Fot. Bettini

Kolarz Astany został także liderem wyścigu, ale ma tylko sekundę przewagi nad drugim Geraintem Thomasem (Sky). Trzy sekundy za Sanchezem wjechał Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo). 

W Wyścigu Dookoła Algarve poziom trudności znacząco wzrósł już drugiego dnia wyścigu. Kolarze pokonali 200 km z Lagoi do miejscowości Foia, gdzie finiszowali na podjeździe pierwszej kategorii.

profil

W ucieczce dnia jechali: Sean de Bie (Lotto-Soudal), Gregory Rast (Trek), Jonathan Lastra (Caja Rural), Alberto Cecchin (Team Roth), Jonas Koch (VERVA), Olivier Naesen (IAM), Daniel Mestre (Efapel).

W pierwszej części etapu w peletonie wydarzyła się kraksa, w którą zamieszani byli kolarze Sky. Musieli oni gonić peleton, a z wyścigu wycofał się David Lopez.

Tuż przed podjazdem Alto de Picota ucieczka została schwytana.

Podobnie jak w równolegle rozgrywającym się  wyścigu w Andaluzji, samotnej akcji spróbował Dries Devenyns (IAM), ale tak samo jak w przypadku Siutsou ta ucieczka się nie powiodła.

6 km przed metą zaatakował Zdenek Stybar (Etixx-QuickStep) wraz z trzema innymi zawodnikami. Na finałowym szczycie panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne – było zimno i wietrznie. 3 km przed metą grupa ta miała 15 sekund przewagi.

Wszystkie te ataki skasował jednak Sanchez i najszybciej wjechał na szczyt.

Wyniki 2. etapu:

1º    LEÓN SÁNCHEZ Luis            ASTANA PRO TEAM (KAZ)        5:08:25
2º    THOMAS Geraint            TEAM SKY (GBR)        a 1
3º    ROGLIC Primoz            TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)        a 3
4º    IZAGUIRRE Ion            MOVISTAR TEAM (ESP)        m.t.
5º    MACHADO Tiago            TEAM KATUSHA (RUS)        a 5
6º    PINOT Thibaut            FDJ (FRA)        m.t.
7º    ANTUNES Amaro            LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)        a 9
8º    SAEZ Hector            CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)        a 13
9º    BENOOT Tiesj            LOTTO SOUDAL (BEL)        m.t.
10º    ARU Fabio            ASTANA PRO TEAM (KAZ)        a 15
11º    PANTANO Jarlinson            IAM CYCLING (SUI)        m.t.
12º    GESINK Robert            TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)        m.t.
13º    GALLOPIN Tony            LOTTO SOUDAL (BEL)        m.t.
14º    SCHLECK Fränk            TREK – SEGAFREDO (USA)        m.t.
15º    REICHENBACH Sebastien            FDJ (FRA)        m.t.
16º    ZAKARIN Ilnur            TEAM KATUSHA (RUS)        m.t.
17º    MARTIN Tony            ETIXX – QUICK STEP (BEL)        m.t.
18º    CARDOSO André            CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)        a 20
19º    VILELA Ricardo            CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)        a 22
20º    STYBAR Zdenek            ETIXX – QUICK STEP (BEL)        m.t.
21º    CONTADOR Alberto            TINKOFF (RUS)        a 24
22º    OLIVEIRA Nelson            MOVISTAR TEAM (ESP)        a 52
23º    PRADES Eduard            CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)        a 56
24º    VAN BAARLE Dylan            CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)        a 1:08
25º    TIRALONGO Paolo            ASTANA PRO TEAM (KAZ)        a 1:21
26º    SIMÓN Jordi            VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL)        a 1:37
27º    VINHAS Rui            W52/FC PORTO (POR)        a 1:42
28º    BENTA João            LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)        m.t.
29º    PIRES Bruno            TEAM ROTH (SUI)        m.t.
30º    CATALDO Dario            ASTANA PRO TEAM (KAZ)        a 1:48
31º    NOCENTINI Rinaldo            SPORTING/TAVIRA (POR)        a 2:05
32º    LOSADA Alberto            TEAM KATUSHA (RUS)        m.t.
33º    MESTRE Daniel            EFAPEL (POR)        m.t.
34º    VOSS Paul            BORA-ARGON 18 (GER)        a 3:42
35º    MEGÍAS Javier            TEAM NOVO NORDISK (USA)        a 4:43
36º    MOSER Moreno            CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)        a 5:59
37º    URÁN Rigoberto            CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA)        a 6:01
38º    HERKOLTZ Silvio           BORA-ARGON 18 (GER)        a 7:44
39º    CANCELLARA Fabian            TREK – SEGAFREDO (USA)        a 7:49
40º    STUYVEN Jasper            TREK – SEGAFREDO (USA)        m.t.
41º    FIGUEIREDO Frederico            RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)        m.t.
42º    ROSA Diego            ASTANA PRO TEAM (KAZ)        m.t.
43º    DEVENYNS Dries            IAM CYCLING (SUI)        m.t.
44º    PUCCIO Salvatore            TEAM SKY (GBR)        m.t.
45º    CAMPANAERTS Victor            TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED)        a 8:26
46º    BROECKX Stig            LOTTO SOUDAL (BEL)        m.t.
47º    MOLINA Antonio            CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP)        m.t.
48º    REYNES Vicente            IAM CYCLING (SUI)        m.t.
49º    FERNANDES Luís            SPORTING/TAVIRA (POR)        m.t.
50º    LOZANO David            TEAM NOVO NORDISK (USA)        m.t.
51º    BELDA David            TEAM ROTH (SUI)        m.t.
52º    BENEDETTI Cesare            BORA-ARGON 18 (GER)        m.t.
53º 77 ROJAS José Joaquín MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
54º 225 EZQUERRA Jesús SPORTING/TAVIRA (POR) 5:16:51 m.t.
55º 175 CIESLIK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:16:51 m.t.
56º 71 AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
57º 14 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (KAZ) 5:16:51 m.t.
58º 86 TAARAMAE Rein TEAM KATUSHA (RUS) 5:16:51 m.t.
59º 45 MORABITO Steve FDJ (FRA) 5:16:51 m.t.
60º 107 KISERLOVSKI Robert TINKOFF (RUS) 5:16:51 m.t.
61º 163 BRÜNGGER Nico TEAM ROTH (SUI) 5:16:51 m.t.
62º 137 RUBIO Diego CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:16:51 m.t.
63º 104 PAULINHO Sérgio TINKOFF (RUS) 5:16:51 m.t.
64º 168 PASQUALON Andrea TEAM ROTH (SUI) 5:16:51 m.t.
65º 73 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
66º 6 NOR19840514 NORDHAUG Lars Petters TEAM SKY (GBR) 5:16:51 m.t.
67º 66 ROELANDTS Jürgen LOTTO SOUDAL (BEL) 5:16:51 m.t.
68º 72 ARCAS Jorge MOVISTAR TEAM (ESP) 5:16:51 m.t.
69º 217 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:16:51 m.t.
70º 53 HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING (SUI) 5:16:51 m.t.
71º 23 LANGEVELD Sebastian CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:16:51 m.t.
72º 44 COURTEILLE Arnaud FDJ (FRA) 5:16:51 m.t.
73º 215 ETXEBARRIA Victor RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:17:19 a 8:54
74º 46 OFFREDO Yoann FDJ (FRA) 5:17:32 a 9:07
75º 31  BOONEN Tom ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:17:32 m.t.
76º 141 KOLOBNEV Alexandr GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:17:32 m.t.
77º 8 STANNARD Ian TEAM SKY (GBR) 5:17:32 m.t.
78º 167 KRIZEK Matthias TEAM ROTH (SUI) 5:17:32 m.t.
79º 2 GOLAS Michal TEAM SKY (GBR) 5:17:34 a 9:09
80º 222 de la FUENTE David SPORTING/TAVIRA (POR) 5:17:35 a 9:10
81º 186 CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) 5:18:06 a 9:41
82º 191 AFONSO Luís LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:18:06 m.t.
83º 197 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:18:20 a 9:55
84º 187 ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) 5:18:28 a 10:03
85º 3 HENAO GÓMEZ Sebastián TEAM SKY (GBR) 5:19:30 a 11:05
86º 176  HNIK Karel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:19:30 m.t.
87º 83 LAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA (RUS) 5:19:50 a 11:25
88º 85  MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA (RUS) 5:19:50 m.t.
89º 235 RODRIGUES João W52/FC PORTO (POR) 5:21:53 a 13:28
90º 87 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) 5:22:16 a 13:51
91º 156 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:24:16 a 15:51
92º 65 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) 5:24:59 a 16:34
93º 134 MAS Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:24:59 m.t.
94º 132 GONÇALVES Domingos CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:24:59 m.t.
95º 28 WIPPERT Wouter CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:26:32 a 18:07
96º 37 TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:26:32 m.t.
97º 174 STACHOWIAK Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:26:32 m.t.
98º 198 SILVA Bruno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:27:20 a 18:55
99º 114 POPOVYCH Yaroslav TREK – SEGAFREDO (USA) 5:28:02 a 19:37
100º 25 NAVARDAUSKAS Ramunas CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:28:03 a 19:38
101º 111 ARREDONDO Julián TREK – SEGAFREDO (USA) 5:28:03 m.t.
102º 118 THEUNS Edward TREK – SEGAFREDO (USA) 5:28:23 a 19:58
103º 105 TOSSATTO Matteo TINKOFF (RUS) 5:29:02 a 20:37
104º 205 SEGOVIA José de LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:29:02 m.t.
105º 74 DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) 5:29:02 m.t.
106º 238 MESTRE Ricardo W52/FC PORTO (POR) 5:29:02 m.t.
107º 78 VENTOSO Francisco MOVISTAR TEAM (ESP) 5:29:02 m.t.
108º 231 CALDEIRA Samuel W52/FC PORTO (POR) 5:29:02 m.t.
109º 123 DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
110º 93 GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
111º 125 BAUHAUS Phil BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
112º 165 JANORSCHKE Grischa TEAM ROTH (SUI) 5:29:02 m.t.
113º 204 GARCÍA DE MATEOS Vicente LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:29:02 m.t.
114º 38 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:29:02 m.t.
115º 35 SABATINI Fabio ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:29:02 m.t.
116º 181 BRANDÃO Joni EFAPEL (POR) 5:29:02 m.t.
117º 188 TRUEBA Álvaro EFAPEL (POR) 5:29:02 m.t.
118º 32 KITTEL Marcel ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:29:02 m.t.
119º 127 SCHWARZMANN Michael BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
120º 22 KOREN Kristijan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) 5:29:02 m.t.
121º 51 BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING (SUI) 5:29:02 m.t.
122º 182 CARDOSO Filipe EFAPEL (POR) 5:29:02 m.t.
123º 58 VAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING (SUI) 5:29:02 m.t.
124º 43 FISCHER Murilo FDJ (FRA) 5:29:02 m.t.
125º 57 PELLAUD Simon IAM CYCLING (SUI) 5:29:02 m.t.
126º 97 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
127º 108 TROFIMOV Iurii TINKOFF (RUS) 5:29:02 m.t.
128º 42 BONNET William FDJ (FRA) 5:29:02 m.t.
129º 95 LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
130º 98 VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:29:02 m.t.
131º 195 MEIRELES Nuno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:29:02 m.t.
132º 218 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:29:02 m.t.
133º 68 WALLAYS Jelle LOTTO SOUDAL (BEL) 5:29:02 m.t.
134º 63 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) 5:29:02 m.t.
135º 113 DEVOLDER Stijn TREK – SEGAFREDO (USA) 5:29:02 m.t.
136º 121 BÁRTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) 5:29:02 m.t.
137º 173 GRADEK Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:29:02 m.t.
138º 172 FRANCZAK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:29:12 a 20:47
139º 115 RAST Gregory TREK – SEGAFREDO (USA) 5:29:15 a 20:50
140º 234 REIS Rafael W52/FC PORTO (POR) 5:30:36 a 22:11
141º 183 SILVA Rafael EFAPEL (POR) 5:30:36 m.t.
142º 48 LE BON Johan FDJ (FRA) 5:30:45 a 22:20
143º 103 VALGREN Michael TINKOFF (RUS) 5:33:14 a 24:49
144º 67 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) 5:33:14 m.t.
145º 208 RODRIGUES Rui LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:33:14 m.t.
146º 157 HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
147º 158 VERSCHOOR Martijn TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
148º 151 CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
149º 233 ALARCÓN Raul W52/FC PORTO (POR) 5:33:14 m.t.
150º 223 PEREIRA Válter SPORTING/TAVIRA (POR) 5:33:14 m.t.
151º 155 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK (USA) 5:33:14 m.t.
152º 193 BROCO Hernâni LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:33:14 m.t.
153º 55 NAESEN Oliver IAM CYCLING (SUI) 5:33:14 m.t.
154º 33 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) 5:33:14 m.t.
155º 184 FERREIRA Hélder EFAPEL (POR) 5:33:14 m.t.
156º 201 PINTO Sandro LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:33:14 m.t.
157º 102 HERNÁNDEZ Jesús TINKOFF (RUS) 5:33:14 m.t.
158º 106 ROVNY Ivan TINKOFF (RUS) 5:33:14 m.t.
159º 202 CARRALERO Cristian LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:33:14 m.t.
160º 144 SAVITSKII Ivan GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:33:14 m.t.
161º 214 ALMEIDA Guillaume RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:33:14 m.t.
162º 145 NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:33:14 m.t.
163º 138 LASTRA Jonatan CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) 5:33:14 m.t.
164º 171 BODNAR Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:33:14 m.t.
165º 211 GUERRERO Pablo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:33:14 m.t.
166º 216 JIMENEZ Carlos RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) 5:33:14 m.t.
167º 166 KHOLER Martin TEAM ROTH (SUI) 5:33:14 m.t.
168º 227 BREA Óscar SPORTING/TAVIRA (POR) 5:33:19 a 24:54
169º 228 LIVRAMENTO David SPORTING/TAVIRA (POR) 5:33:19 m.t.
170º 126 MATZKA Ralf BORA-ARGON 18 (GER) 5:34:54 a 26:29
171º 94 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) 5:35:21 a 26:56
172º 147 ERSHOV Artur GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:36:56 a 28:31
173º 206 CANTERO Francisco LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) 5:39:36 a 31:11
174º 177 KOCH Jonas VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) 5:39:42 a 31:17
175º 148 MANAKOV Viktor GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:42:14 a 33:49
176º 142 MAIKIN Roman GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:42:14 m.t.
177º 146 SEROV Alexander GAZPROM-RUSVELO (RUS) 5:42:14 m.t.
178º 236 SILVA Joaquim W52/FC PORTO (POR) 5:42:14 m.t.
179º 194 COUTINHO Leonel LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) 5:43:30 a 35:05
Retirados:
5 LÓPEZ David TEAM SKY (GBR)
82 RODRÍGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA (RUS)
143 STACH Mamyr GAZPROM-RUSVELO (RUS)
152 CHERBAL Corenti TEAM NOVO NORDISK (USA)
164 CECCHIN Alberto TEAM ROTH (SUI)
196 PAULINHO Pedro LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR)
207 MAGALHÃES Samuel LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR)
213 SILVA Daniel RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR)
224 GONZÁLEZ Mario SPORTING/TAVIRA (POR)
232 CARVALHO António W52/FC PORTO (POR)

Klasyfikacja generalna:

1º 12 LEÓN SÁNCHEZ Luis ASTANA PRO TEAM (KAZ) 9:00:50
2º 1 THOMAS Geraint TEAM SKY (GBR) a 5
3º 96 ROGLIC Primoz TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 9
4º 75 IZAGUIRRE Ion MOVISTAR TEAM (ESP) a 13
5º 81 MACHADO Tiago TEAM KATUSHA (RUS) a 15
6º 41 PINOT Thibaut FDJ (FRA) m.t.
7º 192 ANTUNES Amaro LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 19
8º 136 SAEZ Hector CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 23
9º 61 BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
10º 56  PANTANO Jarlinson IAM CYCLING (SUI) a 25
11º 88  ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
12º 34 MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
13º 64 GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
14º 116 SCHLECK Fränk TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
15º 47 REICHENBACH Sebastien FDJ (FRA) m.t.
16º 11 ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
17º 21 CARDOSO André CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 30
18º 36 851211 STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 32
19º 131 VILELA Ricardo CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
20º 101 CONTADOR Alberto TINKOFF (RUS) a 34
21º 92 GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 43
22º 76 OLIVEIRA Nelson MOVISTAR TEAM (ESP) a 1:02
23º 133 PRADES Eduard CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 1:06
24º 27 VAN BAARLE Dylan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 1:18
25º 18 TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:31
26º 178 SIMÓN Jordi VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 1:47
27º 203 BENTA João LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 1:52
28º 161 PIRES Bruno TEAM ROTH (SUI) m.t.
29º 237 VINHAS Rui W52/FC PORTO (POR) m.t.
30º 13 CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM (KAZ) a 1:58
31º 221 NOCENTINI Rinaldo SPORTING/TAVIRA (POR) a 2:15
32º 84 LOSADA Alberto TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
33º 185 MESTRE Daniel EFAPEL (POR) m.t.
34º 128 VOSS Paul BORA-ARGON 18 (GER) a 3:52
35º 154 MEGÍAS Javier TEAM NOVO NORDISK (USA) a 4:53
36º 24 MOSER Moreno CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 6:09
37º 26 URÁN Rigoberto CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 6:11
38º 122 HERKOLTZ Silvio BORA-ARGON 18 (GER) a 7:54
39º 117 STUYVEN Jasper TREK – SEGAFREDO (USA) a 7:55
40º 7 PUCCIO Salvatore TEAM SKY (GBR) a 7:59
41º 52 DEVENYNS Dries IAM CYCLING (SUI) m.t.
42º 212 FIGUEIREDO Frederico RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
43º 17 ROSA Diego ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
44º 91 CAMPANAERTS Victor TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 8:36
45º 77 ROJAS José Joaquín MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
46º 175 CIESLIK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) m.t.
47º 71 AMADOR Andrey MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
48º 225 EZQUERRA Jesús SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
49º 135 MOLINA Antonio CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
50º 168 PASQUALON Andrea TEAM ROTH (SUI) m.t.
51º 6 NORDHAUG Lars Petters TEAM SKY (GBR) m.t.
52º 86 TAARAMAE Rein TEAM KATUSHA (RUS) m.t.
53º 226 FERNANDES Luís SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
54º 54 REYNES Vicente IAM CYCLING (SUI) m.t.
55º 14 KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (KAZ) m.t.
56º 73 CASTROVIEJO Jonathan MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
57º 23 LANGEVELD Sebastian CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) m.t.
58º 137 RUBIO Diego CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) m.t.
59º 217 FONTE César RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
60º 153 LOZANO David TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
61º 66 ROELANDTS Jürgen LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
62º 45 MORABITO Steve FDJ (FRA) m.t.
63º 162 BELDA David TEAM ROTH (SUI) m.t.
64º 72 ARCAS Jorge MOVISTAR TEAM (ESP) m.t.
65º 124 BENEDETTI Cesare BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
66º 107 KISERLOVSKI Robert TINKOFF (RUS) m.t.
67º 112 CANCELLARA Fabian TREK – SEGAFREDO (USA) a 8:49
68º 163 BRÜNGGER Nico TEAM ROTH (SUI) a 8:53
69º 104 PAULINHO Sérgio TINKOFF (RUS) a 8:54
70º 215 ETXEBARRIA Victor RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) a 9:04
71º 167 KRIZEK Matthias TEAM ROTH (SUI) a 9:17
72º 46 OFFREDO Yoann FDJ (FRA) m.t.
73º 8 STANNARD Ian TEAM SKY (GBR) m.t.
74º 2 GOLAS Michal TEAM SKY (GBR) a 9:19
75º 222 de la FUENTE David SPORTING/TAVIRA (POR) a 9:20
76º 44 COURTEILLE Arnaud FDJ (FRA) a 9:26
77º 62 BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (BEL) a 9:39
78º 186 CASIMIRO Henrique EFAPEL (POR) a 9:51
79º 141 KOLOBNEV Alexandr GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
80º 191 AFONSO Luís LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 10:09
81º 197 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 10:23
82º 187 ALMEIDA Nuno EFAPEL (POR) a 10:31
83º 3 HENAO GÓMEZ Sebastián TEAM SKY (GBR) a 11:15
84º 176 HNIK Karel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) m.t.
85º 53 HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING (SUI) a 11:34
86º 83 LAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA (RUS) a 11:35
87º 85 MAMYKIN Matvey TEAM KATUSHA (RUS) a 11:53
88º 235 RODRIGUES João W52/FC PORTO (POR) a 13:56
89º 87 VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (RUS) a 14:01
90º 65 GREIPEL André LOTTO SOUDAL (BEL) a 16:38
91º 132 GONÇALVES Domingos CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 16:57
92º 31 BOONEN Tom ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
93º 134 MAS Luis CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 17:02
94º 28 WIPPERT Wouter CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 18:17
95º 174 STACHOWIAK Adam VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) m.t.
96º 198 SILVA Bruno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 19:22
97º 25 NAVARDAUSKAS Ramunas CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) a 19:48
98º 111 ARREDONDO Julián TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
99º 118 THEUNS Edward TREK – SEGAFREDO (USA) a 20:08
100º 32 KITTEL Marcel ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 20:37
101º 37 TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 20:41
102º 114 POPOVYCH Yaroslav TREK – SEGAFREDO (USA) a 20:43
103º 238 MESTRE Ricardo W52/FC PORTO (POR) a 20:44
104º 74 DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (ESP) a 20:47
105º 127 SCHWARZMANN Michael BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
106º 93 GROENEWEGEN Dylan TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
107º 63 DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
108º 123 DEMPSTER Zakkari BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
109º 231 CALDEIRA Samuel W52/FC PORTO (POR) m.t.
110º 98 VAN WINDEN Dennis TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
111º 204 GARCÍA DE MATEOS Vicente LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
112º 205 SEGOVIA José de LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
113º 165 JANORSCHKE Grischa TEAM ROTH (SUI) m.t.
114º 58 VAN GENECHTEN Jonas IAM CYCLING (SUI) m.t.
115º 108 TROFIMOV Iurii TINKOFF (RUS) m.t.
116º 181 BRANDÃO Joni EFAPEL (POR) m.t.
117º 182 CARDOSO Filipe EFAPEL (POR) m.t.
118º 121 BÁRTA Jan BORA-ARGON 18 (GER) m.t.
119º 172 FRANCZAK Pawel VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 20:57
120º 188 TRUEBA Álvaro EFAPEL (POR) a 21:05
121º 22 KOREN Kristijan CANNONDALE PRO CYCLING TEAM (USA) m.t.
122º 57 PELLAUD Simon IAM CYCLING (SUI) m.t.
123º 38 VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (BEL) m.t.
124º 42 BONNET William FDJ (FRA) m.t.
125º 195 MEIRELES Nuno LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) m.t.
126º 218 RODRIGUES David RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
127º 115 RAST Gregory TREK – SEGAFREDO (USA) a 21:16
128º 78 VENTOSO Francisco MOVISTAR TEAM (ESP) a 21:33
129º 43 FISCHER Murilo FDJ (FRA) a 21:37
130º 113 DEVOLDER Stijn TREK – SEGAFREDO (USA) m.t.
131º 105 TOSSATTO Matteo TINKOFF (RUS) a 21:45
132º 173 GRADEK Kamil VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 21:59
133º 183 SILVA Rafael EFAPEL (POR) a 22:21
134º 97 VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 22:35
135º 95 LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) m.t.
136º 234 REIS Rafael W52/FC PORTO (POR) a 22:39
137º 35 SABATINI Fabio ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 22:53
138º 48 LE BON Johan FDJ (FRA) a 23:20
139º 156 PLANET Charles TEAM NOVO NORDISK (USA) a 23:22
140º 125 BAUHAUS Phil BORA-ARGON 18 (GER) a 23:438
141º 155 PERON Andrea TEAM NOVO NORDISK (USA) a 24:59
142º 144 SAVITSKII Ivan GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
143º 106 ROVNY Ivan TINKOFF (RUS) m.t.
144º 67 DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
145º 103 VALGREN Michael TINKOFF (RUS) m.t.
146º 223 PEREIRA Válter SPORTING/TAVIRA (POR) m.t.
147º 216 JIMENEZ Carlos RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
148º 211 GUERRERO Pablo RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
149º 228 LIVRAMENTO David SPORTING/TAVIRA (POR) a 25:04
150º 55 NAESEN Oliver IAM CYCLING (SUI) a 25:14
151º 208 RODRIGUES Rui LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 25:17
152º 157 HENTTALA Joonas TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
153º 151 CLANCY Stephen TEAM NOVO NORDISK (USA) m.t.
154º 214 ALMEIDA Guillaume RADIO POPULAR – BOAVISTA (POR) m.t.
155º 145 NYCH Artem GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
156º 193 BROCO Hernâni LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) m.t.
157º 201 PINTO Sandro LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) m.t.
158º 227 BREA Óscar SPORTING/TAVIRA (POR) a 25:22
159º 184 FERREIRA Hélder EFAPEL (POR) a 25:37
160º 202 CARRALERO Cristian LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 25:49
161º 166 KHOLER Martin TEAM ROTH (SUI) m.t.
162º 171 BODNAR Lukasz VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 25:57
163º 51 BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING (SUI) a 25:58
164º 68 WALLAYS Jelle LOTTO SOUDAL (BEL) m.t.
165º 102 HERNÁNDEZ Jesús TINKOFF (RUS) a 26:24
166º 94 TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (NED) a 27:06
167º 233 ALARCÓN Raul W52/FC PORTO (POR) a 27:41
168º 147 ERSHOV Artur GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 28:41
169º 126 MATZKA Ralf BORA-ARGON 18 (GER) a 29:35
170º 138 LASTRA Jonatan CAJA RURAL-SEGUROS RGA (ESP) a 30:05
171º 177 KOCH Jonas VERVA ACTIVEJET PRO CYCLING TEAM (POL) a 31:27
172º 206 CANTERO Francisco LOULETANO – HOSPITAL DE LOULE (POR) a 32:11
173º 158 VERSCHOOR Martijn TEAM NOVO NORDISK (USA) a 32:20
174º 33 LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (BEL) a 32:39
175º 142 MAIKIN Roman GAZPROM-RUSVELO (RUS) a 33:59
176º 146 SEROV Alexander GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
177º 236 SILVA Joaquim W52/FC PORTO (POR) a 34:49
178º 148 MANAKOV Viktor GAZPROM-RUSVELO (RUS) m.t.
179º 194 COUTINHO Leonel LA ALUMINIOS/ANTARTE (POR) a 37:57