Volta Ciclista a Catalunya 2018 - 98th Edition - 5th stage Llivia - Vielha Val d'Aran 212,9 km - 23/03/2018 - Jarlinson Pantano (COL - Trek - Segafredo) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2018

Wpadka na EPO w wieku 30 lat zakończyłaby kolarską przygodę niejednego zawodnika. Jarlinson Pantano postanowił jednak powrócić i po 4-letniej banicji związał się z zespołem EPM-Scott – lokalną drużyną z Kolumbii.

34-latek ma w swoim dorobku m.in. pamiętny etap Tour de France z 2016 roku, na którym w dwójkowym finiszu pokonał Rafała Majkę, a także odcinki Tour de Suisse czy Volta a Catalunya. Ponadto szwajcarski wyścig było dane Jarlinsonowi Pantano skończyć nawet na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej – w swoim życiowym sezonie ścigał się w barwach IAM Cycling.

W 2019 roku u Kolumbijczyka wykryto we krwi EPO. Za stosowanie takowego kolarz otrzymał 4-letniego bana, który zakończył się właśnie teraz. Jarlinson Pantano tym samym wraca, a pomoże mu w tym zespół znany z kontraktowania zawodników z worldtourową przeszłością – w ostatnich latach trafili tam m.in. Rodrigo Contreras i Hernando Bohórquez (ex Astana) oraz Cristian Camilo Muñoz (ex UAE Team Emirates), a także ścigający się w drugiej dywizji Daniel Muñoz (ex Androni) i Daniel Alejandro Mendez (ex Kern Pharma).

Poprzedni artykułTour of the Alps 2023: Deszczowe Predazzo przełamało suszę Mühlbergera [wypowiedzi]
Następny artykułUno-X Kulsetami stoi – trzech na rowerach, jeden w wozie technicznym [wywiad]
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments