Foto: INEOS Grenadiers

Belgijskie klasyki z jednej strony są szalenie widowiskowe, ale z drugiej strony wąskie drogi i szalone tempo powoduje, że podczas takowych często dochodzi do mniej lub bardziej groźnych kraks. W ich wyniku kontuzjowani zostali m.in. Ben Turner, Filippo Baroncini i Jasper De Buyst.

Złamany łokieć – oto diagnoza, którą przedstawiono 23-letniemu kolarzowi INEOS Grenadiers. Młody Brytyjczyk po świetnym otwarciu sezonu, podczas którego wygrał Vuelta a la Región de Murcia i był 2. w Jaén Paraiso Interior, teraz będzie pauzował przez kilka tygodni. Ben Turner rzecz jasna nie ukończył Omloop Het Nieuwsblad.

Następnego dnia, podczas Kuurne-Bruksela-Kuurne, ogromnego pecha miał Filippo Baroncini. 22-letni kolarz Trek-Segafredo złapał nadgarstek i czeka go około 1,5-miesięczna przerwa od startów.

Ze wstrząśnieniem mózgu do szpitala przewieziony został z kolei Jasper De Buyst. Na ten moment nie ma informacji na temat tego czy 29-letni Belg ma jakieś złamania, ale wiadomo, że Lotto Dstny zmieniło już skład na Le Samyn pomijając w nim Jaspera.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments