Grupa CCC Sprandi Polkowice po raz trzeci z rzędu stanie na starcie imprezy zaliczanej do UCI World Tour, Amstel Gold Race. Organizatorzy ogłosili przyznanie kolejnych 4 „dzikich kart” na swój wyścig.
„Pomarańczowi” wrócą zatem na trasę „piwnego wyścigu” po zeszłorocznej edycji. Zaprezentowali się w nim z bardzo dobrej strony. Maciej Paterski przyjechał w grupie z głównymi faworytami i finiszował na 9. pozycji. 29. był natomiast zwycięzca tego „klasyku” z 2004 roku, Davide Rebellin.
Kilka tygodni temu organizatorzy zaprosili zespoły Roompot – Oranje Peloton, Topsport Vlaanderen – Baloise i Team Wanty – Groupe Gobert, zostawiając otwartą furtkę dla kilka kolejnych. W czwartek, poza CCC Sprandi Polkowice, „dziką kartę” otrzymały również ekipy Team Direct Energie, Bardiani- CSF i Nippo Vini – Fantini. W rywalizacji 17 kwietnia, będą oczywiście uczestniczyć również wszystkie grupy ze statusem UCI World Tour.
Po udanym początku sezonu w nowych barwach Dan Martin kontynuuje przygotowania do wiosennych klasyków w Tour of Oman.
Irlandczyk zauważa, że jego nowa ekipa Etixx – Quick Step nie różni się zbyt wiele od innych grup zawodowych.
„Drużyna kolarska to drużyna kolarska. Są mechanicy, masażyści, dyrektorzy sportowi, Nie ma zbyt wiele różnic. Ja po prostu potrzebowałem zmiany.”
Początek ścigania w Omanie nie wypadł najlepiej dla Martina, ale sam zainteresowany twierdzi, że wcale go to nie dziwi, bo jego forma jest jeszcze daleko od optymalnej.
„Nie miałem jeszcze tylu treningów, by oczekiwać, że będę wysoko na kluczowym etapie wyścigu pod Green Mountain. Pozostałe dni to jednak kilka szans dla mnie. To mój pierwszy start w Omanie i nie mam tutaj żadnych oczekiwań, nie znam dróg i nie wiem jak ten wyścig będzie się układać.”
Celem kolarza Etixx – Quick Step są klasyki w Ardenach i wszystkie przygotowania są podporządkowane pod te starty.
„Mamy wspólny cel, a to przekłada się na mój plan wyścigowy, podobnie jak całej naszej ekipy. Przez ostatnie trzy lata moim pierwszym poważnym startem w sezonie było Tirreno – Adriatico, a tam zawsze zostawałem trochę z tyłu. Teraz będę miał kilka wyścigów w nogach i myślę, że we Włoszech pójdzie mi o wiele lepiej niż w latach ubiegłych.”
Kolarz Astany został także liderem wyścigu, ale ma tylko sekundę przewagi nad drugim Geraintem Thomasem (Sky). Trzy sekundy za Sanchezem wjechał Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo).
W Wyścigu Dookoła Algarve poziom trudności znacząco wzrósł już drugiego dnia wyścigu. Kolarze pokonali 200 km z Lagoi do miejscowości Foia, gdzie finiszowali na podjeździe pierwszej kategorii.
W ucieczce dnia jechali: Sean de Bie (Lotto-Soudal), Gregory Rast (Trek), Jonathan Lastra (Caja Rural), Alberto Cecchin (Team Roth), Jonas Koch (VERVA), Olivier Naesen (IAM), Daniel Mestre (Efapel).
W pierwszej części etapu w peletonie wydarzyła się kraksa, w którą zamieszani byli kolarze Sky. Musieli oni gonić peleton, a z wyścigu wycofał się David Lopez.
Tuż przed podjazdem Alto de Picota ucieczka została schwytana.
Podobnie jak w równolegle rozgrywającym się wyścigu w Andaluzji, samotnej akcji spróbował Dries Devenyns (IAM), ale tak samo jak w przypadku Siutsou ta ucieczka się nie powiodła.
6 km przed metą zaatakował Zdenek Stybar (Etixx-QuickStep) wraz z trzema innymi zawodnikami. Na finałowym szczycie panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne – było zimno i wietrznie. 3 km przed metą grupa ta miała 15 sekund przewagi.
Wszystkie te ataki skasował jednak Sanchez i najszybciej wjechał na szczyt.
Wyniki 2. etapu:
1º LEÓN SÁNCHEZ Luis ASTANA PRO TEAM (KAZ) 5:08:25
2º THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) a 1
3º ROGLIC Primoz TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 3
4º IZAGUIRRE Ion MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
5º MACHADO Tiago TEAM KATUSHA (RUS) a 5
6º PINOT Thibaut FDJ (FRA) m.t.
7º ANTUNES Amaro LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 9
8º SAEZ Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 13
9º BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
10º ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 15
11º PANTANO Jarlinson IAM CYCLING (SUI) m.t.
12º GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
13º GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
14º SCHLECK Fränk TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
15º REICHENBACH Sebastien FDJ (FRA) m.t.
16º ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
17º MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
18º CARDOSO André CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 20
19º VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 22
20º STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
21º CONTADOR Alberto TINKOFF (RUS) a 24
22º OLIVEIRA Nelson MOVISTAR TEAM (ESP) a 52
23º PRADES Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 56
24º VAN BAARLE Dylan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 1:08
25º TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:21
26º SIMÓN Jordi VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 1:37
27º VINHAS Rui W52/FC PORTO (POR) a 1:42
28º BENTA João LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
29º PIRES Bruno TEAM ROTH (SUI) m.t.
30º CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:48
31º NOCENTINI Rinaldo SPORTING/TAVIRA (POR) a 2:05
32º LOSADA Alberto TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
33º MESTRE Daniel EFAPEL (POR) m.t.
34º VOSS Paul BORA-ARGON 18 (GER) a 3:42
35º MEGÍAS Javier TEAM NOVO NORDISK (USA) a 4:43
36º MOSER Moreno CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 5:59
37º URÁN Rigoberto CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 6:01
38º HERKOLTZ Silvio BORA-ARGON 18 (GER) a 7:44
39º CANCELLARA Fabian TREK – SEGAFREDO (USA) a 7:49
40º STUYVEN Jasper TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
41º FIGUEIREDO Frederico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
42º ROSA Diego ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
43º DEVENYNS Dries IAM CYCLING (SUI) m.t.
44º PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) m.t.
45º CAMPANAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 8:26
46º BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
47º MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
48º REYNES Vicente IAM CYCLING (SUI) m.t.
49º FERNANDES Luís SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
50º LOZANO David TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
51º BELDA David TEAM ROTH (SUI) m.t.
52º BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
53º 77 ROJAS José Joaquín MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
54º 225 EZQUERRA Jesús SPORTING/TAVIRA (POR) 5:16:51 m.t.
55º 175 CIESLIK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:16:51 m.t.
56º 71 AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
57º 14 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (KAZ) 5:16:51 m.t.
58º 86 TAARAMAE Rein TEAM KATUSHA (RUS) 5:16:51 m.t.
59º 45 MORABITO Steve FDJ (FRA) 5:16:51 m.t.
60º 107 KISERLOVSKI Robert TINKOFF (RUS) 5:16:51 m.t.
61º 163 BRÜNGGER Nico TEAM ROTH (SUI) 5:16:51 m.t.
62º 137 RUBIO Diego CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:16:51 m.t.
63º 104 PAULINHO Sérgio TINKOFF (RUS) 5:16:51 m.t.
64º 168 PASQUALON Andrea TEAM ROTH (SUI) 5:16:51 m.t.
65º 73 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
66º 6 NOR19840514 NORDHAUG Lars Petters TEAM SKY (GBR) 5:16:51 m.t.
67º 66 ROELANDTS Jürgen LOTTO SOUDAL (BEL) 5:16:51 m.t.
68º 72 ARCAS Jorge MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
69º 217 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:16:51 m.t.
70º 53 HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING (SUI) 5:16:51 m.t.
71º 23 LANGEVELD Sebastian CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:16:51 m.t.
72º 44 COURTEILLE Arnaud FDJ (FRA) 5:16:51 m.t.
73º 215 ETXEBARRIA Victor RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:17:19 a 8:54
74º 46 OFFREDO Yoann FDJ (FRA) 5:17:32 a 9:07
75º 31 BOONEN Tom ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:17:32 m.t.
76º 141 KOLOBNEV Alexandr GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:17:32 m.t.
77º 8 STANNARD Ian TEAM SKY (GBR) 5:17:32 m.t.
78º 167 KRIZEK Matthias TEAM ROTH (SUI) 5:17:32 m.t.
79º 2 GOLAS Michal TEAM SKY (GBR) 5:17:34 a 9:09
80º 222 de la FUENTE David SPORTING/TAVIRA (POR) 5:17:35 a 9:10
81º 186 CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) 5:18:06 a 9:41
82º 191 AFONSO Luís LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:18:06 m.t.
83º 197 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:18:20 a 9:55
84º 187 ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) 5:18:28 a 10:03
85º 3 HENAO GÓMEZ Sebastián TEAM SKY (GBR) 5:19:30 a 11:05
86º 176 HNIK Karel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:19:30 m.t.
87º 83 LAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA (RUS) 5:19:50 a 11:25
88º 85 MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA (RUS) 5:19:50 m.t.
89º 235 RODRIGUES João W52/FC PORTO (POR) 5:21:53 a 13:28
90º 87 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) 5:22:16 a 13:51
91º 156 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:24:16 a 15:51
92º 65 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) 5:24:59 a 16:34
93º 134 MAS Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:24:59 m.t.
94º 132 GONÇALVES Domingos CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:24:59 m.t.
95º 28 WIPPERT Wouter CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:26:32 a 18:07
96º 37 TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:26:32 m.t.
97º 174 STACHOWIAK Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:26:32 m.t.
98º 198 SILVA Bruno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:27:20 a 18:55
99º 114 POPOVYCH Yaroslav TREK – SEGAFREDO (USA) 5:28:02 a 19:37
100º 25 NAVARDAUSKAS Ramunas CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:28:03 a 19:38
101º 111 ARREDONDO Julián TREK – SEGAFREDO (USA) 5:28:03 m.t.
102º 118 THEUNS Edward TREK – SEGAFREDO (USA) 5:28:23 a 19:58
103º 105 TOSSATTO Matteo TINKOFF (RUS) 5:29:02 a 20:37
104º 205 SEGOVIA José de LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:29:02 m.t.
105º 74 DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) 5:29:02 m.t.
106º 238 MESTRE Ricardo W52/FC PORTO (POR) 5:29:02 m.t.
107º 78 VENTOSO Francisco MOVISTAR TEAM (ESP) 5:29:02 m.t.
108º 231 CALDEIRA Samuel W52/FC PORTO (POR) 5:29:02 m.t.
109º 123 DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
110º 93 GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
111º 125 BAUHAUS Phil BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
112º 165 JANORSCHKE Grischa TEAM ROTH (SUI) 5:29:02 m.t.
113º 204 GARCÍA DE MATEOS Vicente LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:29:02 m.t.
114º 38 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:29:02 m.t.
115º 35 SABATINI Fabio ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:29:02 m.t.
116º 181 BRANDÃO Joni EFAPEL (POR) 5:29:02 m.t.
117º 188 TRUEBA Álvaro EFAPEL (POR) 5:29:02 m.t.
118º 32 KITTEL Marcel ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:29:02 m.t.
119º 127 SCHWARZMANN Michael BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
120º 22 KOREN Kristijan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:29:02 m.t.
121º 51 BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING (SUI) 5:29:02 m.t.
122º 182 CARDOSO Filipe EFAPEL (POR) 5:29:02 m.t.
123º 58 VAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING (SUI) 5:29:02 m.t.
124º 43 FISCHER Murilo FDJ (FRA) 5:29:02 m.t.
125º 57 PELLAUD Simon IAM CYCLING (SUI) 5:29:02 m.t.
126º 97 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
127º 108 TROFIMOV Iurii TINKOFF (RUS) 5:29:02 m.t.
128º 42 BONNET William FDJ (FRA) 5:29:02 m.t.
129º 95 LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
130º 98 VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
131º 195 MEIRELES Nuno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:29:02 m.t.
132º 218 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:29:02 m.t.
133º 68 WALLAYS Jelle LOTTO SOUDAL (BEL) 5:29:02 m.t.
134º 63 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) 5:29:02 m.t.
135º 113 DEVOLDER Stijn TREK – SEGAFREDO (USA) 5:29:02 m.t.
136º 121 BÁRTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
137º 173 GRADEK Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:29:02 m.t.
138º 172 FRANCZAK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:29:12 a 20:47
139º 115 RAST Gregory TREK – SEGAFREDO (USA) 5:29:15 a 20:50
140º 234 REIS Rafael W52/FC PORTO (POR) 5:30:36 a 22:11
141º 183 SILVA Rafael EFAPEL (POR) 5:30:36 m.t.
142º 48 LE BON Johan FDJ (FRA) 5:30:45 a 22:20
143º 103 VALGREN Michael TINKOFF (RUS) 5:33:14 a 24:49
144º 67 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) 5:33:14 m.t.
145º 208 RODRIGUES Rui LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:33:14 m.t.
146º 157 HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
147º 158 VERSCHOOR Martijn TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
148º 151 CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
149º 233 ALARCÓN Raul W52/FC PORTO (POR) 5:33:14 m.t.
150º 223 PEREIRA Válter SPORTING/TAVIRA (POR) 5:33:14 m.t.
151º 155 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
152º 193 BROCO Hernâni LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:33:14 m.t.
153º 55 NAESEN Oliver IAM CYCLING (SUI) 5:33:14 m.t.
154º 33 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:33:14 m.t.
155º 184 FERREIRA Hélder EFAPEL (POR) 5:33:14 m.t.
156º 201 PINTO Sandro LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:33:14 m.t.
157º 102 HERNÁNDEZ Jesús TINKOFF (RUS) 5:33:14 m.t.
158º 106 ROVNY Ivan TINKOFF (RUS) 5:33:14 m.t.
159º 202 CARRALERO Cristian LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:33:14 m.t.
160º 144 SAVITSKII Ivan GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:33:14 m.t.
161º 214 ALMEIDA Guillaume RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:33:14 m.t.
162º 145 NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:33:14 m.t.
163º 138 LASTRA Jonatan CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:33:14 m.t.
164º 171 BODNAR Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:33:14 m.t.
165º 211 GUERRERO Pablo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:33:14 m.t.
166º 216 JIMENEZ Carlos RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:33:14 m.t.
167º 166 KHOLER Martin TEAM ROTH (SUI) 5:33:14 m.t.
168º 227 BREA Óscar SPORTING/TAVIRA (POR) 5:33:19 a 24:54
169º 228 LIVRAMENTO David SPORTING/TAVIRA (POR) 5:33:19 m.t.
170º 126 MATZKA Ralf BORA-ARGON 18 (GER) 5:34:54 a 26:29
171º 94 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:35:21 a 26:56
172º 147 ERSHOV Artur GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:36:56 a 28:31
173º 206 CANTERO Francisco LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:39:36 a 31:11
174º 177 KOCH Jonas VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:39:42 a 31:17
175º 148 MANAKOV Viktor GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:42:14 a 33:49
176º 142 MAIKIN Roman GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:42:14 m.t.
177º 146 SEROV Alexander GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:42:14 m.t.
178º 236 SILVA Joaquim W52/FC PORTO (POR) 5:42:14 m.t.
179º 194 COUTINHO Leonel LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:43:30 a 35:05
Retirados:
5 LÓPEZ David TEAM SKY (GBR)
82 RODRÍGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA (RUS)
143 STACH Mamyr GAZPROM-RUSVELO (RUS)
152 CHERBAL Corenti TEAM NOVO NORDISK (USA)
164 CECCHIN Alberto TEAM ROTH (SUI)
196 PAULINHO Pedro LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)
207 MAGALHÃES Samuel LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)
213 SILVA Daniel RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
224 GONZÁLEZ Mario SPORTING/TAVIRA (POR)
232 CARVALHO António W52/FC PORTO (POR)
Klasyfikacja generalna:
1º 12 LEÓN SÁNCHEZ Luis ASTANA PRO TEAM (KAZ) 9:00:50
2º 1 THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) a 5
3º 96 ROGLIC Primoz TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 9
4º 75 IZAGUIRRE Ion MOVISTAR TEAM (ESP) a 13
5º 81 MACHADO Tiago TEAM KATUSHA (RUS) a 15
6º 41 PINOT Thibaut FDJ (FRA) m.t.
7º 192 ANTUNES Amaro LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 19
8º 136 SAEZ Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 23
9º 61 BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
10º 56 PANTANO Jarlinson IAM CYCLING (SUI) a 25
11º 88 ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
12º 34 MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
13º 64 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
14º 116 SCHLECK Fränk TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
15º 47 REICHENBACH Sebastien FDJ (FRA) m.t.
16º 11 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
17º 21 CARDOSO André CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 30
18º 36 851211 STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 32
19º 131 VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
20º 101 CONTADOR Alberto TINKOFF (RUS) a 34
21º 92 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 43
22º 76 OLIVEIRA Nelson MOVISTAR TEAM (ESP) a 1:02
23º 133 PRADES Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 1:06
24º 27 VAN BAARLE Dylan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 1:18
25º 18 TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:31
26º 178 SIMÓN Jordi VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 1:47
27º 203 BENTA João LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 1:52
28º 161 PIRES Bruno TEAM ROTH (SUI) m.t.
29º 237 VINHAS Rui W52/FC PORTO (POR) m.t.
30º 13 CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:58
31º 221 NOCENTINI Rinaldo SPORTING/TAVIRA (POR) a 2:15
32º 84 LOSADA Alberto TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
33º 185 MESTRE Daniel EFAPEL (POR) m.t.
34º 128 VOSS Paul BORA-ARGON 18 (GER) a 3:52
35º 154 MEGÍAS Javier TEAM NOVO NORDISK (USA) a 4:53
36º 24 MOSER Moreno CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 6:09
37º 26 URÁN Rigoberto CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 6:11
38º 122 HERKOLTZ Silvio BORA-ARGON 18 (GER) a 7:54
39º 117 STUYVEN Jasper TREK – SEGAFREDO (USA) a 7:55
40º 7 PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) a 7:59
41º 52 DEVENYNS Dries IAM CYCLING (SUI) m.t.
42º 212 FIGUEIREDO Frederico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
43º 17 ROSA Diego ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
44º 91 CAMPANAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 8:36
45º 77 ROJAS José Joaquín MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
46º 175 CIESLIK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) m.t.
47º 71 AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
48º 225 EZQUERRA Jesús SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
49º 135 MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
50º 168 PASQUALON Andrea TEAM ROTH (SUI) m.t.
51º 6 NORDHAUG Lars Petters TEAM SKY (GBR) m.t.
52º 86 TAARAMAE Rein TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
53º 226 FERNANDES Luís SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
54º 54 REYNES Vicente IAM CYCLING (SUI) m.t.
55º 14 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
56º 73 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
57º 23 LANGEVELD Sebastian CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) m.t.
58º 137 RUBIO Diego CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
59º 217 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
60º 153 LOZANO David TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
61º 66 ROELANDTS Jürgen LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
62º 45 MORABITO Steve FDJ (FRA) m.t.
63º 162 BELDA David TEAM ROTH (SUI) m.t.
64º 72 ARCAS Jorge MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
65º 124 BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
66º 107 KISERLOVSKI Robert TINKOFF (RUS) m.t.
67º 112 CANCELLARA Fabian TREK – SEGAFREDO (USA) a 8:49
68º 163 BRÜNGGER Nico TEAM ROTH (SUI) a 8:53
69º 104 PAULINHO Sérgio TINKOFF (RUS) a 8:54
70º 215 ETXEBARRIA Victor RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 9:04
71º 167 KRIZEK Matthias TEAM ROTH (SUI) a 9:17
72º 46 OFFREDO Yoann FDJ (FRA) m.t.
73º 8 STANNARD Ian TEAM SKY (GBR) m.t.
74º 2 GOLAS Michal TEAM SKY (GBR) a 9:19
75º 222 de la FUENTE David SPORTING/TAVIRA (POR) a 9:20
76º 44 COURTEILLE Arnaud FDJ (FRA) a 9:26
77º 62 BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) a 9:39
78º 186 CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) a 9:51
79º 141 KOLOBNEV Alexandr GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
80º 191 AFONSO Luís LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 10:09
81º 197 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 10:23
82º 187 ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) a 10:31
83º 3 HENAO GÓMEZ Sebastián TEAM SKY (GBR) a 11:15
84º 176 HNIK Karel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) m.t.
85º 53 HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING (SUI) a 11:34
86º 83 LAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA (RUS) a 11:35
87º 85 MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA (RUS) a 11:53
88º 235 RODRIGUES João W52/FC PORTO (POR) a 13:56
89º 87 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) a 14:01
90º 65 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) a 16:38
91º 132 GONÇALVES Domingos CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 16:57
92º 31 BOONEN Tom ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
93º 134 MAS Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 17:02
94º 28 WIPPERT Wouter CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 18:17
95º 174 STACHOWIAK Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) m.t.
96º 198 SILVA Bruno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 19:22
97º 25 NAVARDAUSKAS Ramunas CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 19:48
98º 111 ARREDONDO Julián TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
99º 118 THEUNS Edward TREK – SEGAFREDO (USA) a 20:08
100º 32 KITTEL Marcel ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 20:37
101º 37 TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 20:41
102º 114 POPOVYCH Yaroslav TREK – SEGAFREDO (USA) a 20:43
103º 238 MESTRE Ricardo W52/FC PORTO (POR) a 20:44
104º 74 DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) a 20:47
105º 127 SCHWARZMANN Michael BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
106º 93 GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
107º 63 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
108º 123 DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
109º 231 CALDEIRA Samuel W52/FC PORTO (POR) m.t.
110º 98 VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
111º 204 GARCÍA DE MATEOS Vicente LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
112º 205 SEGOVIA José de LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
113º 165 JANORSCHKE Grischa TEAM ROTH (SUI) m.t.
114º 58 VAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING (SUI) m.t.
115º 108 TROFIMOV Iurii TINKOFF (RUS) m.t.
116º 181 BRANDÃO Joni EFAPEL (POR) m.t.
117º 182 CARDOSO Filipe EFAPEL (POR) m.t.
118º 121 BÁRTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
119º 172 FRANCZAK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 20:57
120º 188 TRUEBA Álvaro EFAPEL (POR) a 21:05
121º 22 KOREN Kristijan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) m.t.
122º 57 PELLAUD Simon IAM CYCLING (SUI) m.t.
123º 38 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
124º 42 BONNET William FDJ (FRA) m.t.
125º 195 MEIRELES Nuno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) m.t.
126º 218 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
127º 115 RAST Gregory TREK – SEGAFREDO (USA) a 21:16
128º 78 VENTOSO Francisco MOVISTAR TEAM (ESP) a 21:33
129º 43 FISCHER Murilo FDJ (FRA) a 21:37
130º 113 DEVOLDER Stijn TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
131º 105 TOSSATTO Matteo TINKOFF (RUS) a 21:45
132º 173 GRADEK Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 21:59
133º 183 SILVA Rafael EFAPEL (POR) a 22:21
134º 97 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 22:35
135º 95 LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
136º 234 REIS Rafael W52/FC PORTO (POR) a 22:39
137º 35 SABATINI Fabio ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 22:53
138º 48 LE BON Johan FDJ (FRA) a 23:20
139º 156 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK (USA) a 23:22
140º 125 BAUHAUS Phil BORA-ARGON 18 (GER) a 23:438
141º 155 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK (USA) a 24:59
142º 144 SAVITSKII Ivan GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
143º 106 ROVNY Ivan TINKOFF (RUS) m.t.
144º 67 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
145º 103 VALGREN Michael TINKOFF (RUS) m.t.
146º 223 PEREIRA Válter SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
147º 216 JIMENEZ Carlos RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
148º 211 GUERRERO Pablo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
149º 228 LIVRAMENTO David SPORTING/TAVIRA (POR) a 25:04
150º 55 NAESEN Oliver IAM CYCLING (SUI) a 25:14
151º 208 RODRIGUES Rui LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 25:17
152º 157 HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
153º 151 CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
154º 214 ALMEIDA Guillaume RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
155º 145 NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
156º 193 BROCO Hernâni LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) m.t.
157º 201 PINTO Sandro LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
158º 227 BREA Óscar SPORTING/TAVIRA (POR) a 25:22
159º 184 FERREIRA Hélder EFAPEL (POR) a 25:37
160º 202 CARRALERO Cristian LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 25:49
161º 166 KHOLER Martin TEAM ROTH (SUI) m.t.
162º 171 BODNAR Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 25:57
163º 51 BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING (SUI) a 25:58
164º 68 WALLAYS Jelle LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
165º 102 HERNÁNDEZ Jesús TINKOFF (RUS) a 26:24
166º 94 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 27:06
167º 233 ALARCÓN Raul W52/FC PORTO (POR) a 27:41
168º 147 ERSHOV Artur GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 28:41
169º 126 MATZKA Ralf BORA-ARGON 18 (GER) a 29:35
170º 138 LASTRA Jonatan CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 30:05
171º 177 KOCH Jonas VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 31:27
172º 206 CANTERO Francisco LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 32:11
173º 158 VERSCHOOR Martijn TEAM NOVO NORDISK (USA) a 32:20
174º 33 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 32:39
175º 142 MAIKIN Roman GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 33:59
176º 146 SEROV Alexander GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
177º 236 SILVA Joaquim W52/FC PORTO (POR) a 34:49
178º 148 MANAKOV Viktor GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
179º 194 COUTINHO Leonel LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 37:57
Francuski sprinter z drużyny Cofidis przetrwał podjazd i zachował siły, aby wygrać sprint ze zredukowanego peletonu. Bouhanni został także nowym liderem klasyfikacji generalnej.
Drugi dzień ścigania w Andaluzji to potencjalnie kolejna szansa dla sprinterów, trzeba było tylko przetrwać pięciokilometrowy podjazd 15 km przed metą.
W odjazd zabrało się czterech kolarzy: Reinier Honig (Roompot), Ruben Pols (Topsport Vlaanderen), Pablo Torres (Burgos-BH) oraz Aitor Gonzalez (Murias). Ucieczka została doścignięta 30 km przed metą.
Od podnóża podjazdu tempo w peletonie nadawała drużyna Sky. Jako pierwszy zaatakował Kanstantsin Siutsou z Dimension Data. Białorusin wyrobił sobie na podjeździe 20-sekundową przewagę, ale na zjeździe został złapany.
Do Cordoby wjechał podzielony peleton. W czołowej kilkunastoosobowej grupie był Rafał Majka. Byli tam także m.in. Sanchez, Gilbert i Swift i Poels. Jednak po kilku kilometrach doszła kolejna grupa i 3 km przed metą na czele znajdowało się około czterdziestu kolarzy.
Zawodnicy jadący w tym zredukowanym peletonie przygotowywali się do sprinterskiej końcówki. W tym pojedynku zdecydowanie najmocniejszy był Nacer Bouhanni, który zaczął finiszować w odpowiednim momencie i z łatwością jako pierwszy przejechał kreskę.
Wyniki 2. etapu:
1 123 BOUHANNI, Nacer 4h39’33”
2 32 FELLINE, Fabio m.t.
3 7 SWIFT, Ben m.t.
4 125 LAPORTE, Christophe m.t.
5 145 KREDER, Raymond m.t.
6 24 LOBATO, Juan Jose m.t.
7 43 VAN DER SANDE, Tosh m.t.
8 33 REIJNEN, Kiel m.t.
9 72 BATTAGLIN, Enrico m.t.
10 193 BUSATO, Mateo m.t.
11 6 MOSCON, Gianni m.t.
12 196 SANZ, Enrique m.t.
13 136 GROSSCHARTNER, Felix m.t.
14 66 HOLLENSTEIN, Reto m.t.
15 21 VALVERDE, Alejandro m.t.
16 86 BOOKWALTER, Brent m.t.
17 64 ELMIGER, Martin m.t.
18 94 FRAILE, Omar m.t.
19 51 GESCHKE, Simon m.t.
20 82 GILBERT, Philippe m.t.
21 133 OWSIAN, Lukasz m.t.
22 3 POELS, Wouter m.t.
23 63 TANNER, David m.t.
24 174 LIETAER, Eliot m.t.
25 13 BENNATI, Daniele m.t.
26 56 LUDVIGSSON, Tobias m.t.
27 71 KELDERMAN, Wilco m.t.
28 122 MATE, Luis Angel m.t.
29 53 OOMEN, Sam m.t.
30 152 DEGAND, Thomas m.t.
31 41 DE CLERCQ, Bart m.t.
32 111 CHAVANEL, Sylvian m.t.
33 47 WELLENS, Tim m.t.
34 12 KREUZIGER, Roman m.t.
35 83 SÁNCHEZ, Samuel m.t.
36 97 SIUTSOV, Kanstantsin m.t.
37 23 FERNÁNDEZ, Rubén m.t.
38 81 VAN GARDEREN, Tejay m.t.
39 11 MAJKA, Rafal m.t.
40 44 MONFORT, Maxime m.t.
41 65 FRANK, Mathias m.t.
42 61 COPPEL, Jerome m.t.
43 31 MOLLEMA, Bauke m.t.
44 87 ATAPUMA HURTADO, Darwin m.t.
45 221 BRAVO, Garikoitz m.t.
46 91 ANTON, Igor m.t.
47 191 POZZATO, Filippo m.t.
48 37 ZUBELDIA, Haimar m.t.
49 121 NAVARRO GARCIA, Daniel m.t.
50 73 KRUIJSWIJK, Steven m.t.
51 42 MARCZYNSKI, Tomasz m.t.
52 26 MORENO, Daniel m.t.
53 4 NIEVE, Mikel m.t.
54 25 MORENO, Javier m.t.
55 1 KIRYIENKA, Vasili m.t.
56 102 PARDILLA BELLÓN, Sergio m.t.
57 84 HERMANS, Ben m.t.
58 46 VERVAEKE, Louis m.t.
59 54 PREIDLER, Georg a 37″
60 106 FERRARI, Fabricio a 45″
61 16 MCCARTHY, Jay a 45″
62 142 DUYN, Huub a 45″
63 162 FOLIFOROV, Alexander a 45″
64 137 SZMYD, Sylvester a 45″
65 101 ARROYO, David a 45″
66 62 CHEVRIER, Clément a 45″
67 132 PLUCINSKI, Leszek a 45″
68 45 VANENDERT, Jelle a 45″
69 92 DEBESAY, Mekseb a 45″
70 226 ESTEVEZ, Imanol a 45″
71 225 ITURRIA, Mikel a 45″
72 113 GRELLIER, Fabian a 45″
73 195 RODRIGUEZ, Cristian a 01’21”
74 74 KEIZER, Martijn a 01’21”
75 135 MROZEK, Marcin a 01’21”
76 181 PIEDRA, Antonio a 01’21”
77 36 ZOIDL, Ricardo a 01’21”
78 117 QUEMENEUR, Perrig a 01’21”
79 184 NAZARET, Magno Prado a 01’21”
80 34 STETINA, Peter a 01’21”
81 134 HIRT, Jan a 01’21”
82 2 ROCHE, Nicolas a 01’21”
83 156 BACKAERT, Frederik a 03’03”
84 207 SOLE VALL, Arnau a 03’03”
85 151 BAUGNIES, Jerome a 03’03”
86 146 LAMMEREINK, Maurits a 03’03”
87 176 HELVEN, Sander a 03’03”
88 115 PETIT, Adrien a 03’03”
89 161 FIRSANOV, Sergey a 03’03”
90 214 FERNÁNDEZ CASASOLA, Airán a 03’03”
91 154 DEVRIENDT, Tom a 03’03”
92 147 TOLHOEK, Antwan a 03’03”
93 177 VAN GESTEL, Dries a 03’03”
94 175 VAN HOECKE, Gijs a 03’03”
95 155 VAN MELSEN, Kevin a 03’03”
96 206 SALAS, Ibai a 03’03”
97 103 BARBERO, Carlos a 03’03”
98 224 BAGÜES, Aritz a 03’03”
99 211 TORIBIO, Jose Vicente a 03’03”
100 55 LUDVIGSSON, Fredrik a 03’03”
101 164 RIBALKIN, Alexey a 03’03”
102 52 CURVERS, Roy a 03’03”
103 167 SOLOMENNIKOV, Andrei a 03’03”
104 185 PEREIRA GASPAR, Perjoão Marcelo a 03’03”
105 194 TEDESCHI, Mirko a 03’03”
106 144 VAN DER LIJKE, Nick a 03’03”
107 157 VEUCHELEN, Frederik a 03’03”
108 75 LINDEMAN, Bert-jan a 03’03”
109 141 DE MAAR, Marc a 03’03”
110 153 CLAYES, Dimitri a 03’03”
111 22 ERVITI, Imanol a 03’03”
112 222 TXOPERENA, Beñat a 03’03”
113 27 SUTHERLAND, Rory a 03’03”
114 5 KNEES, Christian a 03’03”
115 105 ROSÓN GARCÍA, Jaime a 03’03”
116 166 OVECHKIN, Artem a 03’03”
117 187 FERRAZ AFFONSO, Murilo a 03’03”
118 104 CARTHY, Hugh a 03’03”
119 201 CUBERO, Jorge a 03’03”
120 35 IRIZAR, Markel a 03’03”
121 202 DEL PINO, Jesus a 03’03”
122 126 LEMOINE, Cyril a 03’03”
123 127 SOUPE, Geoffrey a 03’03”
124 14 BOARO, Manuele a 03’03”
125 15 GATTO, Oscar a 06’01”
126 85 CARUSO, Damiano a 06’01”
127 95 THOMSON, Jay Robert a 06’56”
128 67 ZAUGG, Oliver a 06’56”
129 213 DOI, Yukihiro a 06’56”
130 192 BELLETI, Manuel a 06’56”
131 96 SBARAGLI, Kristian a 06’56”
132 197 ZHUPA, Eugert a 06’56”
133 93 MEYER, Cameron a 06’56”
134 212 SANO, Junya a 06’56”
135 77 TJALLINGII, Maarten a 06’56”
136 76 MARTENS, Paul a 06’56”
137 116 PICHOT, Alezandre a 07’00”
138 124 BOZIC, Borut a 07’00”
139 172 VAN LERBERGHE, Bert a 08’46”
140 173 FARAZIJN, Maxime a 08’46”
141 234 GARCIA, Damien a 08’46”
142 223 INSAUSTI, Jose Ander a 08’46”
143 204 MARTIN HERNANDEZ, Victor a 08’46”
144 237 BICHLMANN, Daniel a 08’46”
145 217 TAKUBO, Kenji a 08’46”
146 183 DA SILVA RAMOS, Kleber a 08’46”
147 114 MORICE, Julien a 08’46”
148 186 CARDOSO, Flavio a 08’46”
149 216 YASUHARA, Daiki a 09’51”
150 165 BOEV, Igor a 13’22”
151 107 ARAMENDIA, Javier a 13’22”
152 163 SHALUNOV, Evgeny a 16’23”
153 17 TRUSOV, Nikolay a 16’23”
154 205 TORRES, Pablo a 16’23”
155 227 GONZÁLEZ, Aitor a 16’23”
156 171 POLS, Ruben a 16’23”
157 143 HONIG, Reinier a 16’23”
158 203 LÓPEZ, Daniel a 16’23”
159 232 GHEBREINDRIAS, Amanuel a 19’40”
NSA 131 DE LA PARTE, Victor
NSA 57 DE KORT, Koen
Klasyfikacja generalna:
1 123 BOUHANNI, Nacer FRA 8h35’35”
2 24L OBATO, Juan Jose ESP m.t.
3 145 KREDER, Raymond NED m.t.
4 7S WIFT, Ben GBR m.t.
5 43 VAN DER SANDE, Tosh BEL m.t.
6 66 HOLLENSTEIN, Reto SUI m.t.
7 33 REIJNEN, Kiel USA m.t.
8 13 BENNATI, Daniele ITA m.t.
9 196 SANZ, Enrique ESP m.t.
10 72 BATTAGLIN, Enrico ITA m.t.
11 82 GILBERT, Philippe BEL m.t.
12 63 TANNER, David AUS m.t.
13 32 FELLINE, Fabio ITA m.t.
14 125 LAPORTE, Christophe FRA m.t.
15 3P OELS, Wouter NED m.t.
16 21 VALVERDE, Alejandro ESP m.t.
17 51 GESCHKE, Simon GER m.t.
18 71 KELDERMAN, Wilco NED m.t.
19 94 FRAILE, Omar ESP m.t.
20 6 MOSCON, Gianni ITA m.t.
21 193 BUSATO, Mateo ITA m.t.
22 64 ELMIGER, Martin SUI m.t.
23 111 CHAVANEL, Sylvian FRA m.t.
24 86 BOOKWALTER, Brent USA m.t.
25 97S IUTSOV, Kanstantsin BLR m.t.
26 TFS 31MOLLEMA, Bauke NED 71 m.t.
27 MOV 23FERNÁNDEZ, Rubén ESP 78 m.t.
28 BMC 83SÁNCHEZ, Samuel ESP 79 m.t.
29 BMC 81VAN GARDEREN, Tejay USA 83 m.t.
30 BMC 84HERMANS, Ben BEL 87 m.t.
31 TGA 56LUDVIGSSON, Tobias SWE 90 m.t.
32 TNK 12KREUZIGER, Roman CZE 91 m.t.
33 CCC 136GROSSCHARTNER, Felix AUT 93 m.t.
34 WGG 152DEGAND, Thomas BEL 101 m.t.
35 LTS 44MONFORT, Maxime BEL 102 m.t.
36 LTS 41DE CLERCQ, Bart BEL 104 m.t.
37 IAM 65FRANK, Mathias SUI 104 m.t.
38 LTS 42MARCZYNSKI, Tomasz POL 106 m.t.
39 TNK 11MAJKA, Rafal POL 107 m.t.
40 LTS 47WELLENS, Tim BEL 108 m.t.
41 TLJ 73KRUIJSWIJK, Steven NED 108 m.t.
42 SKY 1KIRYIENKA, Vasili BLR 109 m.t.
43 MOV 25MORENO, Javier ESP 114 m.t.
44 CCC 133OWSIAN, Lukasz POL 116 m.t.
45 TGA 53OOMEN, Sam NED 117 m.t.
46 SKY 4NIEVE, Mikel ESP 119 m.t.
47 TFS 37ZUBELDIA, Haimar ESP 122 m.t.
48 EUS 221BRAVO, Garikoitz ESP 123 m.t.
49 TSV 174LIETAER, Eliot BEL 126 m.t.
50 IAM 61COPPEL, Jerome FRA 134 m.t.
51 DDD 91ANTON, Igor ESP 139 m.t.
52 COF 121NAVARRO GARCIA, Daniel ESP 140 m.t.
53 COF 122MATE, Luis Angel ESP 141 m.t.
54 MOV 26MORENO, Daniel ESP 142 m.t.
55 BMC 87ATAPUMA HURTADO, Darwin COL 143 m.t.
56 STH 191POZZATO, Filippo ITA 161 m.t.
57 LTS 46VERVAEKE, Louis BEL 183 m.t.
58 CJR 102PARDILLA BELLÓN, Sergio ESP 191 m.t.
59 TGA 54PREIDLER, Georg AUT 81 a 37″
60 TNK 16MCCARTHY, Jay AUS 120 a 45″
61 DDD 92DEBESAY, Mekseb ERI 138 a 45″
62 IAM 62CHEVRIER, Clément FRA 143 a 45″
63 ROP 142DUYN, Huub NED 146 a 45″
64 EUS 225ITURRIA, Mikel ESP 167 a 45″
65 CJR 101ARROYO, David ESP 170 a 45″
66 CCC 132PLUCINSKI, Leszek POL 170 a 45″
67 CJR 106FERRARI, Fabricio URU 176 a 45″
68 EUS 226ESTEVEZ, Imanol ESP 179 a 45″
69 LTS 45VANENDERT, Jelle BEL 185 a 45″
70 GAZ 162FOLIFOROV, Alexander RUS 194 a 45″
71 CCC 137SZMYD, Sylvester POL 210 a 45″
72 DEN 113GRELLIER, Fabian FRA 212 a 45″
73 FSC 181PIEDRA, Antonio ESP 176 a 01’21”
74 TLJ 74KEIZER, Martijn NED 180 a 01’21”
75 CCC 135MROZEK, Marcin POL 183 a 01’21”
76 SKY 2ROCHE, Nicolas IRL 189 a 01’21”
77 STH 195RODRIGUEZ, Cristian ESP 207 a 01’21”
78 CCC 134HIRT, Jan CZE 210 a 01’21”
79 TFS 34STETINA, Peter USA 219 a 01’21”
80 TFS 36ZOIDL, Ricardo AUT 222 a 01’21”
81 DEN 117QUEMENEUR, Perrig FRA 222 a 01’21”
82 FSC 184NAZARET, Magno Prado BRA 227 a 01’21”
83 TSV 175VAN HOECKE, Gijs BEL 99 a 03’03”
84 DEN 115PETIT, Adrien FRA 105 a 03’03”
85 WGG 154DEVRIENDT, Tom BEL 112 a 03’03”
86 CJR 103BARBERO, Carlos ESP 123 a 03’03”
87 TGA 55LUDVIGSSON, Fredrik SWE 125 a 03’03”
88 TGA 52CURVERS, Roy NED 126 a 03’03”
89 ROP 146LAMMEREINK, Maurits NED 129 a 03’03”
90 COF 127SOUPE, Geoffrey FRA 136 a 03’03”
91 TLJ 75LINDEMAN, Bert-jan NED 141 a 03’03”
92 EUS 224BAGÜES, Aritz ESP 149 a 03’03”
93 WGG 155VAN MELSEN, Kevin BEL 156 a 03’03”
94 MTR 214FERNÁNDEZ CASASOLA, Airán ESP 160 a 03’03”
95 GAZ 161FIRSANOV, Sergey RUS 170 a 03’03”
96 ROP 147TOLHOEK, Antwan NED 175 a 03’03”
97 BUR 201CUBERO, Jorge ESP 175 a 03’03”
98 ROP 144VAN DER LIJKE, Nick NED 182 a 03’03”
99 BUR 206SALAS, Ibai ESP 183 a 03’03”
100 TSV 177VAN GESTEL, Dries BEL 187 a 03’03”
101 GAZ 164RIBALKIN, Alexey RUS 187 a 03’03”
102 TSV 176HELVEN, Sander BEL 188 a 03’03”
103 TNK 14BOARO, Manuele ITA 189 a 03’03”
104 GAZ 167SOLOMENNIKOV, Andrei RUS 192 a 03’03”
105 TFS 35IRIZAR, Markel ESP 192 a 03’03”
106 SKY 5KNEES, Christian GER 193 a 03’03”
107 BUR 207SOLE VALL, Arnau ESP 195 a 03’03”
108 WGG 156BACKAERT, Frederik BEL 202 a 03’03”
109 WGG 157VEUCHELEN, Frederik BEL 205 a 03’03”
110 WGG 153CLAYES, Dimitri BEL 207 a 03’03”
111 CJR 105ROSÓN GARCÍA, Jaime ESP 219 a 03’03”
112 MTR 211TORIBIO, Jose Vicente ESP 221 a 03’03”
113 WGG 151BAUGNIES, Jerome BEL 223 a 03’03”
114 FSC 185PEREIRA GASPAR, Perjoão Marcelo BRA 231 a 03’03”
115 CJR 104CARTHY, Hugh GBR 233 a 03’03”
116 GAZ 166OVECHKIN, Artem RUS 236 a 03’03”
117 STH 194TEDESCHI, Mirko ITA 238 a 03’03”
118 ROP 141DE MAAR, Marc NED 241 a 03’03”
119 EUS 222TXOPERENA, Beñat ESP 242 a 03’03”
120 MOV 22ERVITI, Imanol ESP 247 a 03’03”
121 MOV 27SUTHERLAND, Rory AUS 260 a 03’03”
122 FSC 187FERRAZ AFFONSO, Murilo BRA 260 a 03’03”
123 BUR 202DEL PINO, Jesus ESP 263 a 03’03”
124 COF 126LEMOINE, Cyril FRA 281 a 03’57”
125 TNK 15GATTO, Oscar ITA 129 a 06’01”
126 BMC 85CARUSO, Damiano ITA 173 a 06’01”
127 DDD 96SBARAGLI, Kristian ITA 147 a 06’56”
128 STH 192BELLETI, Manuel ITA 148 a 06’56”
129 TLJ 76MARTENS, Paul GER 168 a 06’56”
130 TLJ 77TJALLINGII, Maarten NED 175 a 06’56”
131 DDD 95THOMSON, Jay Robert RSA 179 a 06’56”
132 IAM 67ZAUGG, Oliver SUI 238 a 06’56”
133 DDD 93MEYER, Cameron AUS 259 a 06’56”
134 STH 197ZHUPA, Eugert ALB 260 a 06’56”
135 MTR 212SANO, Junya JPN 284 a 06’56”
136 DEN 116PICHOT, Alezandre FRA 260 a 07’00”
137 COF 124BOZIC, Borut SLO 294 a 07’39”
138 MTR 213DOI, Yukihiro JPN 287 a 07’50”
139 TSV 172VAN LERBERGHE, Bert BEL 141 a 08’46”
140 TSV 173FARAZIJN, Maxime BEL 193 a 08’46”
141 FSC 186CARDOSO, Flavio BRA 197 a 08’46”
142 FSC 183DA SILVA RAMOS, Kleber BRA 213 a 08’46”
143 EUS 223INSAUSTI, Jose Ander ESP 266 a 08’46”
144 DEN 114MORICE, Julien FRA 268 a 08’46”
145 BUR 204MARTIN HERNANDEZ, Victor ESP 284 a 08’46”
146 BAI 234GARCIA, Damien FRA 294 a 08’46”
147 MTR 217TAKUBO, Kenji JPN 299 a 09’24”
148 BAI 237BICHLMANN, Daniel GER 301 a 09’25”
149 MTR 216YASUHARA, Daiki JPN 304 a 10’30”
150 GAZ 165BOEV, Igor RUS 170 a 13’22”
151 CJR 107ARAMENDIA, Javier ESP 288 a 13’22”
152 BUR 203LÓPEZ, Daniel ESP 187 a 16’23”
153 GAZ 163SHALUNOV, Evgeny RUS 264 a 16’23”
154 EUS 227GONZÁLEZ, Aitor ESP 273 a 16’23”
155 BUR 205TORRES, Pablo ESP 303 a 16’23”
156 TNK 17TRUSOV, Nikolay RUS 304 a 16’23”
157 TSV 171POLS, Ruben BEL 308 a 16’23”
158 ROP 143HONIG, Reinier NED 317 a 18’22”
159 BAI 232GHEBREINDRIAS, Amanuel ERI 241
Norweg był zdecydowanie najlepszy w końcowym sprincie. Liderem pozostał Edvald Boasson Hagen (Dimension Data).
Kolarze ścigający się w Omanie mieli do pokonania 176.5km względnie płaskiej trasy. Pierwsza połowa prowadziła lekko pod górę, druga za to lekko w dół.
Ucieczkę dnia stworzyła piątka kolarzy. Ponownie wśród nich znalazł się Kenny Dehaes (Wanty Groupe Gobert), a także Ivar Slik i Brian van Goethem (Roompot Oranje Peloton), Jordan Kerby (Drapac) i Kenneth van Rooy (Topsport Vlaanderen-Baloise). Chociaż współpraca nie układała się zbyt dobrze i z ucieczki odpadali kolejni kolarze, to ostatni z nich został złapany dopiero 10km przed finiszem.
W końcowym sprincie najlepsi byli kolarze Katushy, którzy znakomicie rozprowadzili swojego lidera Alexandra Kristoffa. Norweg o ponad rower wygrał z Moreno Hoflandem (LottoNL-Jumbo) i Royem Jansem (Wanty Groupe Gobert).
Wyniki etapu
Miejsce
Nazwisko (Kraj) ekipa
Czas
1
Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
4:03:22
2
Moreno Hofland (Ned) Team LottoNl-Jumbo
3
Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert
4
Mike Teunissen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
5
Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
6
Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
7
Berden De Vries (Ned) Roompot – Oranje Peloton
8
Robin Stenuit (Bel) Wanty – Groupe Gobert
9
Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
10
Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
11
Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
12
Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
Elia Viviani cieszy się bardzo, że jego rywalem w Omnium podczas torowych Mistrzostw Świata w Londynie będzie Mark Cavendish.
Ostatnio Ci dwaj kolarze rywalizowali ze sobą w Dubaj Tour. Na drugim etapie Viviani odniósł zwycięstwo, a na czwartym był drugi, za Marcelem Kittelem, trzecie miejsce zajął Manxman. Po wyścigu Dubaju, Włoch powrócił do swojej ojczyzny, a Brytyjczyk wziął udział w Tour of Qatar, gdzie wygrał etap pierwszy i wygrał klasyfikację generalną.
Do Mistrzostw w Londynie zostały dwa tygodnie, dlatego też Elia ostatnio trenował na torze w Montichiari koło Werony.
„Po pucharze Świata w Hong Kongu, Cavs napomknął, że może weźmie udział z Bradleyem Wigginsem w Madisonie, ale nie jest dla mnie niespodzianką, że wystartuje w Omnium”.- mówił włoskiej gazecie La Gazzetta dello Sport Viviani.
„Udział Marka w mistrzostwach spowoduje odciągnięcie uwagi ode mnie, i na pewno zaostrzy rywalizację”.
W 2015 roku Elia został Mistrzem Europy w Omnium, zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata, a na Igrzyskach Olimpjskich w Londynie zajął szóste miejsce.
Weteran włoskiego kolarstwa reprezentujący CCC Sprandi Polkowice wciąż znajduje motywację do zawodowego ścigania.
W przyszłym roku minie 25 lat od wymuszonego wydłużenia kariery amatorskiej znakomitego, włoskiego pokolenia. Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie w 1992 roku wstrzymały przejście na zawodowstwo m.in. Rebellina, Michele Bartolego, Andrea Perona czy nieżyjących już Fabio Casartellego i Marco Pantaniego. Uczestnicy tego wyścigu w większości skończyli już kariery kolarzy.
Jeden z nich wciąż jednak jeździ i uzyskuje znakomite rezultaty. 44-letni Davide Rebellin nazywany jest często „Dziadkiem” i przyznaje, że prawdopodobnie obecny sezon będzie jego ostatnim.
Moja motywacja nie zmienia się od wielu lat. W sumie nawet rośnie. Nawet gdy zaczynają się ranty…
Niestety, podobnie jak większość włoskich kolarzy tamtego okresu, Davide ma nieciekawą przeszłość dopingową. W 2008 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Rebellin wywalczył srebrny medal, ale stracił go po wykryciu w jego krwi niedozwolonej substancji. Oficjalna wiadomość przyszła kilka dni po tym, jak „Dziadek” wygrał La Fleche Wallone. Kolarz został pierwszym włoskim sportowcem, któremu odebrano medal olimpijski.
Zawieszenie poskutkowało brakiem atrakcyjnych ofert pracy. Powrót do ścigania w 2011 roku nie wypadł okazale – Rebellin reprezentował kontynentalne grupy Miche i Meridiana. W 2013 roku przyjął propozycję CCC Sprandi Polkowice.
Oczywiście, jestem trochę zgorzkniały kiedy myślę o tym okresie. Straciłem siedem lat kariery i ciężko było mi patrzeć na innych doperów, którzy mieli przed sobą sporo otwartych drzwi. Przede mną większość była zamknięta. Zostałem odstawiony na bok, ale zachowałem optymizm, bo chciałem zakończyć karierę będąc na najwyższym poziomie. Wyniki, które osiągnąłem to pokazują.
Chociaż Włoch otrzymał od sądu karę dwuletniego zawieszenia, to uważa, że dla niego było to aż siedmioletnie wykluczenie. Cała sprawa nie pozwoliła mu na kontynuowanie pełnej sukcesów kariery na najwyższym poziomie. Co ciekawe, według włoskiego prawa Davide jest niewinny, bo brakuje dowodów co do winy kolarza, a przy okazji badań popełniono wiele błędów.
W zeszłym sezonie Rebellin wygrał etap Tour of Turkey oraz Coppa Agostini. Wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej tureckiego wyścigu odebrała mu kraksa. CCC Sprandi Polkowice zostało zaproszone na Giro d’Italia, ale pojawiły się plotki, że udział był uzależniony od absencji Davide.
Nie jeżdżę już w trzytygodniowych wyścigach, ale myślę, że w RCS Sport nie mają do mnie zastrzeżeń. Jechałem w tym roku w Dubaju, wystartuję też w Mediolan-Sanremo oraz Tirreno-Adriatico.
W długiej, ponad 20-letniej karierze Włocha było sporo nieciekawych momentów, ale też piękne wygrane. Rebellin i jego kibice z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Pojawiły się również oskarżenia o unikanie płacenia podatków, ale zostały oddalone.
Nie wiem ile lat będę się jeszcze ścigał, prawdopodobnie obecny jest ostatnim. Jeśli będę w stanie dobrze się spisać w wielkich klasykach jak Sanremo, La Fleche Wallone czy Liege-Bastogne-Liege, to uznam to za dobry rok. Będę zadowolony.
Za nami pierwszy etap Wyścigu Dookoła Algarve, który bardzo dobrze rozpoczął polski zawodnik ekipy VERVA Activejet Kamil Gradek, zdobywając koszulkę najlepszego górala. Dobrą formę z Kataru utrzymuje Marcel Kittel.
Już na inaugurację wyścigu w Portugalii, mogliśmy przeżyć emocje z występem polskich kolarzy. Kamil Gradek z ekipy VERVA Activjet wygrał wszystkie górskie premie i w konsekwencji objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Jak powiedział – spełnił swój plan na pierwszy etap:
Przed startem założyłem sobie, że chciałbym pójść w odjazd i to się udało. Celem była koszulka górala, ale wiedziałem, że nie będzie łatwo, bo Kolobnev czy Goncalves dobrze sobie radzą w jeździe pod górę. Miałem jednak „dobrą nogę” i poradziłem sobie z nimi. Na lotnych premiach również nie miałem większego problemu z pokonaniem moich współtowarzyszy ucieczki. Szkoda tylko, że nie udało się utrzymać w peletonie bo zostałbym wiceliderem, ale tempo w końcówce było zabójcze. Dzień mogę jednak spokojnie zaliczyć na duży plus.
Z kolei czwarte zwycięstwo w sezonie odniósł odradzający się po poprzednim nieudanym sezonie Marcel Kittel (Etixx-Quick Step). Niemiec podkreślił, że ten triumf zapewnił mu kolejną dawkę pewności siebie.
To nie był łatwy dzień, ale chcieliśmy pokazać, że w takich warunkach też potrafimy wygrywać. Zachowaliśmy spokój, przesunęliśmy się na czoło peletonu przed ostatnim rondem, a potem wszystko poszło bardzo dobrze. Moim celem w tym wyścigu było wygranie etapu, zatem teraz nieco odprężeni przystąpimy do dalszych etapów, by odnieść kolejne wygrane.
O zwycięstwo na jutrzejszym etapie powalczą górale. Kolarze wjadą bowiem na najwyższy szczyt Algarve – Foia, położony 904 m.n.p.m.
Jednym z kluczowych miejsc będzie stromy, brukowany podjazd Muur Van Geraardsbergen.
Dyrektor wyścigu, Jurgen Van de Walle powiedział Het Nieuwsblad, że wyścig celuje w awans do WorldTour.
Pierwszy raz w naszej 40-letniej historii pojedziemy na mityczny Muur Var Geraardsbergen. Ten ruch ma nam przynieść większe emocje już pierwszego dnia. Mamy czterdzieści lat, ale wciąż jesteśmy pełni ambicji. Przesłaliśmy swoją propozycję, by awansować nasz wyścig do WorldTour. Zawsze mieliśmy pozytywne opinie w UCI. Odnosimy dużo sukcesów, nie ma też problemów finansowych.
Belgijska „etapówka” na razie jednak kategorię 2.HC. Wyścig zacznie się w De Panne i ruszy w kierunku Zottegem. Na dwóch końcowych okrążeniach będzie czekała m.in. wspinaczka pod słynny Muur Var Geraardsbergen (brukowany, średnio 9.3%, maksymalnie 19.8%), który często pokonywany jest na Ronde van Vlaanderen. Pod koniec czeka trudny zjazd do mety. Na pierwszym odcinku czeka w sumie aż 11 podjazdów.
Drugiego dnia kolarze wyruszą w przeciwną stronę z Zottegem do De Panne. 211km z pięcioma wspinaczkami, a wśród nich Kemmelberg – 3km ze średnim nachyleniem 4%, ale maksymalnym ponad 13%. W finiszowym mieście czekają trzy okrążenia i raczej sprinterski finisz.
Ostatniego dnia odbędą się dwa etapy. Rano zawodnicy powalczą na 111.5km odcinku ze startu wspólnego dookoła De Panne. Po południu za to zmierzą się z 14.2km jazdą indywidualną na czas z dość ciężką, techniczną trasą.
Czterdziesta edycja Driedaagse De Panne – Koksijde odbędzie się w dniach 29-31 marca.
Zawodnik grupy Tinkoff wygrał etap otwierający zmagania w Hiszpanii i jako pierwszy założył koszulkę lidera klasyfikacji generalnej.
Kolarze w Andaluzji mieli do przejechania 165.2km po pagórkowatym terenie. Końcówka była zupełnie płaska i faworytami byli sprinterzy.
W ucieczkę dnia załapało się czterech zawodników: Marcin Mrożek (CCC Sprandi Polkowice), Jerome Baugnies (Wanty-Groupe Gobert), Evgeny Shalunov (Gazprom-Rusvelo) oraz Imanol Estevez (Euskadi Basque Country – Murias). Ich przewaga osiągnęła nawet 8 minut.
10km przed metą różnica między uciekinierami i peletonem wynosiła minutę. Zgodna współpraca w czołówce dawała nadzieję na spore zaskoczenie zasadniczej grupy. Sprinterskie ekipy mocno pracowały i popsuły plany harcowników zaledwie 2 kilometry przed finiszem.
W pojedynku szybkich kolarzy najlepszy okazał się Daniele Bennati (Tinkoff-Saxo). Drugi był Bert van Lerberghe (Topsport Vlaanderen), a trzeci Juan Jose Lobato (Movistar).
Wyniki 1. etapu:
1 13 BENNATI, Daniele 3h56’02”
2 172 VAN LERBERGHE, Bert m.t.
3 24 LOBATO, Juan Jose m.t.
4 15 GATTO, Oscar m.t.
5 175 VAN HOECKE, Gijs m.t.
6 123 BOUHANNI, Nacer m.t.
7 66 HOLLENSTEIN, Reto m.t.
8 145 KREDER, Raymond m.t.
9 43 VAN DER SANDE, Tosh m.t.
10 63 TANNER, David m.t.
11 7 SWIFT, Ben m.t.
12 82 GILBERT, Philippe m.t.
13 127 SOUPE, Geoffrey m.t.
14 33 REIJNEN, Kiel m.t.
15 196 SANZ, Enrique m.t.
16 96 SBARAGLI, Kristian m.t.
17 115 PETIT, Adrien m.t.
18 192 BELLETI, Manuel m.t.
19 72 BATTAGLIN, Enrico m.t.
20 165 BOEV, Igor m.t.
21 154 DEVRIENDT, Tom m.t.
22 54 PREIDLER, Georg m.t.
23 3 POELS, Wouter m.t.
24 52 CURVERS, Roy m.t.
25 55 LUDVIGSSON, Fredrik m.t.
26 103 BARBERO, Carlos m.t.
27 71 KELDERMAN, Wilco m.t.
28 31 MOLLEMA, Bauke m.t.
29 203 LÓPEZ, Daniel m.t.
30 84 HERMANS, Ben m.t.
31 111 CHAVANEL, Sylvian m.t.
32 76 MARTENS, Paul m.t.
33 75 LINDEMAN, Bert-jan m.t.
34 97 SIUTSOV, Kanstantsin m.t.
35 51 GESCHKE, Simon m.t.
36 21 VALVERDE, Alejandro m.t.
37 94 FRAILE, Omar m.t.
38 32 FELLINE, Fabio m.t.
39 125 LAPORTE, Christophe m.t.
40 77 TJALLINGII, Maarten m.t.
41 23 FERNÁNDEZ, Rubén m.t.
42 64 ELMIGER, Martin m.t.
43 146 LAMMEREINK, Maurits m.t.
44 83 SÁNCHEZ, Samuel m.t.
45 81 VAN GARDEREN, Tejay m.t.
46 6 MOSCON, Gianni m.t.
47 85 CARUSO, Damiano m.t.
48 193 BUSATO, Mateo m.t.
49 186 CARDOSO, Flavio m.t.
50 86 BOOKWALTER, Brent m.t.
51 224 BAGÜES, Aritz m.t. ESP
52 95 THOMSON, Jay Robert m.t.
53 173 FARAZIJN, Maxime m.t.
54 1 KIRYIENKA, Vasili m.t.
55 42 MARCZYNSKI, Tomasz m.t.
56 201 CUBERO, Jorge ESP m.t.
57 12 KREUZIGER, Roman m.t.
58 73 KRUIJSWIJK, Steven m.t.
59 16 MCCARTHY, Jay m.t.
60 25 MORENO, Javier ESP m.t.
61 155 VAN MELSEN, Kevin m.t.
62 44 MONFORT, Maxime m.t.
63 65 FRANK, Mathias m.t.
64 56 LUDVIGSSON, Tobias m.t.
65 14 BOARO, Manuele m.t.
66 4 NIEVE, Mikel m.t.
67 183 DA SILVA RAMOS, Kleber m.t.
68 11 MAJKA, Rafal m.t.
69 92 DEBESAY, Mekseb m.t.
70 214 FERNÁNDEZ CASASOLA, Airán m.t.
71 152 DEGAND, Thomas m.t.
72 35 IRIZAR, Markel m.t.
73 41 DE CLERCQ, Bart m.t.
74 37 ZUBELDIA, Haimar m.t.
75 47 WELLENS, Tim m.t.
76 144 VAN DER LIJKE, Nick m.t.
77 62 CHEVRIER, Clément m.t.
78 221 BRAVO, Garikoitz m.t.
79 5 KNEES, Christian m.t.
80 136 GROSSCHARTNER, Felix m.t.
81 161 FIRSANOV, Sergey m.t.
82 232 GHEBREINDRIAS, Amanuel m.t.
83 147 TOLHOEK, Antwan m.t.
84 142 DUYN, Huub m.t.
85 131 DE LA PARTE, Victor m.t.
86 164 RIBALKIN, Alexey m.t.
87 206 SALAS, Ibai m.t.
88 53 OOMEN, Sam m.t.
89 167 SOLOMENNIKOV, Andrei m.t.
90 26 MORENO, Daniel m.t.
91 121 NAVARRO GARCIA, Daniel m.t.
92 61 COPPEL, Jerome m.t.
93 91 ANTON, Igor m.t.
94 177 VAN GESTEL, Dries m.t.
95 133 OWSIAN, Lukasz m.t.
96 225 ITURRIA, Mikel m.t.
97 153 CLAYES, Dimitri m.t.
98 157 VEUCHELEN, Frederik m.t.
99 87 ATAPUMA HURTADO, Darwin m.t.
100 181 PIEDRA, Antonio m.t.
101 176 HELVEN, Sander m.t.
102 174 LIETAER, Eliot m.t.
103 132 PLUCINSKI, Leszek m.t.
104 105 ROSÓN GARCÍA, Jaime m.t.
105 101 ARROYO, David m.t.
106 74 KEIZER, Martijn m.t.
107 2 ROCHE, Nicolas m.t.
108 135 MROZEK, Marcin m.t.
109 226 ESTEVEZ, Imanol m.t.
110 67 ZAUGG, Oliver m.t.
111 207 SOLE VALL, Arnau m.t.
112 163 SHALUNOV, Evgeny m.t.
113 122 MATE, Luis Angel m.t.
114 191 POZZATO, Filippo m.t.
115 104 CARTHY, Hugh m.t.
116 106 FERRARI, Fabricio m.t.
117 45 VANENDERT, Jelle m.t.
118 227 GONZÁLEZ, Aitor m.t.
119 156 BACKAERT, Frederik m.t.
120 166 OVECHKIN, Artem m.t.
121 114 MORICE, Julien m.t.
122 211 TORIBIO, Jose Vicente m.t.
123 116 PICHOT, Alezandre m.t.
124 223 INSAUSTI, Jose Ander m.t.
125 46 VERVAEKE, Louis m.t.
126 93 MEYER, Cameron m.t.
127 185 PEREIRA GASPAR, Perjoão Marcelo m.t.
128 197 ZHUPA, Eugert m.t.
129 134 HIRT, Jan m.t. CZE
130 222 TXOPERENA, Beñat m.t.
131 162 FOLIFOROV, Alexander m.t.
132 141 DE MAAR, Marc m.t.
133 194 TEDESCHI, Mirko m.t.
134 195 RODRIGUEZ, Cristian m.t.
135 102 PARDILLA BELLÓN, Sergio m.t.
136 22 ERVITI, Imanol m.t.
137 107 ARAMENDIA, Javier m.t.
138 151 BAUGNIES, Jerome m.t.
139 34 STETINA, Peter m.t.
140 113 GRELLIER, Fabian m.t.
141 204 MARTIN HERNANDEZ, Victor m.t.
142 202 DEL PINO, Jesus m.t.
143 187 FERRAZ AFFONSO, Murilo m.t.
144 117 QUEMENEUR, Perrig m.t.
145 36 ZOIDL, Ricardo m.t.
146 137 SZMYD, Sylvester m.t.
147 27 SUTHERLAND, Rory m.t.
148 184 NAZARET, Magno Prado m.t.
149 205 TORRES, Pablo m.t.
150 212 SANO, Junya m.t.
151 17 TRUSOV, Nikolay m.t.
152 171 POLS, Ruben m.t.
153 234 GARCIA, Damien m.t.
154 217 TAKUBO, Kenji a 38″
155 216 YASUHARA, Daiki a 39″
156 124 BOZIC, Borut a 39″
157 237 BICHLMANN, Daniel a 39″
158 213 DOI, Yukihiro a 54″
159 126 LEMOINE, Cyril a 54″
160 143 HONIG, Reinier a 01’59”
161 57 DE KORT, Koen a 02’01”
NSA 112 COQUARD, Bryan
ABN 215 YOSHIDA, Hayato
ABN 231 SCHAFER, Timo
ABN 233 TESHOME, Meron
Marcel Kittel (Etixx – Quick Step) wygrał pierwszy etap Volta ao Algarve, zostając liderem wyścigu. Świetnie w ucieczce zaprezentował się dziś Kamil Gradek (VERVA ActiveJet).
24. drużyny stanęły dzisiaj na starcie portugalskiego wyścigu Volta ao Algarve. Niestety wczoraj z powodu choroby ze startu zrezygnował Michał Kwiatkowski (Sky). Na szczęście listę startową podpisał jego kolega klubowy Michał Gołaś oraz zawodnicy VERVA ActiveJet.
Pierwszy etap liczył ponad 163 kilometry i prowadził z Lagos do Albufeira. Mimo tylko jednej górskiej premii profil był pagórkowaty i mogliśmy się spodziewać ciekawego ścigania.
Bardzo szybko na atak zdecydował się Kamil Gradek (Verva ActiveJet). Wraz z Polakiem postanowili odjechać od peletonu Alexandr Kolobnev (Gazprom-RusVelo) i Domingos Gonçalves (Efapel). Jedyna premia górska padła łupem Gradka, który został tym samym pierwszym liderem tej klasyfikacji. Także wszystkie lotne premie wygrał zawodnik VERVA ActiveJet.
Peleton prowadzili przede wszystkim kolarze Lotto – Soudal, którzy pracowali na rzecz Andre Greipela. Niestety (z polskiego punktu widzenia) ucieczka została skasowana na osiem kilometrów przed metą.
Sprint po zwycięstwo wygrał Marcel Kittel (Etixx – Quick Step). To już trzeci triumf niemieckiego sprintera w tym sezonie! Drugi był Andre Greipel (Lotto Soudal), a trzeci Jasper Stuyven (Trek – Segafredo).
Na dziesiątym miejscu finiszował Paweł Cieślik (VERVA ActiveJet).
Wyniki 1. etapu:
1
Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step
3:52:35
2
André Greipel (Ger) Lotto Soudal
3
Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
4
Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
5
Victor Campanaerts (Ned) Team LottoNl-Jumbo
6
Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
7
Tiago Machado (Por) Team Katusha
8
Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
9
Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
10
Pawel Cieslik (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
11
Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
12
Andrey Amador (CRc) Movistar Team
13
Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
14
Davd De La Fuente (Por) Sporting/Tavira
15
Pawel Franczak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
16
Amaro Antunes (Por) La Aluminios/Antarte
17
Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
18
Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
19
Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
20
Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
21
Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
22
Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
23
Jesús Ezquerra (Por) Sporting/Tavira
24
Rigoberto Urán (USA) Cannondale Pro Cycling
25
Sebastian Henao (Col) Team Sky
26
João Benta (Por) Louletano-Hospital de Loule
27
Geraint Thomas (GBr) Team Sky
28
Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
29
Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
30
Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
31
Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
32
Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
33
Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34
Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
35
Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
36
Thibaut Pinot (Fra) FDJ
37
Bruno Pires (Por) Team Roth
38
Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step
39
Matthias Krizek (Aut) Team Roth
40
Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
41
Luis León Sánchez (Kaz) Astana Pro Team
42
Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
43
Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
44
Yoann Offredo (Fra) FDJ
45
Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
46
Rein Taaramae (Est) Team Katusha
47
Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
48
Rinaldo Nocentini (Por) Sporting/Tavira
49
Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
50
Alberto Losada (Spa) Team Katusha
51
Fränk Schleck (USA) Trek-Segafredo
52
Jordi Simón (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
53
Javier Megías (USA) Team Novo Nordisk
54
Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
55
Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
56
Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
57
Ivan Savitskii (Rus) Gazprom-Rusvelo
58
Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
59
César Fonte (Por) Radio Popular-Boavista
60
Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
61
Luís Fernandes (Por) Sporting/Tavira
62
Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
63
Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
64
Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
65
Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
66
Daniel Mestre (Por) Efapel
67
Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
68
Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
69
Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
70
Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
71
Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
72
Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular-Boavista
73
Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
74
Vicente García De Mateos (Por) Louletano-Hospital de Loule
75
Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
76
Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
77
Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
78
Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
79
Ian Stannard (GBr) Team Sky
80
Ion Izaguirre (Spa) Movistar Team
81
Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
82
Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
83
Jürgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
84
Silvio Herkoltz (Ger) Bora-Argon 18
85
Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
86
Jonas Van Genechten (Swi) IAM Cycling
87
Henrique Casimiro (Por) Efapel
88
Iurii Trofimov (Rus) Tinkoff Team
89
Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
90
Michal Golas (Pol) Team Sky
91
Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
92
Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
93
José De Segovia (Por) Louletano-Hospital de Loule
94
Steve Morabito (Swi) FDJ
95
Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
96
Rafael Silva (Por) Efapel
97
David Lozano (USA) Team Novo Nordisk
98
Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
99
Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
100
Mario González (Por) Sporting/Tavira
101
Joni Brandão (Por) Efapel
102
Filipe Cardoso (Por) Efapel
103
Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
104
David Belda (Swi) Team Roth
105
Carlos Jimenez (Por) Radio Popular-Boavista
106
Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
107
Victor Etxebarria (Por) Radio Popular-Boavista
108
Sean Bie (Bel) Lotto Soudal
109
Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
110
Jan Bárta (Ger) Bora-Argon 18
111
Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
112
Pablo Guerrero (Por) Radio Popular-Boavista
113
Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
114
David Livramento (Por) Sporting/Tavira
115
Válter Pereira (Por) Sporting/Tavira
116
Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
117
Bruno Silva (Por) La Aluminios/Antarte
0:00:17
118
Nico Brüngger (Swi) Team Roth
119
Álvaro Trueba (Por) Efapel
0:00:18
120
Rafael Reis (Por) W52/FC Porto
121
Hugo Sancho (Por) La Aluminios/Antarte
122
Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
123
Rui Rodrigues (Por) Louletano-Hospital de Loule
124
Guillaume Almeida (Por) Radio Popular-Boavista
125
Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
126
Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
127
Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
128
João Rodrigues (Por) W52/FC Porto
129
Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
130
Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
131
António Carvalho (Por) W52/FC Porto
132
Luís Afonso (Por) La Aluminios/Antarte
133
Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista
134
Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
135
Nuno Almeida (Por) Efapel
136
Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
137
Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
138
William Bonnet (Fra) FDJ
139
Óscar Brea (Por) Sporting/Tavira
140
Hernâni Broco (Por) La Aluminios/Antarte
141
Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
142
David López (GBr) Team Sky
143
Sandro Pinto (Por) Louletano-Hospital de Loule
144
Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
145
Sérgio Paulinho (Rus) Tinkoff Team
146
Nuno Meireles (Por) La Aluminios/Antarte
147
David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
148
Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
149
Hélder Ferreira (Por) Efapel
0:00:38
150
Alexandr Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
151
Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
0:00:46
152
Johan Le Bon (Fra) FDJ
0:00:50
153
Francisco Cantero (Por) Louletano-Hospital de Loule
154
Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
155
Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto
156
Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
157
Cristian Carralero (Por) Louletano-Hospital de Loule
158
Arnaud Courteille (Fra) FDJ
159
Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo
160
Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
161
Martin Kholer (Swi) Team Roth
162
Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo
0:00:56
163
Mamyr Stach (Rus) Gazprom-Rusvelo
0:00:58
164
Lukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
165
Matteo Tossatto (Rus) Tinkoff Team
166
Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
0:01:03
167
Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
0:01:21
168
Jesús Hernández (Rus) Tinkoff Team
0:01:25
169
Joaquim Rodríguez (Rus) Team Katusha
170
Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
0:01:48
171
Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
172
Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
0:02:06
173
Corenti Cherbal (USA) Team Novo Nordisk
0:02:09
174
Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step
0:02:24
175
Leonel Coutinho (Por) La Aluminios/Antarte
0:02:42
176
Raul Alarcón (Por) W52/FC Porto
177
Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
0:02:56
178
Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
179
Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
180
Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
0:02:58
181
Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
0:05:11
182
Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
183
Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
184
Pedro Paulinho (Por) La Aluminios/Antarte
185
Samuel Magalhães (Por) Louletano-Hospital de Loule
186
Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
0:07:21
187
Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
188
Yves Lampaert (Bel) Etixx – Quick-Step
0:07:40
189
Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step
Klasyfikacja generalna po 1 etapie:
1
Marcel Kittel (Ger) Etixx – Quick-Step
3:52:25
2
André Greipel (Ger) Lotto Soudal
0:00:04
3
Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
0:00:06
4
Wouter Wippert (Ned) Cannondale Pro Cycling
0:00:10
5
Victor Campanaerts (Ned) Team LottoNl-Jumbo
6
Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
7
Tiago Machado (Por) Team Katusha
8
Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
9
Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
10
Pawel Cieslik (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
11
Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
12
Andrey Amador (CRc) Movistar Team
13
Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
14
Davd De La Fuente (Por) Sporting/Tavira
15
Pawel Franczak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
16
Amaro Antunes (Por) La Aluminios/Antarte
17
Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo
18
Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale Pro Cycling
19
Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
20
Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
21
Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
22
Zdenek Stybar (Cze) Etixx – Quick-Step
23
Jesús Ezquerra (Por) Sporting/Tavira
24
Rigoberto Urán (USA) Cannondale Pro Cycling
25
Sebastian Henao (Col) Team Sky
26
João Benta (Por) Louletano-Hospital de Loule
27
Geraint Thomas (GBr) Team Sky
28
Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth
29
Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team
30
Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
31
Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
32
Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
33
Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34
Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
35
Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
36
Thibaut Pinot (Fra) FDJ
37
Bruno Pires (Por) Team Roth
38
Tony Martin (Ger) Etixx – Quick-Step
39
Matthias Krizek (Aut) Team Roth
40
Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
41
Luis León Sánchez (Kaz) Astana Pro Team
42
Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
43
Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
44
Yoann Offredo (Fra) FDJ
45
Jonas Koch (Ger) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
46
Rein Taaramae (Est) Team Katusha
47
Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
48
Rinaldo Nocentini (Por) Sporting/Tavira
49
Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
50
Alberto Losada (Spa) Team Katusha
51
Fränk Schleck (USA) Trek-Segafredo
52
Jordi Simón (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
53
Javier Megías (USA) Team Novo Nordisk
54
Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
55
Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale Pro Cycling
56
Dennis Van Winden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
57
Ivan Savitskii (Rus) Gazprom-Rusvelo
58
Karel Hnik (Cze) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
59
César Fonte (Por) Radio Popular-Boavista
60
Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
61
Luís Fernandes (Por) Sporting/Tavira
62
Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
63
Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
64
Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
65
Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
66
Daniel Mestre (Por) Efapel
67
Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
68
Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
69
Adam Stachowiak (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
70
Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale Pro Cycling
71
Vicente Reynes (Spa) IAM Cycling
72
Frederico Figueiredo (Por) Radio Popular-Boavista
73
Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
74
Vicente García De Mateos (Por) Louletano-Hospital de Loule
75
Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
76
Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
77
Sébastien Reichenbach (Swi) FDJ
78
Samuel Caldeira (Por) W52/FC Porto
79
Ian Stannard (GBr) Team Sky
80
Ion Izaguirre (Spa) Movistar Team
81
Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
82
Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team
83
Jürgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
84
Silvio Herkoltz (Ger) Bora-Argon 18
85
Andre Cardoso (Por) Cannondale Pro Cycling
86
Jonas Van Genechten (Swi) IAM Cycling
87
Henrique Casimiro (Por) Efapel
88
Iurii Trofimov (Rus) Tinkoff Team
89
Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
90
Michal Golas (Pol) Team Sky
91
Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
92
Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
93
José De Segovia (Por) Louletano-Hospital de Loule
94
Steve Morabito (Swi) FDJ
95
Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
96
Rafael Silva (Por) Efapel
97
David Lozano (USA) Team Novo Nordisk
98
Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
99
Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
100
Mario González (Por) Sporting/Tavira
101
Joni Brandão (Por) Efapel
102
Filipe Cardoso (Por) Efapel
103
Alexander Serov (Rus) Gazprom-Rusvelo
104
David Belda (Swi) Team Roth
105
Carlos Jimenez (Por) Radio Popular-Boavista
106
Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
107
Victor Etxebarria (Por) Radio Popular-Boavista
108
Sean Bie (Bel) Lotto Soudal
109
Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
110
Jan Bárta (Ger) Bora-Argon 18
111
Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling
112
Pablo Guerrero (Por) Radio Popular-Boavista
113
Michael Valgren (Den) Tinkoff Team
114
David Livramento (Por) Sporting/Tavira
115
Válter Pereira (Por) Sporting/Tavira
116
Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff Team
117
Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
0:00:23
118
Bruno Silva (Por) La Aluminios/Antarte
0:00:27
119
Nico Brüngger (Swi) Team Roth
120
Álvaro Trueba (Por) Efapel
0:00:28
121
Rafael Reis (Por) W52/FC Porto
122
Hugo Sancho (Por) La Aluminios/Antarte
123
Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
124
Rui Rodrigues (Por) Louletano-Hospital de Loule
125
Guillaume Almeida (Por) Radio Popular-Boavista
126
Artem Nych (Rus) Gazprom-Rusvelo
127
Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
128
João Rodrigues (Por) W52/FC Porto
129
Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
130
Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
131
António Carvalho (Por) W52/FC Porto
132
Luís Afonso (Por) La Aluminios/Antarte
133
Daniel Silva (Por) Radio Popular-Boavista
134
Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
135
Nuno Almeida (Por) Efapel
136
Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
137
Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
138
William Bonnet (Fra) FDJ
139
Óscar Brea (Por) Sporting/Tavira
140
Hernâni Broco (Por) La Aluminios/Antarte
141
Oliver Naesen (Bel) IAM Cycling
142
David López (GBr) Team Sky
143
Sandro Pinto (Por) Louletano-Hospital de Loule
144
Julien Vermote (Bel) Etixx – Quick-Step
145
Sérgio Paulinho (Rus) Tinkoff Team
146
Nuno Meireles (Por) La Aluminios/Antarte
147
David Rodrigues (Por) Radio Popular-Boavista
148
Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha
149
Alexandr Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
0:00:44
150
Hélder Ferreira (Por) Efapel
0:00:48
151
Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
0:00:56
152
Johan Le Bon (Fra) FDJ
0:01:00
153
Francisco Cantero (Por) Louletano-Hospital de Loule
154
Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
155
Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto
156
Stijn Devolder (Bel) Trek-Segafredo
157
Cristian Carralero (Por) Louletano-Hospital de Loule
158
Arnaud Courteille (Fra) FDJ
159
Viktor Manakov (Rus) Gazprom-Rusvelo
160
Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo
161
Martin Kholer (Swi) Team Roth
162
Yaroslav Popovych (Ukr) Trek-Segafredo
0:01:06
163
Mamyr Stach (Rus) Gazprom-Rusvelo
0:01:08
164
Lukasz Bodnar (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
165
Matteo Tossatto (Rus) Tinkoff Team
166
Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
0:01:13
167
Kamil Gradek (Pol) Verva ActiveJet Pro Cycling Team
0:01:22
168
Jesús Hernández (Rus) Tinkoff Team
0:01:35
169
Joaquim Rodríguez (Rus) Team Katusha
170
Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
0:01:58
171
Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
172
Fabio Sabatini (Ita) Etixx – Quick-Step
0:02:16
173
Corenti Cherbal (USA) Team Novo Nordisk
0:02:19
174
Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick-Step
0:02:34
175
Leonel Coutinho (Por) La Aluminios/Antarte
0:02:52
176
Raul Alarcón (Por) W52/FC Porto
177
Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
0:03:06
178
Alberto Cecchin (Ita) Team Roth
179
Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
180
Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
0:03:08
181
Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
0:05:21
182
Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
183
Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
184
Pedro Paulinho (Por) La Aluminios/Antarte
185
Samuel Magalhães (Por) Louletano-Hospital de Loule
Kolarz Team Dimension Data był najszybszy w sprincie pod krótki podjazd do Quriyat. Norweg został też nowym liderem imprezy.
Kolarze ścigający się w Omanie mieli do przejechania 162km po pagórkowatym terenie. Finisz znajdował się na krótkim – 2.8km, ale dość sztywnym (średnie nachylenie prawie 7%) podjeździe.
Ucieczkę dnia stworzyło sześciu zawodników: Christoph Pfingsten (Bora-Argon 18), Pierre-Luc Perichon (Fortuneo-Vital Concept), Kenny Dehaes (Wanty-Groupe Gobert), Jesper Asselman (Roompot-Oranje), Stijn Steels (Topsport Vlaanderen) oraz Alexander Kamp (Stolting Service Group). Ich przewaga długo oscylowała w okolicach 4 minut.
Niecałe 60km przed finiszem z czołówki zaatakował Jesper Asselman do spółki z Alexandrem Kampem. Dołączył do nich Pierre-Luc Perichon i trójka odjechała od pozostałych uciekinierów. Peleton złapał wszystkich harcowników 20km przed metą.
10km przed finiszem peleton był podzielony na dwie części. Ciężki teren mocno zmęczył sprinterów, ale z tyłu znaleźli się również znakomici górale, m.in. Daniel Martin (Etixx-Quickstep). Na czele peletonu mocno pracowała grupa CCC Sprandi Polkowice.
Na ostatniej wspinaczce najlepszy okazał się Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data). Za Norwegiem przyjechał Vincenzo Nibali (Astana). Trzecie miejsce dla Grega van Avermaeta (BMC).
Wyniki etapu:
1 101 BOASSON HAGEN Edvald DDD NOR B:10″ 00″
2 21 NIBALI Vincenzo AST ITA B:06″ ’ ’
3 17 VAN AVERMAET Greg BMC BEL B:04″ ’ ’
4 46 POZZOVIVO Domenico ALM ITA ’ ’ 5 161 REBELLIN Davide CCC ITA ’ ’
6 62 BRAMBILLA Gianluca EQS ITA ’ ’
7 23 FUGLSANG Jakob AST DEN ’ ’
8 41 BARDET Romain ALM FRA ’ ’
9 1 FARIA DA COSTA Rui AlbertoLAM POR ’ ’
10 106 PAUWELS Serge DDD BEL 06″
11 81 DUMOULIN Tom TGA NED ’ ’
12 54 KONRAD Patrick BOA AUT ’ ’
13 71 SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ’ ’
14 141 CANTY Brebdan DPC AUS ’ ’
15 91 GASPAROTTO Enrico WGG ITA ’ ’
16 51 BUCHMANN Emanuel BOA GER 14″
17 38 VAN DEN BROECK Jurgen KAT BEL 16″
18 32 BYSTRÖM Sven Erik KAT NOR 18″
19 105 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi DDD ERI ’ ’
20 104 JANSE VAN RENSBURG Jacques DDD RSA ’ ’
21 13 OSS Daniel BMC ITA 21″
22 95 MARCATO Marco WGG ITA 24″
23 24 GRIVKO Andriy AST UKR ’ ’
24 125 TEUNISSEN Mike TLJ NED 26″
25 151 BRAJKOVIC Janez UHC SLO 31″
26 122 BENNETT George TLJ NZL 41″
27 56 NERZ Dominik BOA GER ’ ’
28 142 EARLE Nathan DPC AUS 43″
29 137 VAN ROOY Kenneth TSV BEL 56″
30 103 HAAS Nathan DDD AUS ’ ’
31 64 JUNGELS Bob EQS LUX 59″
32 63 DE PLUS Laurens EQS BEL ’ ’
33 44 HOULE Hugo ALM CAN ’ ’
34 171 CIOLEK Gerald SSG GER ’ ’
35 107 REGUIGUI Youcef DDD ALG ’ ’
36 132 CAPIOT Amaury TSV BEL 01’03”
37 124 ROOSEN Timo TLJ NED 01’07”
38 156 JONES Christopher UHC USA 01’09” 39 167 PONZI Simone CCC ITA ’ ’
40 138 VAN SPEYBROUCK Pieter TSV BEL 01’12”
41 47 TURGOT Sébastien ALM FRA 01’22”
42 146 PHELAN Adam DPC AUS ’ ’
43 12 DRUCKER Jean-Pierre BMC LUX ’ ’
44 6 PIBERNIK Luka LAM SLO ’ ’
45 113 DE VRIES Berden ROP NED 01’26”
46 77 TRONET Steven FVC FRA 01’32”
47 118 VAN GOETHEM Brian ROP NED 01’41”
48 35 KOCHETKOV Pavel KAT RUS ’ ’ 49 166 MATYSIAK Bartlomiej CCC POL ’ ’
50 133 DE TIER Floris TSV BEL ’ ’
51 61 MARTIN Daniel EQS IRL ’ ’
52 147 SPOKES Samuel DPC AUS ’ ’
53 154 CANOLA Marco UHC ITA 01’50” 54 163 KIENDYS Tomasz CCC POL 01’55”
55 22 AGNOLI Valerio AST ITA 01’59”
56 153 BUSCHE Matthew UHC USA 02’06”
57 18 ZABEL Rick BMC GER 02’43”
58 48 VANSUMMEREN Johan ALM BEL ’ ’
59 16 SCHÄR Michael BMC SUI ’ ’
60 128 WYNANTS Maarten TLJ BEL ’ ’
61 7 ZURLO Federico LAM ITA ’ ’
62 85 STAMSNIJDER Tom TGA NED ’ ’
63 45 MINARD Sébastien ALM FRA ’ ’ 64 162 HONKISZ Adrian CCC POL ’ ’
65 42 GAUDIN Damien ALM FRA 02’51”
66 108 TEKLEHAIMANOT Daniel DDD ERI 03’03”
67 178 WEGMANN Fabian SSG GER ’ ’
68 27 SCARPONI Michele AST ITA ’ ’
69 11 PORTE Richie BMC AUS ’ ’
70 134 DECLERCQ Tim TSV BEL ’ ’
71 92 ANTONINI Simone WGG ITA ’ ’
72 98 THURAU Bjorn WGG GER ’ ’
73 15 ROSSKOPF Joseph BMC USA ’ ’
74 176 MAGER Christian SSG GER 03’06”
75 111 WEENING Pieter ROP NED ’ ’
76 72 BREEN Vegard FVC NOR ’ ’ 77 168 STEPNIAK Grzegorz CCC POL 03’16”
78 114 KERKHOF Tim ROP NED 03’31”
79 94 JANS Roy WGG BEL 03’52”
80 96 MCNALLY Mark WGG GBR ’ ’
81 83 FRÖHLINGER Johannes TGA GER ’ ’
82 173 GULDHAMMER Rasmus SSG DEN ’ ’
83 177 REIHS Michael SSG DEN ’ ’
84 28 ZAKHAROV Aryom AST KAZ ’ ’
85 66 MEERSMAN Gianni EQS BEL ’ ’
86 123 CASTELIJNS Twan TLJ NED ’ ’
87 75 JARRIER Benoit FVC FRA ’ ’
88 175 LEMARCHAND Romain SSG FRA ’ ’
89 152 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC COL ’ ’
90 86 WAEYTENS Zico TGA BEL ’ ’
91 43 GOUGEARD Alexis ALM FRA 04’07”
92 73 GERARD Arnaud FVC FRA 04’11”
93 97 STENUIT Robin WGG BEL 04’52”
94 102 FARRAR Tyler DDD USA ’ ’
95 144 KONING Peter DPC NED ’ ’
96 74 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR ’ ’
97 26 OMIRZAKOV DIAS AST KAZ ’ ’
98 68 VANDENBERGH Stijn EQS BEL ’ ’
99 4 FARIA DA COSTA Mario JorgeLAM POR ’ ’
100 126 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ’ ’
101 25 GUARDINI Andrea AST ITA ’ ’
102 127 WAGNER Robert TLJ GER ’ ’ 103 164 KUREK Adrian CCC POL ’ ’
104 5 KUMP Marko LAM SLO ’ ’
105 115 KREDER Wesley ROP NED ’ ’
106 117 SLIK Ivar ROP NED ’ ’
107 157 MENZIES Karl UHC AUS ’ ’
108 158 WHITE Bradley UHC USA ’ ’
109 84 JI Cheng TGA CHN ’ ’
110 2 BONO Matteo LAM ITA ’ ’
111 55 MUHLBERGER Gregor BOA AUT ’ ’ 112 165 MARYCZ Jaroslaw CCC POL 05’11”
113 143 KERBY Jordan DPC AUS 05’26”
114 121 HOFLAND Moreno TLJ NED 05’30”
115 116 LOOIJ André ROP NED ’ ’
116 14 QUINZIATO Manuel BMC ITA ’ ’
117 145 MEYER Travis DPC AUS ’ ’
118 172 GERDEMANN Linus SSG GER 05’34”
119 82 ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN 05’55”
120 174 KAMP Alexander SSG DEN B:06″ ’ ’
121 155 EATON Daniel UHC USA 06’23”
122 37 MORKOV Michael KAT DEN 07’00”
123 34 HALLER Marco KAT AUT ’ ’
124 31 KRISTOFF Alexander KAT NOR ’ ’
125 3 CIMOLAI Davide LAM ITA ’ ’
126 33 GUARNIERI Jacopo KAT ITA ’ ’
127 76 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA B:01″ ’ ’
128 78 VALLEE Boris FVC BEL ’ ’
129 36 KOZONCHUK Dmitriy KAT RUS ’ ’
130 57 PFINGSTEN Christoph BOA GER 07’06”
131 112 ASSELMAN Jesper ROP NED B:02″ ’ ’
132 58 SELIG Rüdiger BOA GER ’ ’
133 53 BENNETT Sam BOA IRL ’ ’
134 52 ARCHBOLD Shane BOA NZL ’ ’
135 93 DEHAES Kenny WGG BEL B:02″ 07’56”
136 131 VAN HECKE Preben TSV BEL 08’16”
137 136 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL 09’38”
138 135 STEELS Stijn TSV BEL B:01″ ’ ’
139 67 VAN KEIRSBULCK GuillaumeEQS BEL 13’57”
140 65 KEISSE Iljo EQS BEL ’ ’
Klasyfikacja generalna:
1 101 BOASSON HAGEN EdvaldDDD NOR 7h49’31” 00″
2 21 NIBALI Vincenzo AST ITA 7h49’35” 04″
3 17 VAN AVERMAET Greg BMC BEL 7h49’37” 06″
4 41 BARDET Romain ALM FRA ’ ’ ’ ’
5 106 PAUWELS Serge DDD BEL 7h49’39” 08″ 6 161 REBELLIN Davide CCC ITA 7h49’41” 10″
7 46 POZZOVIVO Domenico ALM ITA ’ ’ ’ ’
8 1 FARIA DA COSTA Rui Alberto LAM POR ’ ’ ’ ’
9 23 FUGLSANG Jakob AST DEN ’ ’ ’ ’
10 81 DUMOULIN Tom TGA NED 7h49’47” 16″
11 54 KONRAD Patrick BOA AUT ’ ’ ’ ’
12 62 BRAMBILLA Gianluca EQS ITA 7h49’55” 24″
13 38 VAN DEN BROECK JurgenKAT BEL 7h49’57” 26″
14 104 JANSE VAN RENSBURG Jacques DDD RSA 7h49’59” 28″
15 51 BUCHMANN Emanuel BOA GER 7h50’11” 40″
16 141 CANTY Brebdan DPC AUS ’ ’ ’ ’
17 91 GASPAROTTO Enrico WGG ITA 7h50’19” 48″
18 71 SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ’ ’ ’ ’
19 64 JUNGELS Bob EQS LUX 7h50’22” 51″
20 105 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi DDD ERI 7h50’23” 52″
21 95 MARCATO Marco WGG ITA 7h50’29” 58″
22 24 GRIVKO Andriy AST UKR 7h50’37” 01’06”
23 125 TEUNISSEN Mike TLJ NED 7h50’39” 01’08”
24 151 BRAJKOVIC Janez UHC SLO 7h50’44” 01’13”
25 122 BENNETT George TLJ NZL 7h50’54” 01’23”
26 32 BYSTRÖM Sven Erik KAT NOR 7h50’58” 01’27”
27 56 NERZ Dominik BOA GER 7h51’08” 01’37”
28 103 HAAS Nathan DDD AUS 7h51’09” 01’38”
29 171 CIOLEK Gerald SSG GER 7h51’12” 01’41”
30 133 DE TIER Floris TSV BEL 7h51’22” 01’51”
31 61 MARTIN Daniel EQS IRL ’ ’ ’ ’ 32 167 PONZI Simone CCC ITA ’ ’ ’ ’
33 142 EARLE Nathan DPC AUS 7h51’23” 01’52”
34 124 ROOSEN Timo TLJ NED 7h51’47” 02’16”
35 147 SPOKES Samuel DPC AUS 7h51’54” 02’23”
36 146 PHELAN Adam DPC AUS 7h52’02” 02’31”
37 6 PIBERNIK Luka LAM SLO ’ ’ ’ ’
38 154 CANOLA Marco UHC ITA 7h52’03” 02’32”
39 63 DE PLUS Laurens EQS BEL 7h52’08” 02’37”
40 44 HOULE Hugo ALM CAN ’ ’ ’ ’
41 107 REGUIGUI Youcef DDD ALG 7h52’18” 02’47”
42 153 BUSCHE Matthew UHC USA 7h52’19” 02’48”
43 35 KOCHETKOV Pavel KAT RUS 7h52’21” 02’50”
44 77 TRONET Steven FVC FRA 7h52’51” 03’20”
45 16 SCHÄR Michael BMC SUI 7h52’56” 03’25” 46 166 MATYSIAK Bartlomiej CCC POL 7h53’00” 03’29” 47 163 KIENDYS Tomasz CCC POL 7h53’14” 03’43”
48 42 GAUDIN Damien ALM FRA 7h53’18” 03’47” 49 162 HONKISZ Adrian CCC POL 7h53’23” 03’52”
50 85 STAMSNIJDER Tom TGA NED ’ ’ ’ ’
51 128 WYNANTS Maarten TLJ BEL ’ ’ ’ ’
52 45 MINARD Sébastien ALM FRA ’ ’ ’ ’
53 13 OSS Daniel BMC ITA 7h53’31” 04’00”
54 178 WEGMANN Fabian SSG GER 7h53’43” 04’12”
55 134 DECLERCQ Tim TSV BEL ’ ’ ’ ’
56 108 TEKLEHAIMANOT Daniel DDD ERI ’ ’ ’ ’
57 27 SCARPONI Michele AST ITA ’ ’ ’ ’
58 98 THURAU Bjorn WGG GER ’ ’ ’ ’
59 111 WEENING Pieter ROP NED 7h53’46” 04’15”
60 48 VANSUMMEREN Johan ALM BEL 7h53’52” 04’21”
61 137 VAN ROOY Kenneth TSV BEL 7h53’53” 04’22”
62 156 JONES Christopher UHC USA 7h54’06” 04’35”
63 47 TURGOT Sébastien ALM FRA 7h54’19” 04’48”
64 132 CAPIOT Amaury TSV BEL 7h54’25” 04’54”
65 72 BREEN Vegard FVC NOR ’ ’ ’ ’
66 86 WAEYTENS Zico TGA BEL 7h54’29” 04’58”
67 123 CASTELIJNS Twan TLJ NED 7h54’32” 05’01”
68 173 GULDHAMMER Rasmus SSG DEN ’ ’ ’ ’
69 118 VAN GOETHEM Brian ROP NED 7h54’38” 05’07”
70 12 DRUCKER Jean-Pierre BMC LUX 7h54’47” 05’16”
71 175 LEMARCHAND Romain SSG FRA 7h55’01” 05’30” 72 168 STEPNIAK Grzegorz CCC POL 7h55’22” 05’51”
73 66 MEERSMAN Gianni EQS BEL 7h55’26” 05’55”
74 55 MUHLBERGER Gregor BOA AUT 7h55’32” 06’01”
75 11 PORTE Richie BMC AUS 7h56’00” 06’29”
76 176 MAGER Christian SSG GER 7h56’03” 06’32”
77 114 KERKHOF Tim ROP NED 7h56’04” 06’33”
78 121 HOFLAND Moreno TLJ NED 7h56’07” 06’36”
79 18 ZABEL Rick BMC GER 7h56’08” 06’37” 80 164 KUREK Adrian CCC POL 7h56’11” 06’40” 81 165 MARYCZ Jaroslaw CCC POL 7h56’30” 06’59”
82 172 GERDEMANN Linus SSG GER 7h56’43” 07’12”
83 73 GERARD Arnaud FVC FRA 7h56’44” 07’13”
84 177 REIHS Michael SSG DEN 7h56’49” 07’18”
85 83 FRÖHLINGER Johannes TGA GER 7h56’59” 07’28”
86 22 AGNOLI Valerio AST ITA 7h57’12” 07’41”
87 94 JANS Roy WGG BEL 7h57’17” 07’46”
88 75 JARRIER Benoit FVC FRA ’ ’ ’ ’
89 28 ZAKHAROV Aryom AST KAZ ’ ’ ’ ’
90 43 GOUGEARD Alexis ALM FRA 7h57’32” 08’01”
91 37 MORKOV Michael KAT DEN 7h57’40” 08’09”
92 31 KRISTOFF Alexander KAT NOR ’ ’ ’ ’
93 112 ASSELMAN Jesper ROP NED 7h57’41” 08’10”
94 68 VANDENBERGH Stijn EQS BEL 7h57’49” 08’18”
95 126 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ’ ’ ’ ’
96 84 JI Cheng TGA CHN ’ ’ ’ ’
97 92 ANTONINI Simone WGG ITA 7h58’16” 08’45”
98 127 WAGNER Robert TLJ GER 7h58’17” 08’46”
99 157 MENZIES Karl UHC AUS ’ ’ ’ ’
100 158 WHITE Bradley UHC USA ’ ’ ’ ’
101 2 BONO Matteo LAM ITA ’ ’ ’ ’
102 3 CIMOLAI Davide LAM ITA 7h58’19” 08’48”
103 14 QUINZIATO Manuel BMC ITA 7h58’27” 08’56”
104 82 ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN 7h58’52” 09’21”
105 53 BENNETT Sam BOA IRL 7h59’32” 10’01”
106 36 KOZONCHUK Dmitriy KAT RUS 7h59’56” 10’25”
107 34 HALLER Marco KAT AUT 7h59’57” 10’26”
108 4 FARIA DA COSTA Mario Jorge LAM POR 8h00’03” 10’32”
109 97 STENUIT Robin WGG BEL 8h00’05” 10’34”
110 25 GUARDINI Andrea AST ITA ’ ’ ’ ’
111 5 KUMP Marko LAM SLO ’ ’ ’ ’
112 58 SELIG Rüdiger BOA GER 8h00’31” 11’00”
113 138 VAN SPEYBROUCK PieterTSV BEL 8h00’51” 11’20”
114 155 EATON Daniel UHC USA 8h01’02” 11’31”
115 113 DE VRIES Berden ROP NED 8h01’03” 11’32”
116 7 ZURLO Federico LAM ITA 8h02’03” 12’32”
117 33 GUARNIERI Jacopo KAT ITA 8h02’13” 12’42”
118 52 ARCHBOLD Shane BOA NZL 8h02’19” 12’48”
119 136 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL 8h02’35” 13’04”
120 15 ROSSKOPF Joseph BMC USA 8h02’43” 13’12”
121 174 KAMP Alexander SSG DEN 8h02’56” 13’25”
122 96 MCNALLY Mark WGG GBR 8h03’12” 13’41”
123 152 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC COL 8h03’32” 14’01”
124 102 FARRAR Tyler DDD USA 8h04’32” 15’01”
125 74 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR ’ ’ ’ ’
126 26 OMIRZAKOV DIAS AST KAZ ’ ’ ’ ’
127 117 SLIK Ivar ROP NED ’ ’ ’ ’
128 115 KREDER Wesley ROP NED ’ ’ ’ ’
129 131 VAN HECKE Preben TSV BEL 8h04’40” 15’09”
130 143 KERBY Jordan DPC AUS 8h05’06” 15’35”
131 116 LOOIJ André ROP NED 8h05’10” 15’39”
132 76 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA 8h06’39” 17’08”
133 78 VALLEE Boris FVC BEL 8h06’40” 17’09”
134 57 PFINGSTEN Christoph BOA GER 8h06’46” 17’15”
135 145 MEYER Travis DPC AUS 8h08’57” 19’26”
136 135 STEELS Stijn TSV BEL 8h09’17” 19’46”
137 144 KONING Peter DPC NED 8h09’26” 19’55”
138 93 DEHAES Kenny WGG BEL 8h13’17” 23’46”
139 67 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS BEL 8h13’37” 24’06”
140 65 KEISSE Iljo EQS BEL ’ ’ ’ ’
Z pewnością nie tak wyobrażał sobie powrót do wielkiego kolarstwa Nairo Quintana. Kolumbijczyk co rusz boryka się z jakimiś problemami, w wyniku których jego...
Maurizio Fondriest to jeden z najlepszych kolarzy lat 90., którego polscy kibice mogą kojarzyć ze zwycięstwem w Tour de Pologne 1994. My z Włochem porozmawialiśmy...
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia swojej przeglądarki. Akceptuję
Privacy & Cookies Policy
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.