fot. Team Jayco AlUla

Australijska ekipa postawiła w 100% na walkę o wygrane na płaskich etapach podczas UAE Tour. Na czele Team Jayco AlUla znalazł się Dylan Groenewegen, u którego boku pojawi się bardzo mocny pociąg sprinterski.

Wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie pierwszą okazją do zobaczenia praktycznie całej śmietanki sprinterów na starcie jednej imprezy. Jedną z gwiazd obecnych w UAE Tour będzie Dylan Groenewegen, który ma już na koncie w tym roku jedno zwycięstwo. Podczas Saudi Tour jego głównymi rywalami byli jednak Jonathan Milan czy Cees Bol, a zatem sprinterzy „o półkę gorsi” niż można się spodziewać podczas najbliższej worldtourwej imprezy.

Przyjeżdżamy na wyścig, aby spróbować wygrać jak najwięcej etapów dla sprinterów. Mamy najlepszy zespół ze świetnymi kolarzami, którzy potrafią mnie genialnie wyprowadzić

— krótko mówił Dylan Groenewegen.

Warto przy okazji tej potyczki zwrócić uwagę na Glicko Rating dotyczący sprinterów opublikowany przez El tío del dato na Twitterze. Ta metoda używana jest m.in. do oceniania zdolności szachistów, acz została podjęta próba przeniesienia jej także na kolarzy. Według wyliczeń wychodzi, że najlepszym sprinterem świata jest Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck), acz jedynie minimalnie słabszy jest Fabio Jakobsen (Soudal-Quick Step). Dylan Groenewegen jest w tym zestawieniu na początku drugiej dziesiątki.

Zdjęcie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments