fot. HRE Mazowsze Serce Polski

W przyszłą środę w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się prezentacja HRE Mazowsze Serce Polski.

Podobnie jak przed rokiem, w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się prezentacja ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, kierowanej przez Dariusza Banaszka. Wydarzenie odbędzie się w przyszłą środę o godzinie 17.00.

Skład drużyny na obecną chwilę liczy 12 zawodników, w tym trzech obcokrajowców – zespół zasilili Jeppe Aaskov Pallesen, Viktor Filutás oraz Eduard-Michael Grosu, który ostatnie lata swojej kariery spędził w formacjach drugiej dywizji. Pozostali kolarze, którzy w tym roku będą ścigać się w koszulkach mazowieckiej ekipy to Polacy: Adrian Banaszek, Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak, Michał Pomorski, Maksymilian Radosz, Adam Stachowiak i Norbert Banaszek, aktualny mistrz Polski, z którym rozmawialiśmy przed rozpoczęciem sezonu 2023.

W ubiegłym roku kolarze drużyny HRE Mazowsze Serce Polski odnieśli 16 triumfów w wyścigach wpisanych do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej i zajęli trzecie miejsce w rankingu Europe Tour wśród ekip kontynentalnych. Po sezonie 2022 z zespołu odeszli między innymi Alan Banaszek i Marceli Bogusławski.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tadzio
Tadzio

A na co komu ten zagraniczny szrot? Tylko 12 kolarzy? To jak HRE objedzie te wszystkie wyścigi HC i 2.1 które sobie pozmyślał w kalendarzu?