fot. Movistar Team

Jeszcze rok temu walczył w Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków jako kolarz Metec – SOLARWATT p/b Mantel, dziś po przełomowym roku w barwach Alpecin-Deceuninck podpisał umowę z ekipą World Tour. 26-letni Sjoerd Bax zaliczył niesamowity przeskok, a jego nowym pracodawcą została drużyna UAE Team Emirates.

Holender od 2015 do 2021 roku przewijał się przez kolejne krajowe drużyny kontynentalne. Był Rabobank Development Team, następnie Delta Cycling Rotterdam czy wreszcie rzeczony już Metec. Był bardzo solidny, acz niewiele zapowiadało, że zdoła jeszcze wykonać wielki krok w przód ze swoją karierą. Przełomowym okazał się być rok 2021, kiedy wygrał Alpes Isère Tour, a w wielu kolejnych wyścigach, w tym w rzeczonej już „Solidarce” bywał wysoko. To sprawiło, że sięgnęli po niego zarządzający ekipą Alpecin-Deceuninck.

Po roku w belgijskiej formacji braci Roodhooft 26-latek idzie krok dalej i podpisał 2-letni kontrakt z UAE Team Emirates. Sjoerd Bax trafia tam jako zwycięzca Coppa Agostoni, gdzie na finiszu ograł m.in. Alejandro Valverde. To z pewnością dobra referencja na przyszłość.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments