La Roue Tourangelle 2022
fot. Team Arkéa Samsic

Po ponad półrocznej przerwie do treningów powrócił Nacer Bouhanni. Kolarz Team Arkéa Samsic nie odczuwa już skutków kraksy z kwietniowego Presidential Cycling Tour of Türkiye, a zatem chce dobrze przepracować zimę i być w pełni formy u progu sezonu 2023.

32-letni Francuz wraca do treningów po złamaniu kręgu szyjnego. Zawodnik awansującego do World Touru Team Arkéa Samsic ma nadzieję, że rychło wróci na dawny poziom i będzie w stanie notować kolejne sukcesy. Głównym celem Nacera Bouhanniego w sezonie 2023 będzie Tour de France.

Wróciłem do treningów z myślą o przyszłym roku, w nadziei na powrót do starego poziomu. Nie mogłem jeździć na rowerze od prawie pół roku, ale teraz mogę znowu ćwiczyć. Marzy mi się start w Tour de France. Widzę tam pięć lub sześć szans na sprinterów. Mam nadzieję, że do tego czasu będę już gotowy. Wygranie etapu w Tourze to coś, co naprawdę chcę osiągnąć w swojej karierze

— opowiedział L’Equipe Nacer Bouhanni.

Francuz ma w swoim dorobku 70 zawodowych zwycięstw, w tym po 3 etapy podczas Giro d’Italia i Vuelta a España. Jeszcze nigdy nie triumfował podczas Tour de France co byłoby pięknym dopełnieniem jego kariery.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments