fot. EF Education First

Soudal-Quick Step i EF Education-EasyPost ogłosiły swoje składy na Paryż-Roubaix. W składzie drugiej z wymienionych ekip brakuje m.in. Alberto Bettiola.

Bez gwiazd

Włoch w 2019 roku wygrał Wyścig Dookoła Flandrii, ale w kolejnych latach spisywał się w tej imprezie zdecydowanie gorzej. W latach 2020-22 kończył ją poza czołową dziesiątką. W tym sezonie było inaczej – w ogóle nie wystartował. Włocha od jakiegoś czasu trapią bowiem kłopoty zdrowotne. Gdy opuszczał Dwars door Vlaanderen z powodu kłopotów z kolanem, zapowiadano, że to dlatego, że Włoch nie chce ryzykować kontuzji przed pierwszym monumentem sezonu.

Niestety, i tak w nim nie wystartował z powodu choroby, która okazała się na tyle poważna, że zmusiła go wycofania także z „Piekła Północy”. A że do Francji nie wybrał się również celujący w ardeńskie klasyki Neilson Powless, to EF wyśle do Francji grupę kolarzy, których sami Amerykanie określają mianem „underdogów”. Najlepiej spośród nich wygląda zdolny Jonas Rutsch – Niemiec, który dwa lata temu w swoim pierwszym występie w „Piekle Północy” zajął 11. miejsce, a w innych wyścigach dość regularnie popisywał się aktywną jazdą, choć bez imponujących efektów.

Skład EF Education-Easy Post na Paryż-Roubaix:

Tom Scully, Owain Doull, Jens Keukeleire, Jonas Rutsch, James Shaw, Marijn van den Berg, Julius van den Berg

Z nadzieją na przełamanie kryzysu

Nikogo nie brakuje natomiast w składzie Soudal-Quick Step. Ekipa Patricka Lefevere’a znalazła w swoim składzie miejsce m.in. dla Kaspera Asgreena (wygrana w E3 Harelbeke i Wyścigu Dookoła Flandrii 2021), Yvesa Lampaerta (3. miejsce w Paryż-Roubaix 2019), Davide Ballerini (zwycięstwo w Omloop Het Nieuwsblad 2021) czy Floriana Senechala (m.in. 2. miejsce w E3 Harelbeke 2021 i w Gandawa Wevelgem 2020). Dziś żaden z nich nie znajduje się już w pierwszym szeregu kandydatów do zwycięstwa, jednak ekipa jedzie na wyścig pełna nadziei.

Kasper udowodnił ostatnio we Flandrii, że jego forma wciąż jest coraz lepsza. Z kolei Yves pokazywał w przeszłości, że ten wyścig bardzo mu pasuje, a Florian po prostu kocha ścigać się po bruku. Mamy też Davide, Tima Declerqa, Tima Merliera i Berta, którzy również są mocni w tego typu wyścigach. 

– zapowiada dyrektor sportowy Tom Steels. Belg z pewnością chciałby zobaczyć, jak cztery lata po zwycięstwie Philippe’a Gilberta, ręce po zwycięstwie w „Piekle Północy” znów podnosi kolarz jego zespołu.

Skład Soudal-Quick Step na Paryż-Roubaix 2023:

Kasper Asgreen, Florian Senechal, Yves Lampaert, Davide Ballerini, Tim Declerq, Tim Merlier, Bert Lerberghe

Poprzedni artykułGianni Moscon liderem Astana Qazaqstan Team na Paryż-Roubaix
Następny artykułJumbo-Visma skorzysta z regulowanego ciśnienia w oponach, ale Wout Van Aert nie
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments