Tour of Oman

Kolarz Team Dimension Data był najszybszy w sprincie pod krótki podjazd do Quriyat. Norweg został też nowym liderem imprezy.

Kolarze ścigający się w Omanie mieli do przejechania 162km po pagórkowatym terenie. Finisz znajdował się na krótkim – 2.8km, ale dość sztywnym (średnie nachylenie prawie 7%) podjeździe.

PROFIL

Ucieczkę dnia stworzyło sześciu zawodników: Christoph Pfingsten (Bora-Argon 18), Pierre-Luc Perichon (Fortuneo-Vital Concept), Kenny Dehaes (Wanty-Groupe Gobert), Jesper Asselman (Roompot-Oranje), Stijn Steels (Topsport Vlaanderen) oraz Alexander Kamp (Stolting Service Group). Ich przewaga długo oscylowała w okolicach 4 minut.

Niecałe 60km przed finiszem z czołówki zaatakował Jesper Asselman do spółki z Alexandrem Kampem. Dołączył do nich Pierre-Luc Perichon i trójka odjechała od pozostałych uciekinierów. Peleton złapał wszystkich harcowników 20km przed metą.

10km przed finiszem peleton był podzielony na dwie części. Ciężki teren mocno zmęczył sprinterów, ale z tyłu znaleźli się również znakomici górale, m.in. Daniel Martin (Etixx-Quickstep). Na czele peletonu mocno pracowała grupa CCC Sprandi Polkowice.

Na ostatniej wspinaczce najlepszy okazał się Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data). Za Norwegiem przyjechał Vincenzo Nibali (Astana). Trzecie miejsce dla Grega van Avermaeta (BMC).

Wyniki etapu:
1 101 BOASSON HAGEN Edvald DDD NOR B:10″ 00″
2 21 NIBALI Vincenzo AST ITA B:06″ ‘ ‘
3 17 VAN AVERMAET Greg BMC BEL B:04″ ‘ ‘
4 46 POZZOVIVO Domenico ALM ITA ‘ ‘
 5 161 REBELLIN Davide CCC ITA ‘ ‘
6 62 BRAMBILLA Gianluca EQS ITA ‘ ‘
7 23 FUGLSANG Jakob AST DEN ‘ ‘
8 41 BARDET Romain ALM FRA ‘ ‘
9 1 FARIA DA COSTA Rui AlbertoLAM POR ‘ ‘
10 106 PAUWELS Serge DDD BEL 06″
11 81 DUMOULIN Tom TGA NED ‘ ‘
12 54 KONRAD Patrick BOA AUT ‘ ‘
13 71 SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ‘ ‘
14 141 CANTY Brebdan DPC AUS ‘ ‘
15 91 GASPAROTTO Enrico WGG ITA ‘ ‘
16 51 BUCHMANN Emanuel BOA GER 14″
17 38 VAN DEN BROECK Jurgen KAT BEL 16″
18 32 BYSTRÖM Sven Erik KAT NOR 18″
19 105 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi DDD ERI ‘ ‘
20 104 JANSE VAN RENSBURG Jacques DDD RSA ‘ ‘
21 13 OSS Daniel BMC ITA 21″
22 95 MARCATO Marco WGG ITA 24″
23 24 GRIVKO Andriy AST UKR ‘ ‘
24 125 TEUNISSEN Mike TLJ NED 26″
25 151 BRAJKOVIC Janez UHC SLO 31″
26 122 BENNETT George TLJ NZL 41″
27 56 NERZ Dominik BOA GER ‘ ‘
28 142 EARLE Nathan DPC AUS 43″
29 137 VAN ROOY Kenneth TSV BEL 56″
30 103 HAAS Nathan DDD AUS ‘ ‘
31 64 JUNGELS Bob EQS LUX 59″
32 63 DE PLUS Laurens EQS BEL ‘ ‘
33 44 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘
34 171 CIOLEK Gerald SSG GER ‘ ‘
35 107 REGUIGUI Youcef DDD ALG ‘ ‘
36 132 CAPIOT Amaury TSV BEL 01’03”
37 124 ROOSEN Timo TLJ NED 01’07”
38 156 JONES Christopher UHC USA 01’09”
 39 167 PONZI Simone CCC ITA ‘ ‘
40 138 VAN SPEYBROUCK Pieter TSV BEL 01’12”
41 47 TURGOT Sébastien ALM FRA 01’22”
42 146 PHELAN Adam DPC AUS ‘ ‘
43 12 DRUCKER Jean-Pierre BMC LUX ‘ ‘
44 6 PIBERNIK Luka LAM SLO ‘ ‘
45 113 DE VRIES Berden ROP NED 01’26”
46 77 TRONET Steven FVC FRA 01’32”
47 118 VAN GOETHEM Brian ROP NED 01’41”
48 35 KOCHETKOV Pavel KAT RUS ‘ ‘
 49 166 MATYSIAK Bartlomiej CCC POL ‘ ‘
50 133 DE TIER Floris TSV BEL ‘ ‘
51 61 MARTIN Daniel EQS IRL ‘ ‘
52 147 SPOKES Samuel DPC AUS ‘ ‘
53 154 CANOLA Marco UHC ITA 01’50”
 54 163 KIENDYS Tomasz CCC POL 01’55”
55 22 AGNOLI Valerio AST ITA 01’59”
56 153 BUSCHE Matthew UHC USA 02’06”
57 18 ZABEL Rick BMC GER 02’43”
58 48 VANSUMMEREN Johan ALM BEL ‘ ‘
59 16 SCHÄR Michael BMC SUI ‘ ‘
60 128 WYNANTS Maarten TLJ BEL ‘ ‘
61 7 ZURLO Federico LAM ITA ‘ ‘
62 85 STAMSNIJDER Tom TGA NED ‘ ‘
63 45 MINARD Sébastien ALM FRA ‘ ‘
 64 162 HONKISZ Adrian CCC POL ‘ ‘
65 42 GAUDIN Damien ALM FRA 02’51”
66 108 TEKLEHAIMANOT Daniel DDD ERI 03’03”
67 178 WEGMANN Fabian SSG GER ‘ ‘
68 27 SCARPONI Michele AST ITA ‘ ‘
69 11 PORTE Richie BMC AUS ‘ ‘
70 134 DECLERCQ Tim TSV BEL ‘ ‘
71 92 ANTONINI Simone WGG ITA ‘ ‘
72 98 THURAU Bjorn WGG GER ‘ ‘
73 15 ROSSKOPF Joseph BMC USA ‘ ‘
74 176 MAGER Christian SSG GER 03’06”
75 111 WEENING Pieter ROP NED ‘ ‘
76 72 BREEN Vegard FVC NOR ‘ ‘
 77 168 STEPNIAK Grzegorz CCC POL 03’16”
78 114 KERKHOF Tim ROP NED 03’31”
79 94 JANS Roy WGG BEL 03’52”
80 96 MCNALLY Mark WGG GBR ‘ ‘
81 83 FRÖHLINGER Johannes TGA GER ‘ ‘
82 173 GULDHAMMER Rasmus SSG DEN ‘ ‘
83 177 REIHS Michael SSG DEN ‘ ‘
84 28 ZAKHAROV Aryom AST KAZ ‘ ‘
85 66 MEERSMAN Gianni EQS BEL ‘ ‘
86 123 CASTELIJNS Twan TLJ NED ‘ ‘
87 75 JARRIER Benoit FVC FRA ‘ ‘
88 175 LEMARCHAND Romain SSG FRA ‘ ‘
89 152 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC COL ‘ ‘
90 86 WAEYTENS Zico TGA BEL ‘ ‘
91 43 GOUGEARD Alexis ALM FRA 04’07”
92 73 GERARD Arnaud FVC FRA 04’11”
93 97 STENUIT Robin WGG BEL 04’52”
94 102 FARRAR Tyler DDD USA ‘ ‘
95 144 KONING Peter DPC NED ‘ ‘
96 74 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR ‘ ‘
97 26 OMIRZAKOV DIAS AST KAZ ‘ ‘
98 68 VANDENBERGH Stijn EQS BEL ‘ ‘
99 4 FARIA DA COSTA Mario JorgeLAM POR ‘ ‘
100 126 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ‘ ‘
101 25 GUARDINI Andrea AST ITA ‘ ‘
102 127 WAGNER Robert TLJ GER ‘ ‘
 103 164 KUREK Adrian CCC POL ‘ ‘
104 5 KUMP Marko LAM SLO ‘ ‘
105 115 KREDER Wesley ROP NED ‘ ‘
106 117 SLIK Ivar ROP NED ‘ ‘
107 157 MENZIES Karl UHC AUS ‘ ‘
108 158 WHITE Bradley UHC USA ‘ ‘
109 84 JI Cheng TGA CHN ‘ ‘
110 2 BONO Matteo LAM ITA ‘ ‘
111 55 MUHLBERGER Gregor BOA AUT ‘ ‘
 112 165 MARYCZ Jaroslaw CCC POL 05’11”
113 143 KERBY Jordan DPC AUS 05’26”
114 121 HOFLAND Moreno TLJ NED 05’30”
115 116 LOOIJ André ROP NED ‘ ‘
116 14 QUINZIATO Manuel BMC ITA ‘ ‘
117 145 MEYER Travis DPC AUS ‘ ‘
118 172 GERDEMANN Linus SSG GER 05’34”
119 82 ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN 05’55”
120 174 KAMP Alexander SSG DEN B:06″ ‘ ‘
121 155 EATON Daniel UHC USA 06’23”
122 37 MORKOV Michael KAT DEN 07’00”
123 34 HALLER Marco KAT AUT ‘ ‘
124 31 KRISTOFF Alexander KAT NOR ‘ ‘
125 3 CIMOLAI Davide LAM ITA ‘ ‘
126 33 GUARNIERI Jacopo KAT ITA ‘ ‘
127 76 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA B:01″ ‘ ‘
128 78 VALLEE Boris FVC BEL ‘ ‘
129 36 KOZONCHUK Dmitriy KAT RUS ‘ ‘
130 57 PFINGSTEN Christoph BOA GER 07’06”
131 112 ASSELMAN Jesper ROP NED B:02″ ‘ ‘
132 58 SELIG Rüdiger BOA GER ‘ ‘
133 53 BENNETT Sam BOA IRL ‘ ‘
134 52 ARCHBOLD Shane BOA NZL ‘ ‘
135 93 DEHAES Kenny WGG BEL B:02″ 07’56”
136 131 VAN HECKE Preben TSV BEL 08’16”
137 136 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL 09’38”
138 135 STEELS Stijn TSV BEL B:01″ ‘ ‘
139 67 VAN KEIRSBULCK GuillaumeEQS BEL 13’57”
140 65 KEISSE Iljo EQS BEL ‘ ‘

Klasyfikacja generalna:

1 101 BOASSON HAGEN EdvaldDDD NOR 7h49’31” 00″
2 21 NIBALI Vincenzo AST ITA 7h49’35” 04″
3 17 VAN AVERMAET Greg BMC BEL 7h49’37” 06″
4 41 BARDET Romain ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
5 106 PAUWELS Serge DDD BEL 7h49’39” 08″
 6 161 REBELLIN Davide CCC ITA 7h49’41” 10″
7 46 POZZOVIVO Domenico ALM ITA ‘ ‘ ‘ ‘
8 1 FARIA DA COSTA Rui Alberto LAM POR ‘ ‘ ‘ ‘
9 23 FUGLSANG Jakob AST DEN ‘ ‘ ‘ ‘
10 81 DUMOULIN Tom TGA NED 7h49’47” 16″
11 54 KONRAD Patrick BOA AUT ‘ ‘ ‘ ‘
12 62 BRAMBILLA Gianluca EQS ITA 7h49’55” 24″
13 38 VAN DEN BROECK JurgenKAT BEL 7h49’57” 26″
14 104 JANSE VAN RENSBURG Jacques DDD RSA 7h49’59” 28″
15 51 BUCHMANN Emanuel BOA GER 7h50’11” 40″
16 141 CANTY Brebdan DPC AUS ‘ ‘ ‘ ‘
17 91 GASPAROTTO Enrico WGG ITA 7h50’19” 48″
18 71 SEPULVEDA Eduardo FVC ARG ‘ ‘ ‘ ‘
19 64 JUNGELS Bob EQS LUX 7h50’22” 51″
20 105 KUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi DDD ERI 7h50’23” 52″
21 95 MARCATO Marco WGG ITA 7h50’29” 58″
22 24 GRIVKO Andriy AST UKR 7h50’37” 01’06”
23 125 TEUNISSEN Mike TLJ NED 7h50’39” 01’08”
24 151 BRAJKOVIC Janez UHC SLO 7h50’44” 01’13”
25 122 BENNETT George TLJ NZL 7h50’54” 01’23”
26 32 BYSTRÖM Sven Erik KAT NOR 7h50’58” 01’27”
27 56 NERZ Dominik BOA GER 7h51’08” 01’37”
28 103 HAAS Nathan DDD AUS 7h51’09” 01’38”
29 171 CIOLEK Gerald SSG GER 7h51’12” 01’41”
30 133 DE TIER Floris TSV BEL 7h51’22” 01’51”
31 61 MARTIN Daniel EQS IRL ‘ ‘ ‘ ‘
 32 167 PONZI Simone CCC ITA ‘ ‘ ‘ ‘
33 142 EARLE Nathan DPC AUS 7h51’23” 01’52”
34 124 ROOSEN Timo TLJ NED 7h51’47” 02’16”
35 147 SPOKES Samuel DPC AUS 7h51’54” 02’23”
36 146 PHELAN Adam DPC AUS 7h52’02” 02’31”
37 6 PIBERNIK Luka LAM SLO ‘ ‘ ‘ ‘
38 154 CANOLA Marco UHC ITA 7h52’03” 02’32”
39 63 DE PLUS Laurens EQS BEL 7h52’08” 02’37”
40 44 HOULE Hugo ALM CAN ‘ ‘ ‘ ‘
41 107 REGUIGUI Youcef DDD ALG 7h52’18” 02’47”
42 153 BUSCHE Matthew UHC USA 7h52’19” 02’48”
43 35 KOCHETKOV Pavel KAT RUS 7h52’21” 02’50”
44 77 TRONET Steven FVC FRA 7h52’51” 03’20”
45 16 SCHÄR Michael BMC SUI 7h52’56” 03’25”
 46 166 MATYSIAK Bartlomiej CCC POL 7h53’00” 03’29”
 47 163 KIENDYS Tomasz CCC POL 7h53’14” 03’43”
48 42 GAUDIN Damien ALM FRA 7h53’18” 03’47”
 49 162 HONKISZ Adrian CCC POL 7h53’23” 03’52”
50 85 STAMSNIJDER Tom TGA NED ‘ ‘ ‘ ‘
51 128 WYNANTS Maarten TLJ BEL ‘ ‘ ‘ ‘
52 45 MINARD Sébastien ALM FRA ‘ ‘ ‘ ‘
53 13 OSS Daniel BMC ITA 7h53’31” 04’00”
54 178 WEGMANN Fabian SSG GER 7h53’43” 04’12”
55 134 DECLERCQ Tim TSV BEL ‘ ‘ ‘ ‘
56 108 TEKLEHAIMANOT Daniel DDD ERI ‘ ‘ ‘ ‘
57 27 SCARPONI Michele AST ITA ‘ ‘ ‘ ‘
58 98 THURAU Bjorn WGG GER ‘ ‘ ‘ ‘
59 111 WEENING Pieter ROP NED 7h53’46” 04’15”
60 48 VANSUMMEREN Johan ALM BEL 7h53’52” 04’21”
61 137 VAN ROOY Kenneth TSV BEL 7h53’53” 04’22”
62 156 JONES Christopher UHC USA 7h54’06” 04’35”
63 47 TURGOT Sébastien ALM FRA 7h54’19” 04’48”
64 132 CAPIOT Amaury TSV BEL 7h54’25” 04’54”
65 72 BREEN Vegard FVC NOR ‘ ‘ ‘ ‘
66 86 WAEYTENS Zico TGA BEL 7h54’29” 04’58”
67 123 CASTELIJNS Twan TLJ NED 7h54’32” 05’01”
68 173 GULDHAMMER Rasmus SSG DEN ‘ ‘ ‘ ‘
69 118 VAN GOETHEM Brian ROP NED 7h54’38” 05’07”
70 12 DRUCKER Jean-Pierre BMC LUX 7h54’47” 05’16”
71 175 LEMARCHAND Romain SSG FRA 7h55’01” 05’30”
 72 168 STEPNIAK Grzegorz CCC POL 7h55’22” 05’51”
73 66 MEERSMAN Gianni EQS BEL 7h55’26” 05’55”
74 55 MUHLBERGER Gregor BOA AUT 7h55’32” 06’01”
75 11 PORTE Richie BMC AUS 7h56’00” 06’29”
76 176 MAGER Christian SSG GER 7h56’03” 06’32”
77 114 KERKHOF Tim ROP NED 7h56’04” 06’33”
78 121 HOFLAND Moreno TLJ NED 7h56’07” 06’36”
79 18 ZABEL Rick BMC GER 7h56’08” 06’37”
 80 164 KUREK Adrian CCC POL 7h56’11” 06’40”
 81 165 MARYCZ Jaroslaw CCC POL 7h56’30” 06’59”
82 172 GERDEMANN Linus SSG GER 7h56’43” 07’12”
83 73 GERARD Arnaud FVC FRA 7h56’44” 07’13”
84 177 REIHS Michael SSG DEN 7h56’49” 07’18”
85 83 FRÖHLINGER Johannes TGA GER 7h56’59” 07’28”
86 22 AGNOLI Valerio AST ITA 7h57’12” 07’41”
87 94 JANS Roy WGG BEL 7h57’17” 07’46”
88 75 JARRIER Benoit FVC FRA ‘ ‘ ‘ ‘
89 28 ZAKHAROV Aryom AST KAZ ‘ ‘ ‘ ‘
90 43 GOUGEARD Alexis ALM FRA 7h57’32” 08’01”
91 37 MORKOV Michael KAT DEN 7h57’40” 08’09”
92 31 KRISTOFF Alexander KAT NOR ‘ ‘ ‘ ‘
93 112 ASSELMAN Jesper ROP NED 7h57’41” 08’10”
94 68 VANDENBERGH Stijn EQS BEL 7h57’49” 08’18”
95 126 VAN ASBROECK Tom TLJ BEL ‘ ‘ ‘ ‘
96 84 JI Cheng TGA CHN ‘ ‘ ‘ ‘
97 92 ANTONINI Simone WGG ITA 7h58’16” 08’45”
98 127 WAGNER Robert TLJ GER 7h58’17” 08’46”
99 157 MENZIES Karl UHC AUS ‘ ‘ ‘ ‘
100 158 WHITE Bradley UHC USA ‘ ‘ ‘ ‘
101 2 BONO Matteo LAM ITA ‘ ‘ ‘ ‘
102 3 CIMOLAI Davide LAM ITA 7h58’19” 08’48”
103 14 QUINZIATO Manuel BMC ITA 7h58’27” 08’56”
104 82 ANDERSEN Soren Kragh TGA DEN 7h58’52” 09’21”
105 53 BENNETT Sam BOA IRL 7h59’32” 10’01”
106 36 KOZONCHUK Dmitriy KAT RUS 7h59’56” 10’25”
107 34 HALLER Marco KAT AUT 7h59’57” 10’26”
108 4 FARIA DA COSTA Mario Jorge LAM POR 8h00’03” 10’32”
109 97 STENUIT Robin WGG BEL 8h00’05” 10’34”
110 25 GUARDINI Andrea AST ITA ‘ ‘ ‘ ‘
111 5 KUMP Marko LAM SLO ‘ ‘ ‘ ‘
112 58 SELIG Rüdiger BOA GER 8h00’31” 11’00”
113 138 VAN SPEYBROUCK PieterTSV BEL 8h00’51” 11’20”
114 155 EATON Daniel UHC USA 8h01’02” 11’31”
115 113 DE VRIES Berden ROP NED 8h01’03” 11’32”
116 7 ZURLO Federico LAM ITA 8h02’03” 12’32”
117 33 GUARNIERI Jacopo KAT ITA 8h02’13” 12’42”
118 52 ARCHBOLD Shane BOA NZL 8h02’19” 12’48”
119 136 VAN MEIRHAEGHE Jef TSV BEL 8h02’35” 13’04”
120 15 ROSSKOPF Joseph BMC USA 8h02’43” 13’12”
121 174 KAMP Alexander SSG DEN 8h02’56” 13’25”
122 96 MCNALLY Mark WGG GBR 8h03’12” 13’41”
123 152 ALZATE ESCOBAR Carlos Eduardo UHC COL 8h03’32” 14’01”
124 102 FARRAR Tyler DDD USA 8h04’32” 15’01”
125 74 HUTAROVICH Yauheni FVC BLR ‘ ‘ ‘ ‘
126 26 OMIRZAKOV DIAS AST KAZ ‘ ‘ ‘ ‘
127 117 SLIK Ivar ROP NED ‘ ‘ ‘ ‘
128 115 KREDER Wesley ROP NED ‘ ‘ ‘ ‘
129 131 VAN HECKE Preben TSV BEL 8h04’40” 15’09”
130 143 KERBY Jordan DPC AUS 8h05’06” 15’35”
131 116 LOOIJ André ROP NED 8h05’10” 15’39”
132 76 PERICHON Pierre-Luc FVC FRA 8h06’39” 17’08”
133 78 VALLEE Boris FVC BEL 8h06’40” 17’09”
134 57 PFINGSTEN Christoph BOA GER 8h06’46” 17’15”
135 145 MEYER Travis DPC AUS 8h08’57” 19’26”
136 135 STEELS Stijn TSV BEL 8h09’17” 19’46”
137 144 KONING Peter DPC NED 8h09’26” 19’55”
138 93 DEHAES Kenny WGG BEL 8h13’17” 23’46”
139 67 VAN KEIRSBULCK Guillaume EQS BEL 8h13’37” 24’06”
140 65 KEISSE Iljo EQS BEL ‘ ‘ ‘ ‘