Quick-Step Alpha Vinyl Team
fot. ©Quick-Step Alpha Vinyl - ©Wout Beel - Photo credit: ©Wout Beel

Ekipa Patricka Lefevere’a formalizuje swoją współpracę z juniorską drużyną Balen BC, bardziej znaną jako Acrog-Tormans BC U19.

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o Soudal – Quick-Step Devo Team, który ma być młodzieżowym zapleczem „Watahy”. Teraz drużyna Quick-Step Alpha Vinyl poinformowała o nawiązaniu współpracy z juniorską ekipą Balen BC.

Balen BC działa już od 1948 roku i ma nadal ogromny wpływ na belgijskie kolarstwo. Wystarczy wspomnieć, że w jej barwach swoje pierwsze kroki w kolarstwie stawiali między innymi Tom Boonen czy Remco Evenepoel.

Współpraca rozpocznie się od lutego 2023 roku i będzie polegać na identyfikacji i jak najlepszemu rozwojowi młodych talentów.

Jako menadżer Balen BC jestem zaszczycony, że będę mógł być częścią „Watahy”. Jesteśmy jedną z wiodących ekip juniorskich w Belgii i Europie, a nasza współpraca dobrze wpłynie na rozwój i przełoży się w przyszłości na nasze kolarstwo. Dla naszych młodych kolarzy będzie to ogromna szansa i już nie możemy się doczekać przyszłego sezonu

– powiedział menadżer Balen BC Jef Robert.

Patrick Lefevere jest również bardzo zadowolony z podpisania umowy z Balen BC:

Tak naprawdę nasza współpraca działa od lat, ale teraz ją sformalizowaliśmy. Mam nadzieję, że nasz projekt sprawi, że odkryjemy jeszcze więcej talentów kolarskich i pomożemy im w dobrym starcie w dorosły sport.

Poprzedni artykułPrimož Roglič wycofany z Vuelta a España!
Następny artykułFred Wright przedłużył kontrakt z Bahrain – Victorious
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments