fot. Tour of Oman

Drugiego dnia Tour of Oman pogoda zdecydowanie nie przypominała tej, do której przyzwyczaiły nas bliskowschodnie wyścigi. W trudnych, deszczowych warunkach najlepiej odnalazł się Finn Fisher-Black z UAE Team Emirates.

Niedzielny etap Tour of Oman prowadził z As Sifah do Qurayyat i był pierwszym z serii pagórkowatych odcinków w tegorocznej edycji wyścigu. Tuż po starcie zawodnicy musieli zmierzyć się z licznymi, krótkimi podjazdami, w tym kategoryzowanymi wzniesieniami w Al Jissah (1,3 km; 9%) i Al Wadi al Kabir (2 km; 6,3%). Sama meta również była ulokowana na wzgórzu (2,6 km; 7%).

Wymagający, górzysty start drugiego etapu Tour of Oman zachęcił do ataku kolarzy z ekip najwyższej dywizji. Zawodnikiem, który próbował znaleźć się w ucieczce dnia, był między innymi Cesare Benedetti. Polak z BORA – hansgrohe nie został jednak odpuszczony przez peleton i wrócił do głównej grupy.

Gdy teren zaczął się wypłaszczać, do przodu wysforowała się ucieczka złożona z trzech kolarzy – walczącego na lotnych premiach Óscara Pelegriego (Burgos-BH), Nariyukiego Masudę (JCL Team UKYO) i Tegsh-bayara Batsaikhana (Roojai Insurance). Hiszpan z ekipy ProTeams sięgnął po zwycięstwo na lotnym finiszu w Al Jissah, a następnie jako pierwszy zameldował się na górskiej premii.

W międzyczasie przewaga ucieczki urosła do kilku minut, jednak sytuacja stale była kontrolowana przez: Soudal – Quick Step, UAE Team Emirates czy Lotto Dstny. 50 kilometrów przed mety różnica dzieląca dwie grupy wynosiła 3 minuty.

Niedługo później doszło do załamania pogody – ze względu na gwałtowne opady deszczu, transmisja na żywo została przerwana i zobaczyliśmy dopiero finałowe metry. Posiłkując się lakonicznymi komunikatami z trasy, mogliśmy dowiedzieć się, że uciekinierzy zostali ostatecznie złapani na 6 kilometrów do mety.

W sprincie z okrojonej grupy najszybszy okazał się Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates), który pokonał Luke’a Lampertiego (Soudal – Quick Step) i cieszącego się z jego zwycięstwa Diego Ulissiego. Jest to trzecie zawodowy triumf Nowozelandczyka w karierze, a drugi w Omanie. Został on nowym liderem wyścigu.

Wyniki 2. etapu Tour of Oman 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułOstatni raz z Fem van Empel – zapowiedź Krawatencross 2024
Następny artykułUAE Tour Women 2024: Daria Pikulik trzecia na ostatnim etapie, Amber Kraak wygrywa. Triumf Kopecky w „generalce”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments