Racing Team                                                   19.58

8 Cofidis, le crédit en ligne                                       21.26

9 Garmin - Slipstream                                               22.34

10 BBox Bouygues Telecom                                            25.58

11 Silence - Lotto                                                  26.24

12 Team Saxo bank                                                   27.06

13 Caisse d'Epargne                                                 47.23

14 Team Katusha                                                     48.58

15 Team Columbia - High Road                                        51.19

16 Quick Step                                                     1.01.27

17 Team Milram                                                    1.05.44

18 Lampre-N.G.C.                                                  1.16.17