fot. Getty Images

Plotki, o których pisaliśmy wczoraj znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. W składzie Astana Qazaqstan Team na drugi z brukowanych monumentów znalazł się Gianni Moscon.

Włoch jest najprawdopodobniej tym kolarzem w całej kadrze Astana Qazaqstan Team, który najlepiej radzi sobie. Słowo „najprawdopodobniej” nie pojawiło się tutaj bynajmniej z powodu jakiejś bardzo wymagającej konkurencji, która panuje na tym polu w zespole ze stolicy Kazachstanu. Po prostu Włoch, który dołączył do zespołu przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu, do tej pory nie zdążył jeszcze w jego barwach zanotować jakiegokolwiek wartościowego wyniku. Z kolei jego wyniki w zeszłorocznej kampanii klasyków przedstawiają się w ten sposób:

Otwórz zdjęcie

Nie należy jednak zapominać o tym, że w przeszłości Moscon wielokrotnie pokazywał, jak dobrze spisuje się w klasykach różnego rodzaju – także w Paryż-Roubaix. W 2017 roku, jeszcze jako 22-latek, zajął w tym wyścigu 5. miejsce, natomiast 4 lata później poprawił się o jeszcze jedną pozycję. A niewiele brakowało, by wygrał – jego solowy odjazd został zatrzymany przez defekt roweru i upadek, który wydarzył się niedługo później.

Teraz Włoch po raz pierwszy od tamtych chwil pojawi się na trasie „Piekła Północy”. I to pomimo faktu, że do wczoraj startował w Wyścigu Dookoła Kraju Basków. O jego wycofaniu się z hiszpańskiego wyścigu ekipa poinformowała w piątek w południe.

Choć to on będzie liderem swojej ekipy, to w centrum grafiki ze składem na wyścig, opublikowanej przez jego ekipę, znalazł się ktoś inny. To zaszczytne miejsce przypadło Ceesowi Bolowi, który znany jest raczej jako niezły sprinter niż znakomity klasykowiec. Oprócz nich w ekipie desygnowanej na wyścig znalazło się miejsce dla Estończyka – Martina Laasa, a także czterech Kazachów – Dmitrija Gruzdeva, Jewgienija Fiodorowa  (mistrz świata orlików), Igora Czżana i Gleba Syricy.

Zdjęcie

Poprzedni artykułBez pudru i różu – zapowiedź Paryż-Roubaix kobiet 2023
Następny artykułAlberto Bettiol nie wystartuje w Paryż-Roubaix | Solidny skład Soudal-Quick Step
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments