fot. Team Arkea Samsic

290 dni trwał rozbrat ze ściganiem Nacera Bouhanniego po paskudnym wypadku, który przytrafił mu się podczas Presidential Cycling Tour of Türkiye w 2022 roku. Francuz weźmie udział w dwóch wyścigach wchodzących w skład Challenge Mallorca – czwartkowym Trofeo Port D’Alcudia i niedzielnym Trofeo Palma – Palma.

Sprinter Team Arkéa Samsic powrócił na rower w październiku zeszłego roku i było w miarę pewnym, że przygotowania do tego sezonu powinny już przebiec dla Nacera Bouhanniego stosunkowo bezproblemowo. 32-latek, który w swoim dorobku ma aż 70 zawodowych zwycięstw, wierzy, że ten rok będzie dla niego podobny do poprzednich oraz że będzie w stanie nawiązać do dawnej formy.

Cieszę się, że wróciłem do rywalizacji. To dla mnie nowy początek. Mam nadzieję, że uda mi się rozegrać kolejny dobry sezon. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby wrócić na właściwe tory

— dość ogólnikowo wypowiedział się Nacer Bouhanni.

Po Challenge Mallorca Francuz weźmie udział w Clasica de Almeria (12 lutego), Tour des Alpes-Maritimes et du Var (17-19 lutego), Tirreno-Adriatico (6-12 marca), Mediolan-Turyn (15 marca) i Cholet-Pays de la Loire (19 marca). Dalsza część sezonu zostanie ustalona w oparciu o to jak będzie mu szło na rowerze.

Opracowaliśmy program, który daje mu możliwość szybkiego powrotu do zwycięstw. Naszym celem jest przywrócenie w Nacerze pewności siebie poprzez te wyścigi, aby mógł szybko wrócić do brania udziału w większych imprezach

— dodał dyrektor sportowy Team Arkéa Samsic, Théo Ouvrard.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments