Driedaagse de Panne-Koksijde

Jednym z kluczowych miejsc będzie stromy, brukowany podjazd Muur Van Geraardsbergen.

Dyrektor wyścigu, Jurgen Van de Walle powiedział Het Nieuwsblad, że wyścig celuje w awans do WorldTour.

Pierwszy raz w naszej 40-letniej historii pojedziemy na mityczny Muur Var Geraardsbergen. Ten ruch ma nam przynieść większe emocje już pierwszego dnia. Mamy czterdzieści lat, ale wciąż jesteśmy pełni ambicji. Przesłaliśmy swoją propozycję, by awansować nasz wyścig do WorldTour. Zawsze mieliśmy pozytywne opinie w UCI. Odnosimy dużo sukcesów, nie ma też problemów finansowych.

Belgijska “etapówka” na razie jednak kategorię 2.HC. Wyścig zacznie się w De Panne i ruszy w kierunku Zottegem. Na dwóch końcowych okrążeniach będzie czekała m.in. wspinaczka pod słynny Muur Var Geraardsbergen (brukowany, średnio 9.3%, maksymalnie 19.8%), który często pokonywany jest na Ronde van Vlaanderen. Pod koniec czeka trudny zjazd do mety. Na pierwszym odcinku czeka w sumie aż 11 podjazdów.

Drugiego dnia kolarze wyruszą w przeciwną stronę z Zottegem do De Panne. 211km z pięcioma wspinaczkami, a wśród nich Kemmelberg – 3km ze średnim nachyleniem 4%, ale maksymalnym ponad 13%. W finiszowym mieście czekają trzy okrążenia i raczej sprinterski finisz.

Ostatniego dnia odbędą się dwa etapy. Rano zawodnicy powalczą na 111.5km odcinku ze startu wspólnego dookoła De Panne. Po południu za to zmierzą się z 14.2km jazdą indywidualną na czas z dość ciężką, techniczną trasą.

Czterdziesta edycja Driedaagse De Panne – Koksijde odbędzie się w dniach 29-31 marca.