fot. Tim de Waele / Getty Images

Bart Roosens i Philippe Soenens, którzy dotychczas zarządzali drużyną Team Elevate p/b Home Solution-Soenens od 1 stycznia 2023 roku będą odpowiedzialni za Soudal – Quick-Step Devo Team, które stanie się de facto młodzieżowym zapleczem worldtourowego składu zarządzanego przez Patricka Lefevere’a.

Zadaniem zespołu będzie zauważanie i pozyskiwanie utalentowanych młodych zawodników, którzy w barwach Soudal – Quick-Step Devo Team będą mogli rozwijać się i przygotowywać do przejścia na poziom World Tour. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym drużyny Quick-Step Alpha Vinyl, „orlicy” będą mogli poczuć rodzinną atmosferę „Watahy” oraz pracować w zbliżonym środowisku do tego, z którym będą mieli do czynienia na najwyższym szczeblu kariery.

Bart Roosens, który był szefem Team Elevate p/b Home Solution-Soenens pozostanie na tym stanowisku także w Soudal – Quick-Step Devo Team, a Kevin Hulsmans, były kolarz Quick-Stepu, będzie pełnił rolę dyrektora sportowego. Drużyna będzie dzieliła logistykę i strukturę z ekipą Quick-Step Alpha Vinyl.

– Cieszymy się z faktu, że możemy powitać Barta w naszej drużynie. Dla wszystkich osób zaangażowanych w ten projekt jest to niesamowita możliwość, aby zrobić coś wyjątkowego. Chcemy pozyskiwać utalentowanych kolarzy i dać im szansę rozwoju i zostania wartościowymi zawodnikami naszego składu World Tour

– powiedział Patrick Lefevere, szef drużyny Quick-Step Alpha Vinyl.

W przeszłości drużyna Quick-Step Alpha Vinyl miała zaplecze dla młodych zawodników, które nazywało się Klein Constantia. To tam zostały doszlifowane takie diamenty jak mistrz świata Julian Alaphilippe, Rémi Cavagna, Florian Senechal, Enric Mas oraz Maximilian Schachmann.

Bart Roosens dodaje, że bardzo cieszy się na nową współpracę.

– Czuję się zaszczycony, że otrzymałem szansę pracy z nowym zespołem. Od wielu lat jestem fanem Quick-Stepu w jego wielu różnych wcieleniach. Bardzo podziwiam również Patricka – sposób, w jaki pracuje oraz, jak zbudował swój zespół. Mam do niego wielki szacunek. Myślę, że dostrzegł on naszą pracę i wie, jak ta infrastruktura oraz kultura może pomóc tym kolarzom zostać wartościowymi członkami zespołu

– powiedział.

Celem nowego projektu jest to, aby pierwszy kolarz przeszedł do drużyny World Tour w przeciągu dwóch kolejnych lat.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments