Pict.(c) TDWsport.com

Philippe Gilbert zwieńczył piękną pracę Driesa Devenynsa i po ataku na De Muur w Geraardsbergen zostawił Luke’a Durbridge’a. Mistrz Belgii w pięknym stylu samotnie pokonał linię mety w Zottegem.

Brukowa etapówka rozpoczynała się w De Panne, u wybrzeża Morza Północnego, a stamtąd kolarze ruszyli w głąb Belgii by po nieco ponad 200 kilometrach zafiniszować w Zottegem. Na trasie nie brakowało znanych bergów, chociażby słynnego Muur w Geraardsbergen.

Dobra pogoda zachęcała do szybkiej jazdy, a to spowodowało, że kolarze podczas pierwszej godziny ścigania przejechali przeszło 50 kilometrów i pomimo wielu prób ataków główna grupa jechała razem. Finalnie wykrystalizowała się sześcioosobowa ucieczka, która jednak nie uzyskała przewagi większej niż półtorej minuty i po 130 kilometrach zmagań i ta akcja została skasowana.

Kolejne przetasowania miały miejsce na podjeździe pod Muur. Wówczas to powstała piętnastoosobowa grupa, która kręciła z przewagą 20 sekund nad peletonem w którym tempo dyktowała ekipa Katushy, która stawiała wszystko na kartę Alexandra Kristoffa. Na czele znaleźli się mocni zawodnicy – Philippe Gilbert (Quick Step Floors), Luke Durbridge (Orica – Scott) czy Boy van Poppel (Trek – Segafredo). Pomimo pracy Rosjan różnica wciąż rosła i na wspinaczce pod Berendries dystans dzielący Kristoffa od czołówki wynosił 45 sekund. Podjazd do ataku wykorzystał Frederik Backaert (Wanty) i zyskał kilkadziesiąt metrów przewagi.

Atak Backaerta trwał jednak krótko, a za plecami uciekinierów wykrystalizował się kilkuosobowy pościg z Kristoffem, Modolo (UEA Team Emirates) i van Keirsbulckiem (Wanty). Podrażniony Norweg do spółki z pozostałymi goniącymi zdołał zniwelować przewagę do 30 sekund na 25 kilometrów przed metą.

Na czele trwały przygotowania pod atak Gilberta na podjeździe pod Muur. Morderczą pracę wykonywał Dries Devenyns i kiedy tylko on skończył pracę to na czele pozostał mistrz Belgii oraz Luke Durbridge. Australijczyk nie dał jednak rady Gilbertowi, który podjazd pokonywał niemal na pamięć i doskonale wiedział kiedy odskoczyć od kolarza Orica-Scott.

Durbrige zacisnął jednak zęby i gonił Gilberta, ale pomimo faktu, że Australijczyk jest świetnym czasowcem nie był w stanie zniwelować straty do prowadzącego kolarza Quick Stepu. Belg był dziś na tyle mocny by przewagę powiększyć na Klemhoutstraat i praktycznie przypieczętować piękne zwycięstwo. Na szczycie ostatniego podjazdu Durbridge tracił 15 sekund, a kolejne 15 sekund tracił duet Jasper de Buyst (Lotto – Soudal) i Matthias Braendle (Trek – Segafredo), których doszedł jeszcze Simone Consonni (UAE Team Emirates).

Ku radości miejscowych kibiców Gilbert przekroczył samotnie linie mety i pokazał, że podczas nadchodzącego Ronde van Vlaanderen będzie jednym z największych faworytów. Drugi ze stratą kilkunastu sekund dotarł Durbridge, a rozgrywkę o najniższy stopień podium wygrał Consonni.

Wyniki pierwszego etapu:

1 GILBERT Philippe (Quick – Step Floors) 4:36:18
2 DURBRIDGE Luke (Orica – Scott) 0:00:17
3 CONSONNI Simone (Uae Abu Dhabi) 0:00:34
4 DE BUYST Jasper (Lotto Soudal) 0:00:34
5 BRÄNDLE Matthias (Trek – Segafredo) 0:00:34
6 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:53
7 KRISTOFF Alexander (Team Katusha Alpecin) 0:00:58
8 THEUNS Edward (Trek – Segafredo) 0:00:58
9 CANOLA Marco (Nippo – Vini Fantini) 0:00:58
10 MODOLO Sacha (Uae Abu Dhabi) 0:00:58
11 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:00:58
12 VANTOMME Maxime (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:00:58
13 FORFANG Ole (Joker Icopal) 0:00:58
14 VAN POPPEL Boy (Trek – Segafredo) 0:00:58
15 KEUKELEIRE Jens (Orica – Scott) 0:00:58
16 PERICHON Pierre-Luc (Fortuneo – Vital Concept) 0:00:58
17 POZZATO Filippo (Wilier Triestina) 0:00:58
18 LIGTHART Pim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:00:58
19 RUIJGH Rob (Tarteletto – Isorex) 0:00:58
20 CHAVANEL Sylvain (Direct Energie) 0:00:58
21 HALLER Marco (Team Katusha Alpecin) 0:01:02
22 PICHOT Alexandre (Direct Energie) 0:01:02
23 MARCATO Marco (Uae Abu Dhabi) 0:01:02
24 FILOSI Iuri (Nippo – Vini Fantini) 0:01:50
25 PFINGSTEN Christoph (Bora – Hansgrohe) 0:02:52
26 SELIG Rüdiger (Bora – Hansgrohe) 0:03:24
27 BLYTHE Adam (Aqua Blue Sport) 0:03:24
28 HOLLENSTEIN Reto (Team Katusha Alpecin) 0:03:24
29 POLITT Nils (Team Katusha Alpecin) 0:03:24
30 BENNETT Sam (Bora – Hansgrohe) 0:03:45
31 STALLAERT Joeri (Cibel – Cebon) 0:03:45
32 BILLE Gaetan (Veranda S Willems – Crelan) 0:03:45
33 NEILANDS Krists (Israel Cycling Academy) 0:03:45
34 DE WITTE Mathias (Cibel – Cebon) 0:03:45
35 DEBUSSCHERE Jens (Lotto Soudal) 0:03:45
36 EDMONDSON Alexander (Orica – Scott) 0:03:45
37 PASQUALON Andrea (Wanty – Groupe Gobert) 0:03:45
38 BARBIN Enrico (Bardiani Csf) 0:07:42
39 KUMP Marko (Uae Abu Dhabi) 0:07:42
40 KITTEL Marcel (Quick – Step Floors) 0:07:42
41 DEVENYNS Dries (Quick – Step Floors) 0:08:13
42 PORSEV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
43 TCATEVICH Aleksei (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
44 DEVOLDER Stijn (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:31
45 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:31
46 BOUCHER David (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
47 LIVYNS Arjen (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
48 NAESEN Lawrence (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
49 DHAENE Brecht (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
50 TRUSOV Nikolay (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
51 MARCHAND Gianni (Cibel – Cebon) 0:09:31
52 MANNAERTS Jelle (Tarteletto – Isorex) 0:09:31
53 ALBANESE Vincenzo (Bardiani Csf) 0:09:31
54 REYNAERTS Wim (Cibel – Cebon) 0:09:31
55 DRAPERI Matteo (Wilier Triestina) 0:09:31
56 VAN GOETHEM Brian (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:31
57 STEVENS Timothy (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
58 SAVITSKIY Ivan (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
59 VERSCHUERE Seppe (Cibel – Cebon) 0:09:31
60 COBBAERT Robby (Cibel – Cebon) 0:09:31
61 REIJNEN Kiel (Trek – Segafredo) 0:09:31
62 BRUTT Pavel (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
63 VAN WINDEN Dennis (Israel Cycling Academy) 0:09:31
64 SKAARSETH Anders (Joker Icopal) 0:09:31
65 PERRY Benjamin (Israel Cycling Academy) 0:09:31
66 DELTOMBE Kevin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:31
67 GUARDINI Andrea (Uae Abu Dhabi) 0:09:31
68 PEDERSEN Mads (Trek – Segafredo) 0:09:31
69 BEPPU Fumiyuki (Trek – Segafredo) 0:09:31
70 SAGIV Guy (Israel Cycling Academy) 0:09:31
71 STIEN Adrian Aas (Joker Icopal) 0:09:31
72 STACCHIOTTI Riccardo (Nippo – Vini Fantini) 0:09:31
73 JANS Roy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
74 DECLERCQ Benjamin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:31
75 KONING Peter (Aqua Blue Sport) 0:09:31
76 HOEM Bjorn Tore (Joker Icopal) 0:09:31
77 SIEBERG Marcel (Lotto Soudal) 0:09:31
78 ZHUPA Eugert (Wilier Triestina) 0:09:31
79 GATE Aaron (Aqua Blue Sport) 0:09:31
80 HOFLAND Moreno (Lotto Soudal) 0:09:31
81 RICKAERT Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:31
82 BOEV Igor (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
83 DANIEL Gregory (Trek – Segafredo) 0:09:31
84 FENN Andrew (Aqua Blue Sport) 0:09:31
85 GROSU Eduard Michael (Nippo – Vini Fantini) 0:09:31
86 FEILLU Brice (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:31
87 BONNAMOUR Franck (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:31
88 MORICE Julien (Direct Energie) 0:09:31
89 MAESTRI Mirco (Bardiani Csf) 0:09:31
90 FRISON Frederik (Lotto Soudal) 0:09:31
91 ANDERSON Ryan (Direct Energie) 0:09:31
92 ANDRIATO Rafael (Wilier Triestina) 0:09:31
93 BAGIOLI Nicola (Nippo – Vini Fantini) 0:09:31
94 DE NEGRI Pier Paolo (Nippo – Vini Fantini) 0:09:31
95 BASKA Erik (Bora – Hansgrohe) 0:09:31
96 MARTINELLI Davide (Quick – Step Floors) 0:09:31
97 KREDER Raymond (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:31
98 GERARD Arnaud (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:31
99 ACKERMANN Pascal (Bora – Hansgrohe) 0:09:31
100 CARDIS Romain (Direct Energie) 0:09:31
101 CORBEL Erwann (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:31
102 BAK Lars Ytting (Lotto Soudal) 0:09:31
103 TURRIN Alex (Wilier Triestina) 0:09:31
104 ZABEL Rick (Team Katusha Alpecin) 0:09:31
105 SCHILLINGER Andreas (Bora – Hansgrohe) 0:09:31
106 SCHMIDT Mads Wurth (Team Katusha Alpecin) 0:09:31
107 PETIT Adrien (Direct Energie) 0:09:31
108 STASSEN Julien (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
109 DIDIER Laurent (Trek – Segafredo) 0:09:31
110 SABATINI Fabio (Quick – Step Floors) 0:09:31
111 TONELLI Alessandro (Bardiani Csf) 0:09:31
112 PARDINI Olivier (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
113 DECLERCQ Tim (Quick – Step Floors) 0:09:31
114 BERTAZZO Liam (Wilier Triestina) 0:09:31
115 MOSCA Jacopo (Wilier Triestina) 0:09:31
116 DEMPSTER Zakkari (Israel Cycling Academy) 0:09:31
117 MERTZ Remy (Lotto Soudal) 0:09:31
118 DE VRIES Berden (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:31
119 PÖSTLBERGER Lukas (Bora – Hansgrohe) 0:09:31
120 MEZGEC Luka (Orica – Scott) 0:09:31
121 MARECZKO Jakub (Wilier Triestina) 0:09:31
122 DEHAES Kenny (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:31
123 ALLEGAERT Piet (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:31
124 KIRSCH Alex (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
125 VAN ZUMMEREN Stef (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:31
126 ZURLO Federico (Uae Abu Dhabi) 0:09:31
127 VAN BREUSSEGEM Elias (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:31
128 DRUYTS Gerry (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
129 DE KETELE Kenny (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:31
130 CHRISTIAN Mark (Aqua Blue Sport) 0:09:31
131 LAENGEN Vegard Stake (Uae Abu Dhabi) 0:09:31
132 MCNALLY Mark (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:31
133 RICHEZE Ariel Maximiliano (Quick – Step Floors) 0:09:31
134 GOOLAERTS Michael (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:31
135 HOELGAARD Markus (Joker Icopal) 0:09:31
136 KRUOPIS Aidis (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:31
137 KOISHI Yuma (Nippo – Vini Fantini) 0:09:31
138 TROIA Oliviero (Uae Abu Dhabi) 0:09:31
139 SOLOMENNIKOV Andrei (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
140 SHALUNOV Evgeny (Gazprom – Rusvelo) 0:09:31
141 HANSEN Lasse Norman (Aqua Blue Sport) 0:09:31
142 VAN GINNEKEN Sjoerd (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:31
143 GENE Yohann (Direct Energie) 0:09:31
144 LEEMANS Rob (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
145 BAUER Jack (Quick – Step Floors) 0:09:31
146 MCLAY Daniel (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:31
147 BRAMMEIER Matthew (Aqua Blue Sport) 0:09:31
148 PLANCKAERT Baptiste (Team Katusha Alpecin) 0:09:31
149 BOUVRY Dieter (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:31
150 ISTA Kevin (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
151 DUQUENNOY Jimmy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:31
152 BAUGNIES Jérôme (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:31
153 MARINI Nicolas (Nippo – Vini Fantini) 0:09:31
154 HUREL Tony (Direct Energie) 0:09:31
155 NOPPE Christophe (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:31
156 NAPOLITANO Danilo (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:31
157 KLUGE Roger (Orica – Scott) 0:09:31
158 STENUIT Robin (Wanty – Groupe Gobert) 0:10:58
159 VERMELTFOORT Coen (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:11:12
160 GALLOPIN Tony (Lotto Soudal) 0:11:47
161 COOLS Alexander (Cibel – Cebon) 0:13:05
162 VALLÉE Boris (Fortuneo – Vital Concept) 0:17:38
163 MAES Alexander (Cibel – Cebon) 0:17:38
164 COOLS Michael (Tarteletto – Isorex) 0:17:38
165 DE ROOZE Niels (Tarteletto – Isorex) 0:17:38
166 DUNNE Conor (Aqua Blue Sport) 0:17:38
167 BREEN Vegard (Joker Icopal) 0:17:38
168 SKJERPING Kristoffer (Joker Icopal) 0:23:50
169 VERWAEST Kevin (Tarteletto – Isorex) 0:23:50
170 MARONESE Marco (Bardiani Csf) 0:23:50
171 PELUCCHI Matteo (Bora – Hansgrohe) 0:23:50
172 BLOMME Lorenzo (Tarteletto – Isorex) 0:23:50
173 MARKUS Barry (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:23:50
174 LOOIJ André (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:23:50
175 TUREK Daniel (Israel Cycling Academy) 0:23:50
176 BREYNE Jonathan (Tarteletto – Isorex) 0:23:50
177 SCHREURS Hamish (Israel Cycling Academy) 0:23:50
178 SIMION Paolo (Bardiani Csf) 0:23:50
179 YECHEZKEL Aviv (Israel Cycling Academy) 0:23:50
180 POLS Ruben (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:23:50
181 DE GENDT Aimé (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:23:50
DNF HALVORSEN Kristoffer (Joker Icopal)
DNF KUZNETSOV Viacheslav (Team Katusha Alpecin)
DNF JUUL JENSEN Christopher (Orica – Scott)
DNF CORDEEL Sander (Veranda S Willems – Crelan)
DNF VANDEWALLE Matthias (Tarteletto – Isorex)
DNF DANIEL Maxime (Fortuneo – Vital Concept)
DNS DUPONT Timothy (Veranda S Willems – Crelan)

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie :

1 GILBERT Philippe (Quick – Step Floors) 4:36:05
2 DURBRIDGE Luke (Orica – Scott) 0:00:22
3 CONSONNI Simone (Uae Abu Dhabi) 0:00:43
4 BRÄNDLE Matthias (Trek – Segafredo) 0:00:46
5 DE BUYST Jasper (Lotto Soudal) 0:00:47
6 BACKAERT Frederik (Wanty – Groupe Gobert) 0:01:06
7 KRISTOFF Alexander (Team Katusha Alpecin) 0:01:11
8 THEUNS Edward (Trek – Segafredo) 0:01:11
9 CANOLA Marco (Nippo – Vini Fantini) 0:01:11
10 MODOLO Sacha (Uae Abu Dhabi) 0:01:11
11 VAN KEIRSBULCK Guillaume (Wanty – Groupe Gobert) 0:01:11
12 VANTOMME Maxime (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:01:11
13 FORFANG Ole (Joker Icopal) 0:01:11
14 VAN POPPEL Boy (Trek – Segafredo) 0:01:11
15 KEUKELEIRE Jens (Orica – Scott) 0:01:11
16 PERICHON Pierre-Luc (Fortuneo – Vital Concept) 0:01:11
17 POZZATO Filippo (Wilier Triestina) 0:01:11
18 LIGTHART Pim (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:01:11
19 RUIJGH Rob (Tarteletto – Isorex) 0:01:11
20 CHAVANEL Sylvain (Direct Energie) 0:01:11
21 HALLER Marco (Team Katusha Alpecin) 0:01:15
22 PICHOT Alexandre (Direct Energie) 0:01:15
23 MARCATO Marco (Uae Abu Dhabi) 0:01:15
24 FILOSI Iuri (Nippo – Vini Fantini) 0:02:03
25 PFINGSTEN Christoph (Bora – Hansgrohe) 0:03:05
26 SELIG Rüdiger (Bora – Hansgrohe) 0:03:37
27 BLYTHE Adam (Aqua Blue Sport) 0:03:37
28 HOLLENSTEIN Reto (Team Katusha Alpecin) 0:03:37
29 POLITT Nils (Team Katusha Alpecin) 0:03:37
30 BENNETT Sam (Bora – Hansgrohe) 0:03:58
31 STALLAERT Joeri (Cibel – Cebon) 0:03:58
32 BILLE Gaetan (Veranda S Willems – Crelan) 0:03:58
33 NEILANDS Krists (Israel Cycling Academy) 0:03:58
34 DE WITTE Mathias (Cibel – Cebon) 0:03:58
35 DEBUSSCHERE Jens (Lotto Soudal) 0:03:58
36 EDMONDSON Alexander (Orica – Scott) 0:03:58
37 PASQUALON Andrea (Wanty – Groupe Gobert) 0:03:58
38 BARBIN Enrico (Bardiani Csf) 0:07:55
39 KUMP Marko (Uae Abu Dhabi) 0:07:55
40 KITTEL Marcel (Quick – Step Floors) 0:07:55
41 DEVENYNS Dries (Quick – Step Floors) 0:08:26
42 DE KETELE Kenny (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:42
43 FEILLU Brice (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:43
44 PORSEV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
45 TCATEVICH Aleksei (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
46 DEVOLDER Stijn (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:44
47 REINDERS Elmar (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:44
48 BOUCHER David (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
49 LIVYNS Arjen (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
50 NAESEN Lawrence (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
51 DHAENE Brecht (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
52 TRUSOV Nikolay (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
53 MARCHAND Gianni (Cibel – Cebon) 0:09:44
54 MANNAERTS Jelle (Tarteletto – Isorex) 0:09:44
55 ALBANESE Vincenzo (Bardiani Csf) 0:09:44
56 REYNAERTS Wim (Cibel – Cebon) 0:09:44
57 DRAPERI Matteo (Wilier Triestina) 0:09:44
58 VAN GOETHEM Brian (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:44
59 STEVENS Timothy (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
60 SAVITSKIY Ivan (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
61 VERSCHUERE Seppe (Cibel – Cebon) 0:09:44
62 COBBAERT Robby (Cibel – Cebon) 0:09:44
63 REIJNEN Kiel (Trek – Segafredo) 0:09:44
64 BRUTT Pavel (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
65 VAN WINDEN Dennis (Israel Cycling Academy) 0:09:44
66 SKAARSETH Anders (Joker Icopal) 0:09:44
67 PERRY Benjamin (Israel Cycling Academy) 0:09:44
68 DELTOMBE Kevin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:44
69 GUARDINI Andrea (Uae Abu Dhabi) 0:09:44
70 PEDERSEN Mads (Trek – Segafredo) 0:09:44
71 BEPPU Fumiyuki (Trek – Segafredo) 0:09:44
72 SAGIV Guy (Israel Cycling Academy) 0:09:44
73 STIEN Adrian Aas (Joker Icopal) 0:09:44
74 STACCHIOTTI Riccardo (Nippo – Vini Fantini) 0:09:44
75 JANS Roy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
76 DECLERCQ Benjamin (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:44
77 KONING Peter (Aqua Blue Sport) 0:09:44
78 HOEM Bjorn Tore (Joker Icopal) 0:09:44
79 SIEBERG Marcel (Lotto Soudal) 0:09:44
80 ZHUPA Eugert (Wilier Triestina) 0:09:44
81 GATE Aaron (Aqua Blue Sport) 0:09:44
82 HOFLAND Moreno (Lotto Soudal) 0:09:44
83 RICKAERT Jonas (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:44
84 BOEV Igor (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
85 DANIEL Gregory (Trek – Segafredo) 0:09:44
86 FENN Andrew (Aqua Blue Sport) 0:09:44
87 GROSU Eduard Michael (Nippo – Vini Fantini) 0:09:44
88 BONNAMOUR Franck (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:44
89 MORICE Julien (Direct Energie) 0:09:44
90 MAESTRI Mirco (Bardiani Csf) 0:09:44
91 FRISON Frederik (Lotto Soudal) 0:09:44
92 ANDERSON Ryan (Direct Energie) 0:09:44
93 ANDRIATO Rafael (Wilier Triestina) 0:09:44
94 BAGIOLI Nicola (Nippo – Vini Fantini) 0:09:44
95 DE NEGRI Pier Paolo (Nippo – Vini Fantini) 0:09:44
96 BASKA Erik (Bora – Hansgrohe) 0:09:44
97 MARTINELLI Davide (Quick – Step Floors) 0:09:44
98 KREDER Raymond (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:44
99 GERARD Arnaud (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:44
100 ACKERMANN Pascal (Bora – Hansgrohe) 0:09:44
101 CARDIS Romain (Direct Energie) 0:09:44
102 CORBEL Erwann (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:44
103 BAK Lars Ytting (Lotto Soudal) 0:09:44
104 TURRIN Alex (Wilier Triestina) 0:09:44
105 ZABEL Rick (Team Katusha Alpecin) 0:09:44
106 SCHILLINGER Andreas (Bora – Hansgrohe) 0:09:44
107 SCHMIDT Mads Wurth (Team Katusha Alpecin) 0:09:44
108 PETIT Adrien (Direct Energie) 0:09:44
109 STASSEN Julien (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
110 DIDIER Laurent (Trek – Segafredo) 0:09:44
111 SABATINI Fabio (Quick – Step Floors) 0:09:44
112 TONELLI Alessandro (Bardiani Csf) 0:09:44
113 PARDINI Olivier (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
114 DECLERCQ Tim (Quick – Step Floors) 0:09:44
115 BERTAZZO Liam (Wilier Triestina) 0:09:44
116 MOSCA Jacopo (Wilier Triestina) 0:09:44
117 DEMPSTER Zakkari (Israel Cycling Academy) 0:09:44
118 MERTZ Remy (Lotto Soudal) 0:09:44
119 DE VRIES Berden (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:44
120 PÖSTLBERGER Lukas (Bora – Hansgrohe) 0:09:44
121 MEZGEC Luka (Orica – Scott) 0:09:44
122 MARECZKO Jakub (Wilier Triestina) 0:09:44
123 DEHAES Kenny (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:44
124 ALLEGAERT Piet (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:44
125 KIRSCH Alex (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
126 VAN ZUMMEREN Stef (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:44
127 ZURLO Federico (Uae Abu Dhabi) 0:09:44
128 VAN BREUSSEGEM Elias (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:44
129 DRUYTS Gerry (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
130 CHRISTIAN Mark (Aqua Blue Sport) 0:09:44
131 LAENGEN Vegard Stake (Uae Abu Dhabi) 0:09:44
132 MCNALLY Mark (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:44
133 RICHEZE Ariel Maximiliano (Quick – Step Floors) 0:09:44
134 GOOLAERTS Michael (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:44
135 HOELGAARD Markus (Joker Icopal) 0:09:44
136 KRUOPIS Aidis (Veranda S Willems – Crelan) 0:09:44
137 KOISHI Yuma (Nippo – Vini Fantini) 0:09:44
138 TROIA Oliviero (Uae Abu Dhabi) 0:09:44
139 SOLOMENNIKOV Andrei (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
140 SHALUNOV Evgeny (Gazprom – Rusvelo) 0:09:44
141 HANSEN Lasse Norman (Aqua Blue Sport) 0:09:44
142 VAN GINNEKEN Sjoerd (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:09:44
143 GENE Yohann (Direct Energie) 0:09:44
144 LEEMANS Rob (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
145 BAUER Jack (Quick – Step Floors) 0:09:44
146 MCLAY Daniel (Fortuneo – Vital Concept) 0:09:44
147 BRAMMEIER Matthew (Aqua Blue Sport) 0:09:44
148 PLANCKAERT Baptiste (Team Katusha Alpecin) 0:09:44
149 BOUVRY Dieter (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:09:44
150 ISTA Kevin (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
151 DUQUENNOY Jimmy (Wb Veranclassic Aquality Protect) 0:09:44
152 BAUGNIES Jérôme (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:44
153 MARINI Nicolas (Nippo – Vini Fantini) 0:09:44
154 HUREL Tony (Direct Energie) 0:09:44
155 NOPPE Christophe (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:09:44
156 NAPOLITANO Danilo (Wanty – Groupe Gobert) 0:09:44
157 KLUGE Roger (Orica – Scott) 0:09:44
158 STENUIT Robin (Wanty – Groupe Gobert) 0:11:11
159 VERMELTFOORT Coen (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:11:25
160 GALLOPIN Tony (Lotto Soudal) 0:12:00
161 COOLS Alexander (Cibel – Cebon) 0:13:18
162 VALLÉE Boris (Fortuneo – Vital Concept) 0:17:51
163 MAES Alexander (Cibel – Cebon) 0:17:51
164 COOLS Michael (Tarteletto – Isorex) 0:17:51
165 DE ROOZE Niels (Tarteletto – Isorex) 0:17:51
166 DUNNE Conor (Aqua Blue Sport) 0:17:51
167 BREEN Vegard (Joker Icopal) 0:17:51
168 SKJERPING Kristoffer (Joker Icopal) 0:24:00
169 VERWAEST Kevin (Tarteletto – Isorex) 0:24:03
170 MARONESE Marco (Bardiani Csf) 0:24:03
171 PELUCCHI Matteo (Bora – Hansgrohe) 0:24:03
172 BLOMME Lorenzo (Tarteletto – Isorex) 0:24:03
173 MARKUS Barry (Pauwels Sauzen – Vastgoedservice Continental Team) 0:24:03
174 LOOIJ André (Roompot – Nederlandse Loterij) 0:24:03
175 TUREK Daniel (Israel Cycling Academy) 0:24:03
176 BREYNE Jonathan (Tarteletto – Isorex) 0:24:03
177 SCHREURS Hamish (Israel Cycling Academy) 0:24:03
178 SIMION Paolo (Bardiani Csf) 0:24:03
179 YECHEZKEL Aviv (Israel Cycling Academy) 0:24:03
180 POLS Ruben (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:24:03
181 DE GENDT Aimé (Sport Vlaanderen – Baloise) 0:24:03