fot. Michał Kapusta

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poinformowała, że były kolarz drużyny Trek-Segafredo Jarlinson Pantano ma pozytywny wynik próbki B, w związku z czym Trybunał Antydopingowy ukarał Kolumbijczyka na cztery lata.

– Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłasza, że Trybunał Antydopingowy wydał decyzję w sprawie pana Jarlinsona Pantano Gómeza. Trybunał uznał go za winnego naruszenia przepisów antydopingowych (obecność erytropoetyny) i nałożył na niego karę czteroletniego zawieszenia

– czytamy w oficjalnym oświadczeniu UCI.

Pozytywny wynik próbki A, pobranej 26 lutego ubiegłego roku poza rywalizacją, przyszedł w kwietniu ubiegłego roku. Ostatnim wyścigiem, jaki w barwach drużyny Trek-Segafredo zaliczył Pantano była Volta a Cataluyna. W czerwcu kolarz ogłosił zakończenie kariery.

Na początku milczał na temat wyniku kontroli antydopingowej, ale po jakimś czasie napisał w mediach społecznościowych, że jest niewinny i że liczy na negatywny wynik próbki B.

Obecnie Pantano ma 31 lat. Profesjonalną karierę kolarską rozpoczął w drużynie Colombia-Coldeportes. W 2015 roku podpisał kontrakt World Tour z drużyną IAM Cycling, a w 2017 dołączył do zespołu Trek-Segafredo. W 2016 roku wygrał etap Tour de France z metą w Culoz.

Poprzedni artykułMistrzostwa Świata 2026 w Portland?
Następny artykułDwars door Vlaanderen 2020 nie odbędzie się
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments