fot. INEOS Grenadiers

256 kilometrów rekordowo szybkiego ścigania, w tym 54,5km po najsłynniejszych kolarskich brukach nie zrobiło wrażenia na Cameronie Wurfie. Najstarszy uczestnik Paryż-Roubaix 2023 po przecięciu linii mety nie był wystarczająco zmęczony, więc zmienił strój i obuwie, a następnie przebiegł półmaraton w czasie, o którym pomarzyć mógłby niejeden amator.

128. miejsce zajął Cameron Wurf w 120. edycji Piekła Północy. Metę przeciął 22 minuty i 44 sekundy po zwycięzcy, acz zadania 39-letniego Australijczyka na ten wyścig były zupełnie inne. Kolarz INEOS Grenadiers wraz ze swoim zespołem mocno pracował w pierwszej części rywalizacji na rzecz Filippo Ganny, a gdy ten został w dalszej grupie był jednym z zawodników, który pomagał by Włoch mógł wrócić do walki o końcowy triumf.

Po przecięciu linii mety Australijczyk, dla którego był to dopiero 6. monument w karierze, nie oddał się jak wszyscy pozostali zawodnicy urokom odpoczynku po morderczym wyzwaniu, ale przebrał się, założył buty do biegania i pokonał dystans półmaratonu w czasie 1:26, co daje średnie tempo 4 minut i 6 sekund na każdy kilometr. Szaleństwo.

39-letni triathlonista podzielił się także tym, w jaki sposób wynagrodził sobie ten szalony wysiłek. Po bardzo mocnym treningu przyszła pora na prawdziwą wyżerkę, na którą Cameron Wurf zasłużył jak nikt inny.

Poprzedni artykułJakob Fuglsang wraca do ścigania po zapaleniu jąder
Następny artykułGiro di Sicilia 2023: Rafał Majka w składzie UAE Team Emirates
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Triathlonista
Triathlonista

To super .
Powiem że mogł jeszcze przepłynąć kanałem do oceanu, by móc zjeść jeszcze dwa kawałki pizzy. Nigdy nie zrozumiem ludzi z mentalnoscią Karasia .Całe szczęście nie mogł wszystko opublikować na Stravie bez tego świat nie podziwiał go. …….