Giro d'Italia / RCS Sport

Fabio Aru (Astana) potwierdził, że wystartuje w wyścigu Tour of the Alps, wcześniej znanym jako Giro del Trentino. Będzie to dla niego ostatni poważny sprawdzian przed najważniejszym występem w tym sezonie, czyli Giro d`Italia. 

“Tour of the Alps jest pięknym wyścigiem, znakomitym, aby dopracować formę na Giro d`Italia. Dwukrotnie startowałem w Giro del Trentino i zawsze miałem po tym wyścigu dobre nogi oraz miłe wspomnienia przepięknych krajobrazów,” powiedział Aru organizatorom wyścigu Tour of the Alps.

Fabio Aru po wyścigu Tirreno-Adriatico przez tydzień odpoczywał od roweru z powodu infekcji. Od 23 marca przebywa na zgrupowaniu wysokościowym w Sierra Nevada, gdzie trenuje wraz z Dario Cataldo, Paolo Tiralongo, Tanelem Kangertem, Moreno Moserem, Jesperem Hansenem i Andreyem Zeitsem, czyli trzonem kazachskiej ekipy, który wesprze go podczas Giro.

Sardyńczyk stawał do tej pory dwukrotnie na podium największego włoskiego wyścigu i pierwszego w sezonie wielkiego touru. W 2014 roku był trzeci, zaś w 2015 roku drugi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments